اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 04 خرداد 1398
08 اسفند 1397
16:05

جهانگیری: در آستانه سال نو مردم نباید دغدغه کالاهای اساسی ر ا داشته باشند

معاون اول رییس جمهوری از استانداران، فرمانداران و اصناف مختلف کشور نیز خواست با جدیت هرچه بیشتر پای کار بیایند تا ایام پایانی سال و بازار شب عید امسال مانند سنوات گذشته به خوبی مدیریت شود و مردم دغدغه جدی برای تامین کالاهای مورد نیاز نداشته باشند.

به گزارش سلام نو، اسحاق جهانگیری در جلسه بررسی نحوه تامین کالا‌های اساسی مورد نیاز ایام پایان سال، که امروز- چهارشنبه- به ریاست وی برگزار شد، با اشاره به افزایش تقاضا در ایام پایانی سال، از دستگاه های اصلی مرتبط با تامین کالاهای مورد نیاز مردم خواست با کار شبانه روزی، بازار شب عید را به شکلی مناسب مدیریت کنند تا مردم در این زمینه دغدغه ای نداشته باشند.


معاون اول رییس جمهوری اظهار داشت: با سیاست گذاری و برنامه ریزی های مناسب دولت، مردم در چند سال اخیر دغدغه ای برای تامین کالاهای مورد نیاز شب عید نداشتند و شاهد رضایتمندی مردم طی سال های اخیر بودیم.
جهانگیری افزود: امسال اما بنظر می رسد که مردم با نگرانی کمبود کالاهای اصلی مورد نیاز شب عید نظیر میوه،‌ آجیل و شیرینی مواجه هستند که لازم است وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی با کار جهادی و تلاش 24 ساعته، دغدغه مردم را رفع کنند تا مردم نسبت به تامین کالاهای مورد نیازشان دغدغه نداشته باشند و ایام پایانی سال با حداقل مشکلات سپری شود.

** باید همچون سنوات گذشته کالا‌های اساسی در ایام عید به وفور در دسترس مردم باشد


معاون اول رییس جمهوری از استانداران، فرمانداران و اصناف مختلف کشور نیز خواست با جدیت هرچه بیشتر پای کار بیایند تا ایام پایانی سال و بازار شب عید امسال مانند سنوات گذشته به خوبی مدیریت شود و مردم دغدغه جدی برای تامین کالاهای مورد نیاز نداشته باشند.


جهانگیری همچنین از سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی خواست برای تامین منابع مالی مورد نیاز وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، ‌معدن و تجارت برای مدیریت بازار شب عید اهتمام جدی داشته باشند و روند پرداخت اعتبارات و منابع مالی مورد نیاز را تسریع کنند.


در این جلسه که وزیران کشور، دادگستری، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس کل بانک مرکزی و شهردار تهران نیز حضور داشتند، وزیران جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای تأمین اقلام و کالاهای مورد نیاز شب عید و توزیع و عرضه این کالاها ارائه کردند و از برنامه ریزی و اهتمام جدی خود برای مدیریت بازار ایام پایانی سال خبر دادند.


همچنین در این جلسه رییس کل بانک مرکزی نسبت به تخصیص منابع ریالی و ارزی مورد نیاز برای تأمین کالاهای اساسی اطمینان خاطر داد.


در این جلسه علاوه بر بحث و تبادل نظر در خصوص تأمین میوه،‌ آجیل و شیرینی برای ایام پایانی سال، موضوع تأمین گوشت، مرغ،‌ روغن، شکر، پوشاک و لوازم خانگی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از ارائه گزارش نمایندگان دستگاه های مرتبط، تصمیمات لازم برای تأمین این اقلام به میزان مناسب اتخاذ شد.


گفتنی است، در این جلسه مصوب شد که صادر کنندگان به میزان ارز ناشی از صادرات می توانند واردات انجام دهند./ایرنااخبار مرتبط

ضرورت راه اندازی سامانه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز

معان اول رئیس جمهور گفت: همه دستگاه های مرتبط با قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بای...

پیام تسلیت معاون اول رئیس جمهور در پی درگذشت مادر شهید طهرانی مقدم

اسحاق جهانگیری در پیامی درگذشت مادر شهیدان طهرانی مقدم را تسلیت گفت.

معاون اول رییس جمهور: دستگاه‌های امدادی در آماده باش می‌مانند

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور که از چهره‌های پیش‌تاز دولت در بحران سیل بوده گف...

پیام توئیتری جهانگیری به مناسبت روز ملی شدن نفت

معاون اول رئیس جمهور نوشت:  ٢٩ اسفند روز ملی شدن صنعت نفت است، روزی که با تدبیر و همت...

دیدگاه خود را بنویسید