اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 02 خرداد 1398
08 اسفند 1397
17:10

نماینده مردم فومن: آقای رئیس جمهور اداره منابع طبیعی بلای جان مردم شده است!

نماینده مردم فومن در مجلس اظهار کرد: آقای رئیس جمهور با توجه به اینکه بخشی نگری بلای جان وزارتخانه‌های تحت امر شما شده است وزارت کشاورزی و سازمان منابع طبیعی به خواسته‌های چند ده ساله مردم توجهی ندارند. بومیان شهرستان فومن و شفت سالیانی در خانه‌هایی زندگی می‌کنند که زمین آن جزء متصرفات و مستثنیات اجدادی آنها است ولی سازمان منابع در این خصوص خلاف قانون و خلاف عرف عمل می‌کند و می‌گوید که این اراضی، ملی و جزء نقشه‌های منابع طبیعی است و شما از طریق مراکز قضائی در این خصوص اقدام و شکایت کنید.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی افتخاری، عضو فراکسیون روحانیت مجلس

به گزارش سلام نو، محمد مهدی افتخاری در جلسه علنی نوبت بعد از ظهر امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری به رئیس جمهور گفت: آقای رئیس جمهور با توجه به اینکه بخشی نگری بلای جان وزارتخانه‌های تحت امر شما شده است وزارت کشاورزی و سازمان منابع طبیعی به خواسته‌های چند ده ساله مردم توجهی ندارند. بومیان شهرستان فومن و شفت سالیانی در خانه‌هایی زندگی می‌کنند که زمین آن جزء متصرفات و مستثنیات اجدادی آنها است ولی سازمان منابع در این خصوص خلاف قانون و خلاف عرف عمل می‌کند و می‌گوید که این اراضی، ملی و جزء نقشه‌های منابع طبیعی است و شما از طریق مراکز قضائی در این خصوص اقدام و شکایت کنید.

وی افزود: چرا نقشه‌های منابع طبیعی به روز نمی‌شود، چرا در راستای رفع این مشکل که موضوع امنیتی هم است با تعیین کارشناسان خبره اقدامی نمی‌کنید. ما به عنوان خادم مردم دیگر نمی‌توانیم به روستاها مراجعه کنیم. چرا که مردم می‌گویند کسی به داد ما نمی‌رسد. از شما می‌خواهم که به این مهم رسیدگی کنید./ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید