اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 01 بهمن 1398
08 اسفند 1397 08 اسفند 1397
17:30 17:30

#ظریف_بمان جواب داد / کریمی قدوسی باز هم دروغ گفت!

درست در شرایطی که نتانیاهو از استعفای ظریف خوشحال است، کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس شیرینی پخش می کند و شادمانی اش از تنش پیش آمده در کشور را کتمان نمی کند. خبر شیرینی پخش کردن کریمی قدوسی توسط بهروز نعمتی پخش شده است.

سلام نو - سرویس سیاسی: استعفای غیرمترقبه ظریف ساعتی پس از حضور بشار اسد در ایران بسیار بهت آور بود. پس از استعفای اینستاگرامی ظریف واکنش های زیادی نسبت به این اقدام اتفاق افتاد. بیشتر حامیان ظریف از او درخواست بازگشت به دولت را داشتند و مخالفان هم از این مساله شادمان بودند.
به گزارش سلام نو، تیتر یک بسیاری از رسانه های جهان مربوط به استعفای ظریف بود. موگرینی در واکنش به استعفای ظریف گفت موضع ما در برابر ایران تغییری نخواهد کرد. پمپئو هم با تخریب ظریف گفت رویه آمریکا در قبال ایران همچون گذشته است. در این بین توییت نتانیاهو بیش از همه سر و صدا کرد. نتانیاهو در توییتر با خوشحالی از استعفای ظریف نوشت: ظریف رفت. از دستش راحت شدیم.


خوشحالی نتانیاهو و حمید رسایی از استعفای ظریف


درست در شرایطی که نتانیاهو از استعفای ظریف خوشحال است، کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس شیرینی پخش می کند و شادمانی اش از تنش پیش آمده در کشور را کتمان نمی کند. خبر شیرینی پخش کردن کریمی قدوسی توسط بهروز نعمتی پخش شده است. هر چند خود کریمی قدوسی این مساله را تکذیب کرده است.
کریمی قدوسی همچنین ادعا کرده بود روحانی استعفای ظریف را پذیرفته است. ادعایی که صحت آن مطابق نوبت های پیشین درست از آب نیامد. حمید رسایی نماینده افراطی مجلس نهم هم همچون نتانیاهو از استعفای ظریف خوشحال شد. او در توییتر خود نوشت: ظریف در صفحه رسمی اینستاگرام خود که تیک آبی دارد، خبر استعفایش را اعلام کرد. کسی که از دوره دبیرستان تا سالهای پایانی دولت دهم در آمریکا زندگی کرده، بعد از تحمیل توافقنامه های ننگین از جمله توافق برجام و در حالی که از تحمیل FATF، CFT و پالرمو ناامید شده است، همزمان با سفر محور مقاومت (بشار اسد) به ایران از سمت خود استعفا داد. روح الله حسینیان هم دیگر شخصیت اصولگرایی بود که از استعفای ظریف ابراز خوشحالی کرد.


واکنش روحانی به استعفای ظریف


همان طور که پیش بینی می شد روحانی با انتشار بیانیه ای نه تنها استعفای ظریف را نپذیرفت بلکه اظهار کرد این استعفا به مصلحت کشور نیست.
حفظ شان و اعتبار وزارت امور خارجه، و جایگاه شخص وزیر امور خارجه به عنوان بالاترین مقام مسوول در اجرای سیاست خارجی کشور مساله ای بود که به نظر می رسد ظریف به خاطر کم توجهی به آن استعفا داده بود. روحانی در نامه ای به ظریف گفت: وزارت امور خارجه عهده دار روابط خارجی و زمینه ساز تحقق امنیت و منافع ملی است. لذا همانطور که بارها دستور داده ام تمامی دستگاه ها، اعم از دولتی و یا حاکمیتی ، باید در هماهنگی کامل با این وزارت، در زمینه روابط خارجی باشند.


واکنش سردار سلیمانی به استعفای ظریف


سردار قاسم سلیمانی هم با انتشار عکس معناداری که وزیر خارجه را در آغوش گرفته بود، تاکید کرد رهبری اعتماد ویژه ای به ظریف دارد. او با اشاره به برخی ناهماهنگی ها که در حین سفر بشار اسد به ایران پیش آمده بود، اظهار کرد: آقای ظریف مسئول سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران است و همواره مورد تائید و حمایت مقامات عالی نظام بوده و هستند.
سردار سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: قرائن نشان می دهد هیچگونه تعمدی برای عدم حضور آقای دکتر ظریف در این ملاقات نبوده است و باید تاکید کنم ایشان به عنوان وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران مسئول اصلی در حوزه سیاست خارجی کشور هستند.

ظریف هم پس از اتفاقات اخیر در اینستاگرام خود با انتشار عکس پرچم ایران از بازگشت خود به وزارت امور خارجه خبر داد. بر روی عکسی که ظریف در اینستاگرام شخصی خود منتشر کرد، نوشته شده بود: دغدغه‌ای جز اعتلای سیاست خارجی و اعتبار وزارت امور خارجه به عنوان مسوول پیش‌برد سیاست خارجی و خط مقدم دفاع از منافع ملی و حقوق مردم شریف ایران در عرصه بین المللی نداشته‌ام.


استقبال توییتری‌ها از #ظریف_بمان


روز گذشته با تایید و تکذیب های پذیرش یا عدم پذیرش روحانی سپری شد. در فضای مجازی و به ویژه توییتر هم هشتگ #ظریف_بمان ترند شد. خیل عظیمی از کاربران در توییتر در توییت های خود با درخواست از ظریف از او خواستند دولت را ترک نکند.
سپنتا نیکنام، نماینده زرتشتی شورای شهر یزد در توییتر خود با اشاره به نقش ظریف در وحدت بین اقوام وادیان نوشت: امیدوارم این مدیر دلسوز به جمع مدیران ایران برگردد.
حمیدرضا شاهمیری نیز توییت کرد: گفتیم #ظریف_بمان و #ظریف_ماند ،حالا میگوییم ظریف پای ترامپ را از شریان اقتصاد ایران بردار و مطمئن هستیم این مرد بزرگ توانایی اینکار را دارد.
فرشاد توماج هم در توییتی اظهار کرده است: یادم نمی‌آید یک وزارت و یک وزیر آنقدر مهم شود که استعفایش نه فقط فضای کشور، که صحنه رسانه‌ای و سیاسی دنیا را اینقدر تحت‌تاثیر و تسلط قرار بدهد. این به تنهایی دلیل تاثیر #ظریف نیست؟

اخبار مرتبط

icon news

روحانی: با تمام توان برای بازسازی مناطق سیل‌زده قدم برمی‌داریم

حسن روحانی رئیس جمهور به مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان گفت: نبود تلفات در سیل ...

رییس جمهور پیام تسلیت داد

 حسن روحانی رییس جمهوری، در پیامی درگذشت همسر آیت‌الله کریمی را تسلیت گفتند.

انتقاد ظریف از سیاسی‌سازی تراژدی سقوط هواپیمای اوکراینی

ظریف در توییتر شخصی اش سقوط هواپیمای اوکراینی را تراژدی خواند و در عین حال تاکید کرد ...

ظریف شماره تلفن برای مساعدت به بازماندگان سقوط هواپیما اعلام کرد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به منظور«مساعدت به بازماندگان» حادثه مورد هدف قرار گرفت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news