اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 28 اسفند 1397
09 اسفند 1397
12:20

درخواست های کردستانی ها از وزیر علوم

استاندار کردستان توقعات و خواسته های مردم این استان در بخش علمی و دانشگاهی به عنوان شاخص توسعه را از وزیر علوم تشریح کرد.

4 درخواست مردم استان کردستان از وزیر علوم/ شاخص توسعه هر استانی دانشگاه است

به گزارش سلام نو ، بهمن مرادنیا در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه کردستان،اظهار کرد: به کارگیری نیروهای بومی اهل سنت در دولت تدبیر و امید، نشان از نگاه مثبت دولت است که در پیگیری‌هایی این امر محقق شد.

وی توقعات مردم کردستان از وزیر علوم را افزایش تعداد دانشگاه‌های دولتی در این استان دانست و تصریح کرد: شاخصه های توسعه هر کشور و استانی دانشگاه است و استان کردستان به دلیل هم مرز بودن با اقلیم کردستان عراق اهمیت این مراکز آموزشی و پژوهشی در این استان دوچندان می شود.

مرادنیا همچنین بازبینی در بحث بومی گزینی را دومین خواسته استان مطرح کرد و افزود: قانون بومی گزینی موجب شده افراد توانمند استان نتوانند در دانشگاه‌ها و رشته های برتر کشور ادامه تحصیل دهند و این مسئله چندین بار از طریق وزارتخانه پیگیری شده اما متاسفانه تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.

وی به اشاره به سومین توقع و انتظار مردم استان از وزارت علوم، گفت: دانشگاه کردستان نماد مشخصی به دانشگاهی مطرح در کشور، ندارد و ما در این خصوص درخواست توجه ویژه به کردستان و ایجاد نماد مشخص استان را داریم.

چهارمین خواسته استاندار کردستان از وزارت علوم، افزایش رشته های مقطع دکتری و PHD تعدادی از رشته ها در دانشگاه کردستان شد و تاکید کرد: داشتن مقطع دکتری و PHD یکی از راه های توسعه کردستان است و قطعا دانشگاه کردستان ظرفیت و شایستگی آن را دارد.

مرادنیا در بخش دیگری از صحبت‌های خود فردین اخلاقیان رئیس پیشین دانشگاه کردستان را فردی اخلاق‌مدار، بی حاشیه، صبور و متواضع توصیف و از زحمات وی تقدیر کرد و از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به خاطر انتخاب دکتر رحمت صادقی تشکر کرد./ایلنا

اخبار مرتبط

دو تیم تروریستی در استان کردستان شناسایی و دستگیر شدند

دو تیم تروریستی که به دنبال بمب گذاری و اقدامات ایذایی بودند توسط سربازان گمنام امام ...

وزیر علوم از دانشگاه لوون بروکسل بازدید کرد

وزیر علوم که برای شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین ایران و ات...

کولایی: اولین مردم از آسیا هستیم که انقلاب علیه استبداد را ایجاد کردیم

یک استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: امروز دانشگاه‌ها تحت مدیریت حوزه ها قرار گرفت...

صنعت تشنه رشته های مهارتی

محمدرضا عارف گفت: زیربنای رشد علم و فناوری، توسعه مهارت است. بنابراین باید رشته های ع...

دیدگاه خود را بنویسید