اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 02 فروردین 1398
09 اسفند 1397
15:00

بعیدی نژاد دست بی بی سی را رو کرد

حمید بعیدی نژاد ضمن انتقاد از مواضع بی بی سی این رسانه را غیر مستقل خواند.

به گزارش سلام نو، بعیدی نژاد روز پنجشنبه در اولین پیام توییتری خود نوشت: 'بی.بی.سی فارسی' نمی‌تواند یک شبکه خبری مستقل باشد، چون هزینه های آن از بودجه عمومی کشور تامین می شود، بنابر این فعالیت آن تحت نظارت دولت انگلیس است.


وی افزود: کمیته‌ای از مجلس بریتانیا نیز سه سال قبل از راه اندازی این شبکه، موکدا به شبکه بی.بی.سی توصیه کرده بود که برای ایجاد تغییرات سیاسی در ایران به ایجاد سرویس فارسی اقدام نماید.


'راب مکر' سفیر انگلیس در تهران در پاسخ به این توییت ادعا کرد: بی‌بی‌سی کاملاً به لحاظ سردبیری مستقل است. به همین خاطر است که در سطح جهان همواره به‌عنوان یکی از منابع خبری مورد اعتماد ارزیابی می‌شود.


بعیدی نژاد سپس سندی را توییت کرد که در آن نوشته است: سرویس جهانی بی.بی.سی از طریق عوارض تلویزیون در انگلیس تأمین می‌شود، درعین ‌حال بودجه‌ای معادل 289 میلیون پوند از سوی دولت به این شبکه تخصیص داده ‌شده که ظرف مدت پنج سال تا سال 2020 پرداخت می‌شود.


سفیر ایران اضافه کرد: اما در خصوص اعتماد عمومی به این شبکه، بر اساس بررسی‌های رسانه‌ای در انگلیس، از هر 6 نفر در این کشور فقط یک نفر به اخبار و تحلیل‌های بی.بی.سی اعتماد دارد.


بعیدی نژاد پیشتر هم در انتقاد به برخی اخبار بی.بی.سی فارسی توییت هایی را منتشر و مراتب اعتراض خود را اعلام کرده است./ایرنا



اخبار مرتبط

خصومت های آمریکا فقط برای منطقه ویرانی به بار آورده است

محمدجواد ظریف در پیامی توییتری به ادعاهای ترامپ در نشست سالانه کنگره واکنش نشان داد.

دیدگاه خود را بنویسید