اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398
09 اسفند 1397
16:30

توسعه روابط تهران و ایروان

نخست وزیر عربستان می گوید: هر مشکلاتی که پیش می آید باید در جو دوستی و همسایگی آن را برطرف کنیم و باید به گونه ای رفتار کنیم که منافع یکدیگر حفظ شود.

به گزارش سلام نو، نیکول پاشینیان روز پنجشنبه در بازدید از میدان نقش جهان اصفهان در پاسخ به سوالی مبنی بر پیش بینی روابط دو کشور در آینده افزود: البته در روابط خود باید طوری جلو برویم که منافع یکدیگر حفظ شود.
وی تصریح کرد: همچنین در همکاری و روابط با کشورهای ثالث هم باید اینگونه رفتار کنیم و منافع یکدیگر حفظ و ضرر و آسیب نبیند.
نخست وزیر ارمنستان تاکید کرد: هر مشکلاتی که پیش می آید باید در جو دوستی و همسایگی آن را برطرف کنیم.
وی یادآور شد: برنامه های مشترک خود را با استاندار بررسی کردیم و فکر می کنم که سفر به اصفهان ادامه موفقیت در سفر رسمی ماست.
نخست وزیر ارمنستان هدف اصلی از سفر به اصفهان را دیدار و ملاقات با جامعه ارامنه ذکر کرد.
وی همچنین در جمع خبرنگاران، اصفهان را نمودی از فرهنگ و تاریخ ایران دانست و گفت: هر کس به اصفهان سفر نکند نمی تواند از فرهنگ و تاریخ ایران چیزی بفهمد.
پاشینیان یادآور شد: این دومین بار است که به اصفهان سفر می کنم و دفعه قبل در سال 2004 با گروهی از خبرنگاران به این شهر تاریخی سفر کردم.
وی با ابراز خرسندی از اینکه فرصت برای سفر مجدد به اصفهان برای او فراهم شد، افزود: امیدوارم دوباره بتوانم به اصفهان سفر کنم.
نخست وزیر ارمنستان، اصفهان را یک مرکز تاریخی و فرهنگی دانست که جامعه عظیمی از ارامنه در این شهر زندیگی می کنند و به نوعی تاریخ آنها به یکدیگر وصل شده است.
نخست وزیر ارمنستان امروز در بدو ورود به فرودگاه اصفهان از سوی عباس رضایی استاندار و 'سیپان کاشجیان' اسقف اعظم و پیشوای دینی ارامنه اصفهان و جنوب ایران مورد استقبال قرار گرفت.
دیدار و گفت و گو با استاندار، بازدید از آثار تاریخی و گردشگری کلانشهر اصفهان، دیدار با جامعه ارامنه و جنوب ایران در ورزشگاه آرارات، بازدید از کلیسای وانک و دیدار و گفت و گو با اسقف اعظم جامعه ارامنه اصفهان و جنوب ایران از جمله برنامه های نخست وزیر ارمنستان در اصفهان اعلام شد.
ارمنستان با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و بیش از سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز با کشورهای ترکیه ، گرجستان ، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.
این کشور حوزه قفقاز جنوبی به دلیل هم مرز بودن با کشورمان از اهمیت ویژه ای در مراودات اقتصادی برخوردار بوده و پلی میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا محسوب می شود.
جمعیت ارامنه ساکن در اصفهان حدود هفت هزار نفر است که بیشتر آنها ساکن شهرستان اصفهان هستند./ایرنااخبار مرتبط

سفیر ایران در کویت: نتانیاهو و بولتون به دنبال جنگ با ایران هستند

سفیر کشورمان در کویت افزود: نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و جان بولتون، مشاور ام...

هیمنه آمریکا در روند زوال قرار گرفته است/ نظام سیاسی امریکا دچار پوکی استخوان است

فرمانده کل سپاه افزود: نظام سیاسی امریکا ترک برداشته و استحکام خود را از دست داده است...

پورمحمدی:هرکسی قصد حمله به ایران را داشته باشد پشیمان می‌شود

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز کشور اظهار کرد: ایران دیگر آن کشوری نیست که 5 نفر در پ...

پیغام آمریکا به ایران از طریق عراق

پمپئو در  دیداری از عبدالمهدی خواسته تا به ایران پیغام دهد آمریکا دنبال جنگ نیست.

دیدگاه خود را بنویسید