اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
09 اسفند 1397 09 اسفند 1397
19:20 19:20

سردار سلیمانی در قم: برجام دوم به این دلیل است که حرارت اسلامی در منطقه خاورمیانه خشکانده شود

فرمانده سپاه قدس گفت:ایران اسلامی دارای اقتدار در منطقه و جهان است که این اقتدار به‌دلیل وجود انسان‌های فداکار است.

سردار سلیمانی در قم: بشار اسد با اتکا به ایران قهرمان جهان عرب شد؛ دستاوردهای انقلاب اسلامی دشمن را مبهوت کرده است

به گزارش سلام نو، سردار قاسم سلیمانی شامگاه چهارشنبه در همایش رسالت‌های حوزه و گام دوم انقلاب اسلامی که در سالن همایش مدرسه علمیه دارالشفاء برگزار شد، اظهار داشت: نظام انقلاب اسلامی مبتنی بر تفکر شیعی دستاوردهای بی‌نظیری به دست آورده است که دشمن را مبهوت کرده است.

وی با بیان اینکه اگر رعب و وحشت بر ملتی حاکم شد، دشمن آن را قلع و قمع می‌کند، افزود: داعش تا نزدیکی مرزهای ما رسید و ایجاد رعب کرد، در بغداد بودم که از بصره تماس گرفتند که "به‌فکر بصره باش و 2/5 میلیون شیعه در بصره زندگی می‌کنند".

فرمانده سپاه قدس گفت: برجام دوم به این دلیل است که حرارت اسلامی در منطقه خاورمیانه خشکانده شود و این خطرناک است، برخی سخنان از زبان دشمن در می‌رود و هنگامی که درباره ترویج  وهابیت توسط آل‌سعود سوال شد گفتند بنا به خواست غرب این اقدام انجام شد.

وی افزود: موضوع دشمنی آمریکا با کشورمان در زمینه هسته‌ای بهانه بود و به‌برکت اسلام انقلاب اسلامی ایران قدرت و اقتدار دارد، خیلی از کشورها دارای قدرت هستند اما اقتدار ندارند.

فرمانده سپاه قدس گفت: ایران اسلامی دارای اقتدار در منطقه و جهان است که این اقتدار به‌دلیل وجود انسان‌های فداکار است، کشوری مانند ژاپن دارای قدرت است، اما هیچ اقتداری ندارد.

وی گفت: حوادث مختلفی در منطقه ایجاد شد اما ایران اسلامی با موفقیت از آن‌ها عبور کرد، انصارالله یمن جریان فقیر پابرهنه‌ای بود اما در برابر رژیم آل‌سعود مقاومت می‌کند.

فرمانده سپاه قدس ابراز کرد: انصارالله برای نخستین بار در منطقه با موشک‌های خود آل‌سعود را مورد هدف قرار داد.

سردار سلیمانی عنوان کرد: نسبت به آگاه‌سازی ملت‌مان باید اقدام کنیم، نتوانستیم آن موضوعی که دشمن به‌عنوان پیروزی‌های ما نام می‌برد به‌عنوان عزت ملی در کام مردم خود شیرین کنیم، دنیا حضور بشار اسد در کشورمان را پوشش داد و این حضور همانند بمب در منطقه صدا کرد و به‌عنوان لبخند پیروزی نام برده شد.

وی با یادآوری اینکه امام خمینی(ره) تمایز میان اسلام ناب محمدی(ص) و اسلام آمریکایی را به‌خوبی به همه جهانیان نشان دادند، خاطرنشان کرد: امروز در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه نسبت به تبیین مبانی انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری که در تمامی شئون فردی و اجتماعی سخن گفته‌اند، آن‌چنان که باید و شاید پرداخته نشده است.

سردار سلیمانی با تذکر اینکه "اگر امروز به ‌دنبال حفظ و حراست از مکتب اسلام هستیم باید از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مراقبت کنیم"، گفت: اگر این نظام آسیب ببیند، نام و نشانی از اسلام و حتی ایران نخواهد ماند و دلیل پایداری، انسجام و عدم شکنندگی کشورمان، پشت‌گرمی به اسلام است و باید این مهم را به‌خوبی تبیین کنیم.

فرمانده سپاه قدس با ابراز اینکه با توجه به تأثیرگذاری انقلاب اسلامی در سطح منطقه و بین‌الملل، امروز غربی‌ها به برجام اکتفا نکرده و به‌دنبال مذاکره موشکی با ایران اسلامی هستند، اظهار داشت: امروز کشورهای منطقه تحت تأثیر انقلاب اسلامی، در برابر مستکبران غربی خیزش جدی داشته‌اند و رژیم صهیونیستی با همه ادعای خود به‌شدت افول کرده است.

وی با یادآوری اینکه در چند سال گذشته جمهوری اسلامی ایران به پیروزی‌ها و دستاوردهای عظیمی در ابعاد گوناگون دست یافته است، تصریح کرد: منافع ملی مردم کشورمان هیچ‌گاه مغایرتی با آموزه‌های اسلام نداشته است و در طول عمر بابرکت انقلاب، همواره اسلام محور وحدت و عزت ایران بوده است.

وی با اشاره به وضعیت دو کشور ایران و عراق در زمان جنگ تحمیلی، تغییر نگاه و رویکرد دو کشور در حوزه‌های گوناگون سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را مورد توجه قرار داد و گفت: تمامی این دستاوردها به‌برکت انقلاب اسلامی به دست آمده و امروز شاهدیم که ترامپ هزینه‌های بسیار آمریکا در عراق و تأثیرگذاری ایران اسلامی در عراق را مورد اشاره قرار می‌دهد./تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

ساخت هزار و 100 خانه سازمانی در مشهد

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود:  تعداد خانه‌های سازمان...

در دیدار۱۴۰ دقیقه‌ای پوتین با سردار سلیمانی چه گذشت؟

سردار محمد جعفر اسدی جزئیات دیدار۱۴۰ دقیقه‌ای پوتین با سردار سلیمانی را تشریح کرد.

ایران چگونه مقابل غرب به برتری رسید ؟

یک رسانه انگلیسی استفاده از جنگ‌های ترکیبی را عامل برتری ایران در مقبال غرب اعلام کرد...

آیا درگیری ایران و انگلیس نزدیک است؟

وقتی نیروی دریایی بریتانیا یک نفت کش ایرانی را در تنگه جبل الطارق توقیف کرد بسیاری از...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news