اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 30 تیر 1398
12 اسفند 1397 12 اسفند 1397
10:24 10:24

بیوگرافی روح‌الله زم/ از اوین تا آمد نیوز روح الله زم

روح الله زم پسر حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی زم می باشد که پدرش یکی از روحانیون کشور است و پسرش توانست به فرزندان مسئولان کشور نزدیک شود و در تلاش باشد که علیه کشور و نظام و مسئولان اخباری منتشر کند.

روح الله زم، فردی است که سایت و کانال تلگرامی خبری - تحلیلی آمد نیوز را تأسیس کرده است.

او که در شهریور ماه سال ۱۳۵۲به دنیا آمده است از افرادی ست که به شدت مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد و در جهت مخالفتش با نظام بسیار فعالیت می کند و تمام تلاشش این است که سوژه های مختلفی را رسانه ای کرده و در جهت آن پیش برود و مخاطبان خود را بدست آورد که این را می توان از تمامی اخبار و موضوعاتی که وی در تمامی این مدت کار کرده است مشاهده کرد.

روح الله زم پس از اینکه دستگیر شد از ایران خارج شده و سایت و کانال تلگرامی آمد نیوز را تأسیس کرد و تلاش کرده است که به عنوان خبرنگار در راستای اهداف ضد انقلابی خود پیش برود.

روح الله زم پسر حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی زم می باشد که پدرش یکی از روحانیون کشور است و پسرش توانست به فرزندان مسئولان کشور نزدیک شود و در تلاش باشد که علیه کشور و نظام و مسئولان اخباری منتشر کند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی زم در حیطه تهیه کنندگی سینما فعالیت کرده است و برای مدتی پسرش هم در آثار سینمایی ورود پیدا کرده است.

وی همچنین در پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی شهر تهران نامزد شد اما به دلیل بدست نیاوردن رأی در معاونت فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ایران به فعالیت پرداخت.

روح الله زم‌ در سال ۸۸ به دلیل انتقاد از رئیس جمهور وقت، دکتر محمود احمدی نژاد از طرف وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دستگیر شد و به زندان اوین رفت و برای مدتی در آنجا بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی زم در یکی از مصاحبه های خود به موضوع فعالیت های پسرش، روح‌الله زم و وارد نشدن خود به بسیاری از مسائل به دلیل خودگویی و دفاع نکردن از خود اشاره کرد زیرا وی معتقد است که بدترین دفاع دفاع کردن از خود می باشد و عنوان کرد حتی مطرح کردن این موضوع باعث آزرده خاطر شدنش می شود.

وی در ادامه مصاحبه خود گفت:« بنده یعنی شخص محمد علی زم بعد از این همه عمل شفاف، نیازی به توضیح و اثبات خود ندارم. اینکه یک نفر منسوب به من کاری بکند و به دنبال آن در مورد من قضاوت نادرستی شود عملی به دور از انصاف، اخالق و غیر شرعی است. مگر هر پسری از پدرش تبعیت می‌کند؟ مگر هر پدری همه فعل و عمل فرزندش را تأیید می‌کند! هر انسانی در نظام الهی و هستی برای خودش کارنامه و شخصیت مستقلی دارد، بنده از ابتدا گرایش به اعتدال داشته ام. محکوم و حمله کردن از جانب هیچ کسی، خط فکری و مورد تأیید من نیست. با فکر و عمل همواره اطرافیانم را به میانه روی دعوت کردم، البته من فرصت کافی صرف فرزندان خودم نکرده‌ام و ممکن است این نقص از من هم باشد، اما این نقص معلول یک دیدگاه و مسئولیت پذیری ای بود که من داشتم و همواره منافع ملی را بر مسائل زندگی شخصی ترجیح دادم. وفاداری من بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب باید ثابت شده باشد اگر اینطور نباشد با توضیح و اعتراف من هم چیزی عوض نخواهد شد. اساساً با تندروی مخالفم نه پسرم و نه هیچ کس دیگر حق ندارد با تندروی انقلابی و غیر انقلابی، با حکومتی که در به سرانجام رسیدنش مرارتهای زیادی کشیده شده، مخالفت کند. بارها برای او پیغام فرستادم، که در رویه خود تجدیدنظر کن و دلخوری‌هایم را از برخی حرفها و موضع گیریهای او به گوشش رساندند. جواب داده که به پدرم بگویید؛ “او فرزندی چون روح الله گذشته ندارد و من بر اساس عقل و تکلیفی متفاوت از گذشته رفتار می‌کنم”»

دیدگاه خود را بنویسید

icon news