اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
12 اسفند 1397 12 اسفند 1397
10:24 10:24

بیوگرافی روح‌الله زم/ از اوین تا آمد نیوز روح الله زم

روح الله زم پسر حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی زم می باشد که پدرش یکی از روحانیون کشور است و پسرش توانست به فرزندان مسئولان کشور نزدیک شود و در تلاش باشد که علیه کشور و نظام و مسئولان اخباری منتشر کند. کانال خبری آمدنیوز رسالتش را دروغ پردازی علیه ایران و منافع ملی می داند هر چند این روزها با برملا شدن نیتش بسیاری از مخاطبینش را از دست داده است.

روح الله زم، فردی است که سایت و کانال تلگرامی خبری - تحلیلی آمد نیوز را تأسیس کرده است.

او که در شهریور ماه سال ۱۳۵۲به دنیا آمده است از افرادی ست که به شدت مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد و در جهت مخالفتش با نظام بسیار فعالیت می کند و تمام تلاشش این است که سوژه های مختلفی را رسانه ای کرده و در جهت آن پیش برود و مخاطبان خود را بدست آورد که این را می توان از تمامی اخبار و موضوعاتی که وی در تمامی این مدت کار کرده است مشاهده کرد.

روح الله زم سابقه دستگیری در وقایع سال 88 را دارد. زم در دورانی که به عنوان مرخصی از زندان خارج شده بود فضا را برای فرار از کشور مهیا کرد او ابتدا به مالزی و سپس به پاریس رفت و توانست اقامت کشور فرانسه رو بگیرید روح الله زم بعد از فرار به پاریس وارد فعالیت تبلیغ علیه نظام در شبکه های اجتماعی شد.

روح الله زم پس از اینکه دستگیر شد از ایران خارج شده و سایت و کانال تلگرامی آمد نیوز را تأسیس کرد و تلاش کرده است که به عنوان خبرنگار در راستای اهداف ضد انقلابی خود پیش برود.

روح الله زم پسر حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی زم می باشد که پدرش یکی از روحانیون کشور است و پسرش توانست به فرزندان مسئولان کشور نزدیک شود و در تلاش باشد که علیه کشور و نظام و مسئولان اخباری منتشر کند.

Image result for ‫حجت الاسلام محمدعلی زم‬‎

نظر حجت الاسلام محمدعلی زم درباره پسرش

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی زم در حیطه تهیه کنندگی سینما فعالیت کرده است و برای مدتی پسرش هم در آثار سینمایی ورود پیدا کرده است.

وی همچنین در پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی شهر تهران نامزد شد اما به دلیل بدست نیاوردن رأی در معاونت فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ایران به فعالیت پرداخت.

روح الله زم‌ در سال ۸۸ به دلیل انتقاد از رئیس جمهور وقت، دکتر محمود احمدی نژاد از طرف وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دستگیر شد و به زندان اوین رفت و برای مدتی در آنجا بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی زم در یکی از مصاحبه های خود به موضوع فعالیت های پسرش، روح‌الله زم و وارد نشدن خود به بسیاری از مسائل به دلیل خودگویی و دفاع نکردن از خود اشاره کرد زیرا وی معتقد است که بدترین دفاع دفاع کردن از خود می باشد و عنوان کرد حتی مطرح کردن این موضوع باعث آزرده خاطر شدنش می شود.

وی در ادامه مصاحبه خود گفت:« بنده یعنی شخص محمد علی زم بعد از این همه عمل شفاف، نیازی به توضیح و اثبات خود ندارم. اینکه یک نفر منسوب به من کاری بکند و به دنبال آن در مورد من قضاوت نادرستی شود عملی به دور از انصاف، اخالق و غیر شرعی است. مگر هر پسری از پدرش تبعیت می‌کند؟ مگر هر پدری همه فعل و عمل فرزندش را تأیید می‌کند! هر انسانی در نظام الهی و هستی برای خودش کارنامه و شخصیت مستقلی دارد، بنده از ابتدا گرایش به اعتدال داشته ام. محکوم و حمله کردن از جانب هیچ کسی، خط فکری و مورد تأیید من نیست. با فکر و عمل همواره اطرافیانم را به میانه روی دعوت کردم، البته من فرصت کافی صرف فرزندان خودم نکرده‌ام و ممکن است این نقص از من هم باشد، اما این نقص معلول یک دیدگاه و مسئولیت پذیری ای بود که من داشتم و همواره منافع ملی را بر مسائل زندگی شخصی ترجیح دادم. وفاداری من بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب باید ثابت شده باشد اگر اینطور نباشد با توضیح و اعتراف من هم چیزی عوض نخواهد شد. اساساً با تندروی مخالفم نه پسرم و نه هیچ کس دیگر حق ندارد با تندروی انقلابی و غیر انقلابی، با حکومتی که در به سرانجام رسیدنش مرارتهای زیادی کشیده شده، مخالفت کند. بارها برای او پیغام فرستادم، که در رویه خود تجدیدنظر کن و دلخوری‌هایم را از برخی حرفها و موضع گیریهای او به گوشش رساندند. جواب داده که به پدرم بگویید؛ “او فرزندی چون روح الله گذشته ندارد و من بر اساس عقل و تکلیفی متفاوت از گذشته رفتار می‌کنم.

Image result for ‫روح الله زم‬‎

مستند ایستگاه پایانی دروغ + دانلود

اسفند ماه 97 پخش مستند ایستگاه پایانی دروغ خیلی مسائل را برای مردم روشن کرد. این مستند خوش ساخت به خوبی نشان داد زم و دوستانش در پاریس چه خوابی برای ضربه به منافع ملی کشور دیده اند. پخش این مستند عمق نفوذ سیستم اطلاعاتی کشورمان به شخصی ترین ارتباطات این خبرنگار کذاب موجب حیرت جامعه ضد ایرانی شد این نفوذ و کنترل روح الله زم به حدی بود که هزاران ساعت ویدیو با او و اغلب چهرهای به اصلاح اپوزیسیون با کنترل سیستم اطلاعاتی همراه بود ویدیو های منتشر شده نشان می دهد سرویس های اطلاعاتی فرانسه حمایت گسترده ای از این عامل ساده لوح انجام می دادند اما خبری از نفوذ اطلاعات ایران به زندگی شخصی او نداشتند.

روح الله زم ؛ دروغ پردازی‌های بی پایان

روح الله زم اوایل دهه 80 برای اولین بار ازدواج کرد که ماحصل آن یک دختر  16 ساله است. زم در نهایت سال 84 طلاق گرفت و بعد از فرار در پاریس ازدواج دوم خود را انجام داد.

زم با همکاری مجید نیکنام و بابک اجلالی در سال 96 ابتدا سایت ت آمدنیوز را تاسیس کرد و سپس با فراگیری تلگرام توانست کانال تلگرامی پر مخاطبی ایجاد کند. این کانال در دی ماه 96 به خاطر آموزش ساخت بمب ها خیابانی و دعوت به خشونت توسط تلگرام مسدود شد. اما این کانال با تغییر رویه صوری دوباره به تلگرام بازگشت. بازگشت این کانال به تلگرام با ریزش شدید مخاطبانش همراه بود. ریزشی که خود زم به طرز مضحکی سعی دارد آن را تکذیب کند.

یکی از بی اساس ترین کارهایی که زم عادت کرده با آن مخاطب را فریب بدهد منابع آگاهی هستند که او همواره به آنها استناد می کند. منابع آگاهی که وجود خارجی ندارند و تنها زاییده تخیلات روح الله زم و دوستانش هستند.

ارتباط زم و سرویس های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی از دیگر مسائلی است که اگر روزهای نخست کسی نسبت به آن تردید داشت این روزها دیگر برایش تردیدی نمانده است. زم در هفته های اخیر با انتشار فیلم های خصوصی برخی شخصیت ها سعی کرده به وسیله یک کار غیراخلاقی باز هم برای خود مخاطب جذب کند. با این حال مدیر شبکه ضدایرانی آمدنیوز در تشخیص و تحلیل چگونگی مخاطبین خود اشتباه کرده است چرا که پر واضح است در این مدت نه تنها مخاطبین آمدنیوز افزایش پیدا نکرده بلکه کاهش جدی مخاطب این روزها دغدغه آمدنیوزی ها است.

آمدنیوز خیلی وقت است که دیگر مخاطبان سابق خود را ندارد چرا که اخبار وهم آمیز و متضاد با منافع ملی این رسانه دروغ پرداز باعث شده تا بسیاری از مردم نسبت به خصومت های آمدنیوز با منافع کشور اطمینان پیدا کنند. در کلیپ زیر توجیهات و فرافکنی های روح الله زم را ببینید.

اخبار مرتبط

icon news

آمدنیوز برای اطلاعات فرانسه دردسر آفرید! +فیلم

دستگیری روح‌الله زم، سرشبکه جریان معاند آمدنیوز، واکنش‌ های گسترده‌ای در داخل و خارج ...

روح الله زم چطور دستگیر شد؟+ویدئو

بخش خبری ۲۰:۳۰ در گزارشی روایتی از نحوه دستگیری روح الله زم را مطرح کرد. روح الله زم ...

پرده برداری از اطلاعات جدید کانال خبری «آمدنیوز»

پخش مستند «ایستگاه پایانی دروغ» و پرده برداری از اطلاعات جدید کانال خبری «آمد نیوز» ن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news