اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 05 خرداد 1398
12 اسفند 1397
12:20

تمام تحرکات گروهک ها در خارج از مرزها با اشرافیت اطلاعاتی نیروها رصد می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه گفت: در تصادفات درون شهری از رتبه 11 به 19 و در برون شهری هم 2 رتبه کاهش داشتیم.

به گزارش سلام نو، محمدابراهیم الهی تبار روز یکشنبه در نشست خبری با رسانه های استان، در سرسرای امید استانداری، افزود: امنیت در مرزها با حضور نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و همراهی و مشارکت خوب مردم حاکم است و اکنون مشکل امنیتی نداریم.
وی ادامه داد : تمام تحرکات گروهک ها در خارج از مرزها با اشرافیت اطلاعاتی نیروها رصد می شود و اجازه هیچ گونه تحرکاتی به این گروهک ها را نمی دهیم.
الهی تبار به تشریح امنیت در حوزه داخلی نیز پرداخت و گفت: در بحث فراوانی سرقت ها نسبت به میانگین کشوری رتبه استان بهتر شده است و در سرقت های خُرد نیز استان از رتبه 14 به رتبه 16 در سال جاری رسیده است.
به گفته وی در قتل نیز استان تغییری نسبت به سال گذشته نداشته و در خودکشی هم در سال 96 به میزان 14 درصد کاهش داشتیم اما امسال تغییری نداشته ایم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه اظهار داشت: در زمینه خودکشی استان در سال 96 رتبه ششم داشت که خانواده ها هم همراهی خوبی امسال در این زمینه داشته اند و امیدواریم روند کاهشی را در این زمینه طی کنیم.
به گفته وی استان در تصادفات درون شهری از رتبه 11 به 19 و در برون شهری هم 2 رتبه کاهش داشتیم.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در ادامه در مورد جرائم مالی در استان نیز گفت: در این زمینه در سال 96رتبه 13 کشوری داشتیم که امسال به رتبه 16 رسیدیم.
الهی تبار همچنین استان کرمانشاه را براساس شاخص های ارائه شده توسط وزارت کشور، استان با اخلاقی دانست و گفت: در زمینه مفاسد اخلاقی رتبه 31 کشور را داریم که نشان می دهد مردم استان با اخلاق هستند.
وی همچنین به حوزه انتصابات استان نیز اشاره کرد و گفت: از مهر ماه سال گذشته تاکنون 50 نفر به عنوان فرماندار، معاون فرماندار و بخشدار در استان منصوب شده که هشت نفر اهل سنت و پنج نفر نیز برون سازمانی هستند.
به گفته وی در یک سال اخیر 28 حزب و تشکل قانونی سیاسی در استان مجوز گرفته و 6 تشکل هم در حال اخذ مجوز است.
استان کرمانشاه 2 میلیون نفر جمعیت ساکن در 34 شهر و 2 هزار و 600 روستا دارد.
این استان 371 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد./خبرنلایناخبار مرتبط

کرمانشاه یکی از استان های امن کشور است

وزیر اطلاعات گفت: باید با وحدت نقشه های نظام سلطه را خنثی کنیم.

بر اثر وقوع زلزله و سیل اخیر بازاریان کرمانشاه شرایط خوبی ندارند

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه  افزود: اعتبارات استان کرمانشاه نیازمند بازنگری جد...

افتتاح کارخانه ذوب آهن بیستون با حضور روحانی

در ادامه سفر رئیس جمهور به کرمانشاه، کارخانه ذوب آهن بیستون افتتاح شد.

بازدید روحانی از روستای زلزله‌زده دره‌ ژاله

رئیس جمهور در ادامه سفر خود به گرمانساه  از روستای زلزله‌زده دره‌ ژاله بازدید کرد.

دیدگاه خود را بنویسید