اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 30 اردیبهشت 1398
12 اسفند 1397
14:00

۸۰۰ نفر از کارکنان عسلویه در آستانه حضور رئیس‌جمهور در بوشهر بیکار شدند

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی از بیکاری ۸۰۰ نفر از کارکنان سابقه دار عسلویه در آستانه حضور رئیس جمهور در بوشهر خبرداد.

بیکاری ۸۰۰ نفر از کارکنان عسلویه در آستانه حضور رئیس‌جمهور در بوشهر

به گزارش سلام نو، عبدالحمید خدری در نشست علنی امروز در جلسه علنی امروز  مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت یاد شهدا، گفت: بر خود وظیفه می‌دانم از همکارانم برای حمایت از اقشار کم برخوردار جامعه در راستای بررسی بودجه سال ۹۸ صمیمانه قدردانی کنم و از دولت تقاضا دارم در جهت اجرای آن در سال ۹۸ با جدیت تمام و بهره گیری از همه ظرفیت‌های اجرایی تلاش نماید.

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی، ضمن قدردانی از حضور پر شور مردم در ایام الله دهه فجر به ویژه در راهپیمایی ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را بدون تأثیرپذیری از شرایط سخت اقتصادی، عنوان کرد: این حضور علاوه بر مأیوس کردن دشمن تکلیف کار را بر مسئولین کشور سخت تر کرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: به دلیل اقدامات و خدماتی قابل توجه برای تأمین رفاه مردم حوزه‌‎ اتنتخابیه‌‎ام از استاندار ساعی و سخت کوش بوشهر قدردانی می‌کنم. انقلاب اسلامی در حال چهلمین سال پیروزی خود را پشت سر گذاشت که مستکبران خیال باطلی در سر داشتند اما ارادتمندان و دوستانش در سراسر جهان امیدوارنه آن را در گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره کننده همواره سربلند دیده‌اند.

وی افزود: در چنین نقطه عطفی رهبر معظم انقلاب با صدور بیانیه گام دوم انقلاب برای ادامه این راه روش هوشمندانه به تبیین دستاوردهای شگرف انقلاب اسلامی پرداخته و توصیه‌های اساسی به منظور جهادی بزرگ برای ساختن ایرانی اسلامی و بزرگ ارائه فرمودند. بیانه گام دوم انقلاب خطاب به مردم ایران به ویژه جوانان و مسئولین است که به مثابه منشوری برای دومین مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی خواهد بود و فصل جدید حیات جمهوری اسلامی را رقم خواهد زد.

خدری ادامه داد: مشکلات اساسی جوانان کشور، مشکل بیکاری که اساس آسیب‌های اجتماعی است، بوده و هدر رفت این سرمایه اجتماعی بر هیچ مسئولی پوشیده نیست. این در حالی است که به جای ایجاد بستر اشتغال، متأسفانه از جانب دست اندرکاران صنعت نفت در منطقه عسلویه که در شرف افتتاح چهار بخش آن توسط رئیس‌جمهور هستیم، تعداد حدود ۸۰۰ نفر با وجود سوابق چندین ساله کاری و تعریف زندگی شخصی از کار بیکار و مورد بی مهری مسئولان قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه این تصمیم زندگی ۵ هزار نفر را متأثر می‎سازد، گفت: ضرورت دارد وزیر نفت شخصا به این موضوع ورود کند و در جهت حل این موضوع اقدام عاجل کند.

وی خطاب به رئیس جمهور و هیأت دولت، وضعیت معیشتی را متناسب با شأن مردم ارزیابی نکرد و گفت: نیاز است در این شرایط رویکردی متفاوت داشته باشیم و از ظرفیت‎‌های اقتصادی، صنعتی و ثروت‌‎ها به بهترین نحو استفاده شود. وکلای ملت ما که امروز فریاد رسا و صدای گویای مردم هستیم تا به امروز به دلیل عدم مدیریت درست منابع نیمی از موکلان ما زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

خدری با تأکید بر اینکه امروز باید نگرانی ما این باشد که به خط مرگ نزدیک نشویم، گفت:راهبرد تقویت اقتصاد جز اتکا به فرمایشات رهبری میسر نخواهد بود و در این رهگذر بسته اقتصاد مقاومتی می‌تواند کاملا راهگشا باشد./ایسنا

اخبار مرتبط

انتقاد «لاهوتی» از حسن روحانی

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی از گلایه رئیس جمهور نسبت به مجلس درباره تفکی...

جزئیاتی از افطاری رئیس جمهور با هنرمندان

در افطاری رئیس جمهور با هنرمندان آن ها نکاتی درباره وضعیت امروز فرهنگ و هنر کشور مطرح...

رئیس جمهور به 19 بار درخواست ملاقات آمریکا پاسخ داد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور افزود:  رئیس جمهور هم گفتند آن کسی که از برجام خارج شده، باید او...

موسوی: ادعای رویترز کذب است

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: ادعای رویترز مبنی بر گره زدن ماندن در برجام از سوی ایر...

دیدگاه خود را بنویسید