اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 05 خرداد 1398
13 اسفند 1397
11:50

هنوز برای فعال شدن در شورای وحدت اصولگرایان تصمیمی نگرفته‌ام

رئیس شورای مرکزی جامعه روحانیت مبار ز گفت: هنوز نمی‌دانیم چرا رئیس‌جمهور در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت نمی‌کند.
هنوز برای انتخابات کمر نبسته‌ایم/روحانی به مجمع تشخیص بی‌لطفی کرد

به گزارش سلام نو، آیت‌الله موحدی کرمانی  در پاسخ به سوالی درخصوص هدف یک جریان سیاسی در حمله به نیروهای انقلابی، اظهار کرد: آنهایی که امروز علیه نیروهای انقلابی فعالیت می‌کنند و مخالف سپردن سکان اداره کشور به جوانان انقلابی هستند، بدانند که باید تابع ولی فقیه باشند.

وی افزود: کسانی که در به کارگیری نیروهای انقلابی کارشکنی می‌کنند، نسبت به مشکلات موجود در کشور مقصر هستند.

رئیس شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در واکنش به کسانی که ادعای پیروی از رهبری را دارند اما نیروهای انقلابی را تندرو و افراطی می‌نامند، تاکید کرد: خیلی‌ها هستند که ادعای پیروی از ولایت فقیه و رهبری را دارند، در طول تاریخ هم برخی افراد ادعاهای زیادی داشتند، اما مساله‌دار بودند. نباید به این افراد اعتنا کرد.

آیت‌الله موحدی کرمانی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا قرار است شما در سال آینده محور ائتلاف و وحدت اصولگرایان باشید؟، گفت: هنوز برای فعال شدن در شورای وحدت اصولگرایان تصمیمی نگرفته‌ام.

وی افزود: در جلسات اصولگرایان فعلاً بحث انتخابات مجلس مطرح نشده است، البته دیداری را با اصولگرایان داشته‌ایم اما اینکه من شخصاً بخواهم مثل گذشته در این زمینه فعال باشم، هنوز تصمیمی نگرفته‌ام.

رئیس شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در پاسخ به این سوال که آیا سازوکار ائتلاف اصولگرایان بر محور جمنا باقی خواهد ماند یا قرار است مدل جدیدی طراحی شود، گفت: تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه در جلسات وحدت فعلاً مسائل انتخاباتی به بحث گذاشته نشده است، گفت: جلساتی را با برخی اصولگرایان برگزار کرده‌ایم ولی هنوز برای ورود جدی به مساله انتخابات کمر نبسته‌ایم.

رئیس‌جمهور به مجمع تشخیص و قانون اساسی بی‌لطفی کرد

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درخصوص اظهارات اخیر رئیس‌جمهور درباره مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد: من خیلی از سخنان آقای رئیس‌جمهور تعجب می‌کنم، ایشان بی‌لطفی کردند. رئیس‌جمهور قانون اساسی را می‌شناسد و وظیفه دارد به قانون عمل کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مجمع تشخیص در قانون اساسی آماده است و جایگاه رفیعی دارد، گفت: انتظار نداشتیم رئیس‌جمهور چنین تعبیری که «۱۰، ۲۰ نفر برای کشور تصمیم‌گیری می‌کنند» را بگوید.

آیت‌الله موحدی کرمانی همچنین اظهار کرد: هنوز نمی‌دانیم چرا رئیس‌جمهور در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت نمی‌کند./مهر

اخبار مرتبط

تبریک رئیس‌جمهور به مناسبت فرا رسیدن روز ملی گرجستان

رئیس‌جمهور در پیامی فرا رسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت.

آیت‌الله موحدی کرمانی: باید از شهرت طلبی، شهوت طلبی و ریاست طلبی دور شویم

رییس جامعه روحانیت مبارز  بر لزوم رسیدن به افق مشترک بر تدوین یک متن علمی و دقیق از و...

افتتاح یک سد انحرافی با حضور رئیس جمهور

سد انحرافی بویلاپوش با حضور حسن روحانی افتتاح شد.

روحانی به ما کو رسید

رئیس‌جمهور عصر امروز -31 اردیبشهت ماه وارد فرودگاه ماکو شد.

دیدگاه خود را بنویسید