اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
13 اسفند 1397 13 اسفند 1397
12:50 12:50

لاهوتی: درباره کوپنی کردن باید بگویم که نمایندگان هم متوجه نشدند به چه چیزی رأی دادند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: آن زمان‌ها کوپن کاغذی بود حالا هم یک کارت دست مردم بدهیم و بگوییم در صف بایستید روغن و گوشت بگیرید!

مگر سال ۵۸ است که به مردم کوپن بدهیم/ افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق‌ها ممکن نیست

به گزارش سال نو، مهرداد بائوج لاهوتی درباره افزایش حقوق ۴۰۰ هزار تومانی که در صحن مجلس به تصویب رسید با بیان اینکه اعتقاد دارم مجلس نباید به افزایش حقوق رأی می‌داد، گفت: قبل از این طرح پیشنهادی مطرح شد که از پیشنهادی که در صحن رأی آورد، پخته‌تر و جالب‌تر بود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طرحی که پیشنهاد شد برای افزایش حقوق حداقل ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر یک میلیون تومان در نظر گرفته شده بود که اگر ما آن را تصویب می‌کردیم، بسیار بهتر بود.

به گفته وی ۲۰ درصد افزایشی که برای حقوق‌ها در نظر گرفته شده بود، ممکن بود باعث بی‌عدالتی شود.

وی خاطرنشان کرد: برای افزایش ۴۰۰ هزارتومانی هم با محدودیت منابع رو به‌رو هستیم و تامین آن ممکن نیست و مشاهده هم کردیم که دولت گفت آن را اجرایی نمی‌کنم، البته حرفش درست نیست و باید انجام دهد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت می‌گوید من ۳۵ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار دارم که اگر بخواهم آن را تقسیم کنم به همه نمی‌رسد در حالیکه اگر آن پیشنهاد کف ۵۰۰ هزار تومان و سقف یک میلیون تومان رای می‌آورد علاوه بر خوب بودن قابلیت اجرا داشت.

وی درباره اختصاص کالابرگ‌های الکترونیکی به کالاهای اساسی بیان کرد: درباره کوپنی کردن باید بگویم که نمایندگان هم متوجه نشدند به چه چیزی رأی دادند.

لاهوتی ادامه داد: دولت برای تأمین کالاهای اساسی ۱۴ هزار میلیارد دلار با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در نظر گرفت که معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان می‌شود؛ همین امر سبب می‌شد کالاها به خودی خود ارزان شوند.

وی افزود: کاری که نمایندگان کردند این بود که معادله را بهم زدند و گفتند که ممکن است رانتی اتفاق بیفتد و برای این کار از ارز تدریجی و نیمایی استفاده کنیم؛ از آن‌ها پرسیدم این ارز تدریجی یعنی چه ؟ می‌گفتند ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در صورتی که تعریف ارز تدریجی این نیست و بالاتر از ۴ هزار و ۲۰۰ تومان است ارز نیمایی هم که ۸ هزار تومان است با این کار ما خود به خود قیمت کالاها را بالا برده‌ایم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: کوپنی کردن یعنی چه؟ مگر در سال ۵۸ هستیم؟ آن زمان‌ها کوپن کاغذی بود حالا هم یک کارت دست مردم بدهیم و بگوییم در صف بایستید روغن و گوشت بگیرید! این کار منطقی نیست و فساد ایجاد می‌کند./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

دولت نباید گرانی‌ها را تقویت کند

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به افزایش حقوقشان اعت...

آنچه که چرخ های حرکت انقلاب را کند و دشمن را بر یاوه‌گویی و شبه افکنی جری‌تر می‌نماید، جاری نشدن عدالت در همه عرصه‌های جامعه است

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی افزود:   اصلاح ساختار بودجه حاصل تلاش‌های دو...

موسوی‌لارگانی: بی احترامی به منتخبان مردم در مجلس به هیچ وجه قابل قبول نیست

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: گاهی یک نماینده به مدیری نامه می‌نو...

در ایران تغییر، برکناری و استیضاح وزیران تابو شده است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه  کسری بودجه کشور اجازه حل مشکلات را به...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news