اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 اسفند 1398
13 اسفند 1397 13 اسفند 1397
10:05 10:05

ماجراهای عجیب کریمی قدوسی: از اتهام زدن به ظریف و خاتمی تا رد مواضع سردار سلیمانی

جواد کریمی قدوسی نماینده به تمام معنا عجیبی است، نماینده‌ای که مرزهای تندروی را به تمام معنا گذرانده و از مطرح کردن هیچ اتهامی، هرچقدر هم که سنگین باشد، باکی ندارد. او ناقل سخنانی است که عموما تکذیب می‌شود حال فرقی نمی‌کند درباره محمد خاتمی باشد یا قاسم سلیمانی!

سلام نو سرویس سیاسی: "دور و بر رییس جمهور را جاسوس پر کرده!" این آخرین ادعای جواد کریمی قدوسی نماینده مجلسی است که در سوابقش زدن این دست از اتهامات زیاد پیدا می‌شود، اتهاماتی که یکی پس از دیگری تکذیب می‌شود یا او از مطرح کردن آن‌ها پوزش می‌خواهد ولی دوباره ادعایی جدید مطرح می‌کند.

جواد کریمی قدوسی نماینده به تمام معنا عجیبی است، نماینده‌ای که مرزهای تندروی را گذرانده و از مطرح کردن هیچ اتهامی، هرچقدر هم که سنگین باشد، باکی ندارد.

جواد کریمی قدوسی کیست؟

جواد کریمی قدوسی آن طور که در سایت اطلاع رسانی خود نوشته اهل مشهد است و در جوانی و نوجوانی در کنار پدر خیاطی می‌کرده تا این که انقلاب و جنگ شد.

"سردار کریمی در سن 23 سالگی از خادمان تاثیر گذار در شکل گیری سپاه پاسداران خراسان بود و عضو این نهاد انقلابی و زلال شد؛ در هشت سال دفاع مقدس ایران در برابر حملات ناجوانمردانه دشمنان مسئول اعزام نیرو و فرماندهی سپاه استان سمنان با تشکیل تیپ 12 قائم را برعهده داشت.

پس از دفاع مقدس سابقه مدیریت عالی بسیج در استان های خراسان بزرگ ، فارس، اصفهان و خراسان رضوی را در تشکیل نیروی مقاومت بسیج در این استان ها در کارنامه خدمت خود ثبت نموده است."

البته ادعای حضور کریمی قدوسی اخیرا از سوی محمد مهاجری، سردبیر خبرآنلاین درباره حضور کریمی قدوسی در توییتر خود نوشت: «بچه‌های جنگ، وقتی می‌خواستند با افراد فراری از حضور درجبهه شوخی کنند، می‌گفتند: "دکتر بهش گفته تیر برای قلبش ضرر داره"!دوستان مشهدی می‌گویند آقای کریمی قدوسی هم درتمام ۸ سال دفاع مقدس، حتی صدای تیر برای قلبش ضرر داشت. رونوشت: کارگزینی جهت ثبت در سوابق پرسنلی و پزشکی مشارالیه!»

کریمی قدوسی در سال 1387 و با فرا رسیدن مجلس هشتم به عنوان نماینده مرم مشهد و کلات وارد مجلس شد و از همان زمان به عنوان یک چهره اصولگرای تندرو شناخته می‌شود.

تمام اتهاماتی که جواد کریمی قدوسی زد: از خاتمی تا ظریف و روحانی

جواد کریمی قدوسی همیشه یک پایداریچی تمام عیار بود ولی مخالفت او با دولت روحانی کم نظیراست و شامل لیست بلند بالایی از اتهامات می‌شود که همه و همه تکذیب شده است.

این نماینده مجلس لیست بلند بالایی از اتهام زنی را در کارنامه خود دارد. او اتهاماتی جنجالی را متوجه محمد خاتمی، رییس جمهور پیشین ایران کرد، از جمله این که او از ملک عبدالله، پادشاه پیشین عربستان خط و ربط سیاسی دریافت می‌کرده. این اتهام باعث شد تا خاتمی از کریمی قدوسی شکایت کند.

اما یکی از جنجالی‌ترین رخدادهای دوران نمایندگی کریمی قدوسی بحث و جدل او با جواد ظریف در کمیسیون امنیت ملی است. در جلسه ای که با حضور محمد جواد ظریف پس از بیانیه لوزان در روز ۱۶ فروردین ۹۴ برگزار شد، بعد از تبادل نظرات مختلف کریمی‌قدوسی بحث‌هایی را در رابطه با فوردو و نطنز مطرح کرد و عنوان داشت که رهبر در یک جلسه خصوصی در مورد اقدامات وزارت امور خارجه و شخص وزیر خارجه تذکر داده‌است.

این حرف کریمی قدوسی با واکنش تند ظریف مواجه می‌شود و از او می‌پرسد چطور درباره جلسه‌ای که در آن نبود اظهار نظر می‌کند که کریمی قدوسی می‌گوید اینطور شنیده!

یکی دیگر از اتهامات کریمی قدوسی به ظریف نامه نگاری او با وزیر خارجه آمریکا بود که از سوی روابط عمومی وزارت امور خارجه در اسفند ۹۵ تکذیب شد. همچنین ظریف در پاسخ به این اظهارات گفت: «صد در صد دروغ است. نه نامه نه پیام نه تلفن نه ایمیل نه پیامک نه پیغام نه «پسغام». فقط خیالبافی.»

همچنین ادعای توافقات هفت‌گانه ایران و آمریکا از سوی وزارت امور خارجه در اسفند ۹۵ تکذیب شد تا کریمی قدوسی لیستی از اتهامات واهی را علیه ظریف و وزارت خارجه در کارنامه خود داشته باشد.

او در ساعاتی که استعفای ظریف هم مطرح بود چند حرکت سوال برانگیز انجام داد و البته باز هم ادعاهایی دروغ مطرح کرد. کریمی قدوسی روز سه شنبه اظهار کرده بود که استعفای ظریف برای او غیر منتظره نبوده است. او همچنین گفت که از رفتن ظریف نه خوشحال می‌شوم نه ناراحت. اما ساعتی بعد بهروز نعمتی از نمایندگان اصولگرا در توئیتی نوشت که کریمی قدوسی برای استعفای ظریف شیرینی پخش کرده است. کریمی قدوسی این ادعا را رد کرد.

او در همین مدت ادعا کرد که استعفای ظریف پذیرفته شده و زنگنه هم رفتنی است، ادعایی که زنگنه در واکنش به آن گفت: «بگردند تا بگردیم. استعفای ظریف هم به هم خورد.»

کریمی قدوسی همچنین در اقدامی کم سابقه به نقل خاطره‌ای از دیدار آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد و رهبری می‌پردازد. به گفته این نماینده مجلس، رهبری در آن دیدار به امام جمعه مشهد گفت "هاشمی رفسنجانی، دیروز شاید ولی امروز دیگر همسنگر من نیست." کلیپ این سخنرانی کریمی قدوسی به طور گسترده پخش شد و مورد استفاده مخالفین نظام قرار گرفت.

حمله به روحانی، رد کردن حرف سردار سلیمانی و رسمیت بخشیدن به سیاست خارجی موازی

کریمی قدوسی در یکی از آخرین ادعا‌های خود در ویدئویی به‌اصطلاح دست به افشاگری علیه رئیس‌جمهوری زده و عنوان کرده است: «روحانی از سازمان اطلاعاتی انگلیس دستور می‌گیرد و در کشور اجرا می‌کند. سازمان اطلاعات سپاه شنود تلفنی مکالمه حسن روحانی با مامور اطلاعاتی انگلستان را به خودش نشان داده است.»

ادعایی که واکنش تند و جدی سپاه را در پی داشت. سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف، سخنگو و مسوول روابط عمومی کل سپاه پاسداران گفت: «این ادعا کذب محض بوده و از آنجا که اظهاراتی از این نوع مسبوق به سابقه است، سازمان اطلاعات سپاه طی مکاتبه‌ای با کمیسیون امنیت ملی مجلس درخواست تذکر لازم به اعضای کمیسیون و دیگر نمایندگان مجلس در پرهیز از طرح این گونه ادعا‌ها و اظهارات را داشته و تاکید کرده است که هرگونه نقل قول از این سازمان منوط به اطلاعات و گزارش‌های رسمی است که به دستگاه‌های ذی‌ربط منعکس می‌شود.» این مقام ارشد سپاه حق پیگیری حقوقی این ادعاها را محفوظ دانست.

پس از تکذیبیه سپاه، کریمی قدوسی نیز اظهارات منسوب به خود را تکذیب کرد و گفت: ما نیز "ارتباط مستقیم سرویس‌های جاسوسی با رییس جمهور را قویا تکذیب می‌کنیم." او مدعی تحریف و جعل سخنانش توسط رسانه‌ها شد.

نکته دیگری که در آخرین سلسله ادعای‌های کریمی قدوسی درباره پر بودن جاسوس دور رییس جمهور مورد توجه است اصل مسئله جاسوس و جاسوسی نیست که این نماینده مجلس سابقه‌ای طولانی در زدن این دست از اتهامات دارد، بلکه نکته اصلی آن‌جاست که کریمی قدوسی صراحتا استعفای ظریف را مرتبط با حضور بشار اسد در ایران دانسته و حرف خود ظریف، روحانی و به طور ویژه سردار سلیمانی را رد کرده است!

کریمی قدوسی در بخشی از توییت‌های خود بعد از اینکه مصداق‌های جاسوس‌های اطراف رییس جمهور را بر می‌شمارد می‌نویسد:

"نهادهای امنیتی نبایستی سفر  بشار اسد را به اطلاع رئیس جمهورو وزیرامورخارجه می‌رساندند. اگراین دقت بعمل نمی‌آمد چه بسا هواپیما حامل بشار اسد در سفر به تهران و برگشت به دمشق مورد حمله آمریکا و رژیم صهیونیستی واقع می‌شد و قطعا اطلاعات‌مداری و حفظ و حراست از اسرار هیچ ناراحتی و استعفایی را برنمی‌تابد."

این توییت نه تنها حرف سردار سلیمانی را رد کرده است بلکه عملا در پی رسمیت بخشیدن به سیاست خارجی موازی در کشور است، اقدامی که ظاهرا با مخالفت رهبری، رییس جمهور و به طور مشخص سردار سلیمانی رو به رو است و همه آن‌ها تاکید دارند که مجری سیاست خارجی نظام شخص وزیر خارجه و وزارت امور خارجه است.

چه کسی جلوی کریمی قدوسی را می‌گیرد؟

کریمی قدوسی در حالی از رهبری نقل قول می‌کند که دفتر رهبری بارها تصریح کرده مواضع آیت‌الله خامنه‌ای از سوی دفتر یا سایت ایشان اعلام می‌شود و ادعاهای دیگر در این زمینه معتبر نیست.

از سوی دیگر او صراحتا مواضع قاسم سلیمانی و حسن روحانی درباره استعفای ظریف را تکذیب کرده، اتفاقی که اگر از سوی یک چهره غیراصولگرا رخ می‌داد اکنون با عواقب بسیاری مواجه بود ولی کریمی قدوسی بدون کم‌ترین اعتراضی از سوی هم قطارانش به سادگی به این دست اتهام زنی‌ها ادامه می‌هد.

بهمن کشاورز، وکیل و حقوق‌دان در یادداشتی که به تازگی برای سلام نو نوشت تصریح کرد که:" مشروح مذاکرات تصویب قانون اساسی همچنین استعلاماتی که از شورای محترم نگهبان شده و اگر حافظه‌ام خطا نکند پاسخی که مرحوم امام(ره) به پرسشی در این خصوص داده بودند حکایت از آن دارد که نمایندگان در صورت ارتکاب توهین و افترا و اشاعه اکاذیب مصون از تعقیب و تعرض نیستند."

پیرو آخرین ادعاهای کریمی قدوسی درباره روحانی، معاونت حقوقی رییس جمهور از وی شکایت کرد و شکایتی به صف شکایت‌هایی که از او شده اضافه کرده. حال باید صبر کرد و دید این شکایت‌ها کی و کجا رسیدگی می‌شود؟

اخبار مرتبط

icon news

محمد خاتمی رای خود را به صندوق انداخت +عکس

رییس دولت اصلاحات در دوره یازدهم انتخابات مجلس و نیز مجلس خبرگان شرکت کرد و با حضور د...

هنر این است که در برهه‌های سخت حاضر باشیم / باید از آبروی خود برای مردم خرج کنیم/ خاتمی تاکید کرد حتما در عرصه حاضر باشم

علا درباره واکنش محمد خاتمی به حضور او در انتخابات گفت: بعد از اعلام تایید صلاحیت من ...

رقابت ۷ هزار نفر برای ۲۹۰ کرسی بهارستان

از بامداد امروز ۲۴ بهمن ماه تبلیغات انتخاباتی بیش از 7 هزار نامزد تایید صلاحیت شده از...

وضعیت گیلان بحرانی است

مهرداد لاهوتی که در استان گیلان حضور دارد اعلام کرد در حال حاضر اساسی‌ترین مشکل، قطع ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news