اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

شنبه 03 فروردین 1398
13 اسفند 1397
21:50

رحمانی فضلی: نگرانی در تامین کالاهای اساسی نداریم

وزیر کشور گفت: برای سال 98 پیش بینی های لازم انجام شده است و نباید تحت تاثیر القائات ، به برخی شایعه ها دامن زده شود.

به گزارش سلام نو، 'عبدالرضا رحمانی فضلی' شامگاه دوشنبه پس از پایان شانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در محل وزارت کشور در جمع خبرنگاران افزود: در این جلسه تنظیم کالا برای ایام عید تصمیم گیری شد و گزارشی از استان ها در جلسه مطرح و قرار شد در فرصت باقی مانده همه مواردی را که پیش بینی شده بود به صورت صددرصد در استان ها تامین بشود.
رحمانی فضلی اظهار داشت: بیش از 95 درصد کالاهای اساسی تامین شده است که بقیه نیز تامین خواهد شد.
وی به برخی نگرانی های ایجاد شده در جامعه اشاره کرد و افزود: در این جلسه همه تاکید داشتند بر این که تامین کالاهای اساسی را با جدیت پیگیری کنند. گزارشی که جهاد کشاورزی از وضعیت شکر داشت هم موجودی انبارها و شکری که الان در هفت تپه تولید می شود به بازار می آید و هم میزان شکری که خریداری شده در مسیر انتقال به ایران است همه نشان از این است هیچ گونه نگرانی در تامین کالاهای اساسی مثل روغن، شکر و برنج نداریم.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: البته برای سال 98 پیش بینی های لازم انجام شده است و نباید تحت تاثیر القائات ، به برخی شایعه ها دامن زده شود.
رحمانی فضلی تصریح کرد: تصمیماتی که در این جلسه در رابطه با تلفن همراه صورت گرفت اطمینان دادیم که موضوع تلفن همراه و رجیستری کردن و بحث ثبت ضبط کالاهایی که وارد کشور می شوند، باید تابع مقررات باشد.
وی تاکید کرد: باید به همه کسانی که در این امر فعال هستند پیش تر ابلاغ قوانین و مقررات را اعلام بکنیم و زمان بدهیم در موعد زمانی همه پیش بینی های لازم را انجام بدهند که دچار مشکل نشوند.
رییس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: تصمیم گرفته شد که ازسوی وزارت اقتصاد و دارایی و وزارت صنعت،معدن و تجارت فرصت داده بشود تا در آن فرصت همه کسانی که در این امر فعال هستند بتوانند تصمیمات خودشان را نهایی کند و ما هم مقدمات را فراهم کنیم و همه باید قانون را اجرا کنیم زیرا تبعیت از قانون و مقررات به نفع همه است.
رحمانی فضلی افزود: در این جلسه با تاکید بر مجدد تامین مایحتاج ایام عید نوروز به ویژه برای استان ها یا شهرستان هایی که زائر یا مسافر دارند به صورت ویژه باید دیده بشوند تا کسانی که به مسافرت می روند دچار مشکل نشوند./ایرنااخبار مرتبط

جزئیات سیل گلستان از زبان وزیر کشور

وزیر کشور گفت: همه امکانات پشتیبانی از جمله پتو، چادر و اسکان‌های موقت و کمک غذایی ان...

حضور وزیر کشور در مناطق سیل زده استان گلستان

وزیر کشور اظهار کرد: به دستور رئیس جمهور در مناطق سیل زده حضور خواهم داشت و دولت تضمی...

سال ۹۸، سخت‌تر از سالی که گذشت نیست!

رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت حسن روحانی با بیان اینکه انتخابات سال ۹۸ موجب انسجام، وحد...

دفاع موزائیکی در اقتصاد کشور

 عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه چهارشنبه در گردهمایی دهیاران استان هرمزگان اظهار داشت: د...

دیدگاه خود را بنویسید