اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 شهریور 1398
14 اسفند 1397 14 اسفند 1397
13:30 13:30

شرکت های ژاپنی علی رغم تحریم ها روابطشان را با ایران ادامه می‌دهند

سفیر ژاپن در ایران اظهار کرد: شرکت های ژاپنی به شدت درگیر تحریم ها هستند اما با این وجود برخلاف خروج بسیاری از شرکت های اروپایی همچنان در جمهوری اسلامی فعالیت می کنند.

به گزارش سلام نو، میتسوگو سایتو شامگاه دوشنبه در دیدار با محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره به این موضوع اهمیت داده و موارد را رعایت کرده است.


سفیر ژاپن در ایران اظهار داشت: امروز جامعه بین المللی (اروپا) دید درستی از این مسیر دارد و از آن حمایت می کند.


وی با اشاره به اینکه استان خراسان جنوبی از پتانسیل های زیادی برخوردار است تصریح کرد: در صورت درخواست کشور ایران در بخش های مختلف، ژاپن حتما این درخواست ها را بررسی می کند.
سایتو ادامه داد: سرمایه گذاری شرکت های ژاپنی در این استان نیازمند وقت و بررسی است که حتما به این مهم توجه خواهیم داشت.


استاندار خراسان جنوبی نیز در این دیدار با تشریح ظرفیت ها و قابلیت های این استان به ویژه در بخش اقتصادی گفت: خراسان جنوبی پذیرای سرمایه گذاری شرکت های ژاپن در ایجاد صنایع فراوری محصولات معدنی است و می توانیم برای پویایی این ظرفیت عظیم با این کشور همکاری کنیم.


محمد صادق معتمدیان با بیان اینکه 76 درصد ذخایر ذغال سنگ کشور در خراسان جنوبی است افزود: در بحث توریسم جاذبه های زیادی در این استان وجود دارد که یکهزار و 500 اثر تاریخی و ملی، چهار اثر جهانی، 40 محصول صنایع دستی و جاذبه های اقلیمی از مهمترین آنها است.


سه کارگاه آموزشی نیز روز دوشنبه با حضور سفیر ژاپن در ایران و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در شهرستان درمیان افتتاح شد.


این تعداد کارگاه با هدف توسعه توانمندی‌ های مهارتی افراد نقاط محروم و با مشارکت سفارت ژاپن در این شهرستان تجهیز شده است./ایرنااخبار مرتبط

icon news

از شما ممنونیم که سفارت ژاپن را به آتش نکشیدید!

در واقعه سفارت عربستان که ابتدا یک تشکل دانشجویی نشانه‌دار شروع به اقدام کرد و یک جری...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news