اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه
چهارشنبه 05 تیر 1398
14 اسفند 1397 14 اسفند 1397
16:20 16:20

جمهوری اسلامی ایران مکتب مقاومت اسلامی را در منطقه غرب آسیا شکل دهی کرده است

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: اکنون ایران اسلامی تبدیل به قدرت اول منطقه غرب آسیا شده و تاثیر گذار در معادلات جهانی است

به گزارش سلام نو، سردار سرلشگر پاسدار «سید یحیی رحیم صفوی» در اجتماع دو هزار نفری دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین(ع)، اظهارداشت: ایران هیچگاه برای کشورهای مسلمان خطری نبوده و نیست و حتی اگر دولت غیر مسلمانی به آنها حمله کند، بر اساس آموزه های اسلامی و قرآنی، ایران قدرتمند و رهبر مقتدرمان از آن کشورها حمایت می کند.
وی به تغییر و تحولات در سطح نظام بین الملل و روند پیش رونده انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و یادآور شد: امام بزرگوار و رهبر معظم انقلاب قطب قدرت جدیدی را مبتنی بر فرهنگ و تمدن جدید اسلامی و خیزش و بیداری سیاسی و مردم سالاری دینی که فرضیه ای جدید در مکاتب سیاسی و دولت سازی است، پایه ریزی کردند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی هم اکنون پس از 40 سال در همین مسیر ، مکتب مقاومت اسلامی را در منطقه غرب آسیا شکل دهی کرده است.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا به ویژگی های نظریه مقاومت در بعد علمی و عملی اشاره کرد و ادامه داد: نظریه مقاومت یک نظریه قابل اتکا و قابل تکثیر از نظر علمی و عملی است و همان نظریه ای است که در سوریه، عراق و یمن توانمندی خود را برای شکست ائتلاف آمریکایی ،غربی – صهیونیستی و عربی نشان داد.
سرلشگر رحیم صفوی اضافه کرد: ما و جبهه مقاومت بایستی راهبرد دشمنان جهانی مثل آمریکایی ها و منطقه ای مثل صهیونیست ها و برخی از کشورهای عربی در جنگ اقتصادی، نیابتی و فرهنگی در منطقه را تا چند سال آینده به خوبی بشناسیم و از این رویدادها و روندها راهبرد آنان را درست تشخیص بدهیم و یک اجماع و فهم مشترک در سطوح بالای کشور برای مقابله دراز مدت با آنها داشته باشیم و اینطور نباشد که برخی در کشور آمریکا را دشمن ندانند.
وی ادامه داد: به فضل الهی و عنایت خاص حضرت بقیه الله (عج) هم اکنون حدود 30 سال است که رهبر معظم انقلاب سکاندار انقلاب اسلامی هستند و توانستند انقلاب و کشور و ملت را در سه جنگ پیرامونی ایران یعنی حمله عراق به کویت در سال 1990 میلادی و پس از آن حمله نظامی آمریکا به عراق برای بیرون کردن از کویت (1991 میلادی) و اشغال نظامی افغانستان در سال 2001 و اشغال نظامی عراق در سال 2003 میلادی حفظ کنند .
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا افزود: درکنار تمامی این اتفاقات و رویداد ها تدابیر رهبری بود که باعث شد آسیبی به این کشور در این رخدادها نرسد و ایران اسلامی تبدیل به قدرت اول منطقه شود، واقعیت موجود آن است که روندهای منطقه ای و جهانی به سمت غلبه حق و مظلومین بر زور و ظلم و ثروت حرکت می کند و عصر غلبه مردم بر مستبدین و وابستگان آغاز شده است.
سرلشگر رحیم صفوی با یادآوری اذعان استراتژیست های آمریکا در استراتژی غلط دولتمردان این کشور در دو دهه گذشته گفت: هم اکنون برخی از استراتژیست های آمریکایی اذعان می کنند بزرگ ترین خطای استراتژیک آمریکا حمله و سرگرم شدن به افغانستان و عراق و هزینه کردن حدود هفت هزار میلیارد دلار و کشته و زخمی دادن بیش از 20 هزار نیرو و از بین بردن اعتبار و حیثیت آمریکا بود، در حالی که دشمن اصلی آمریکا روسیه و چین بود که آنها در طول این 17 سال فرصت تقویت اقتصاد و قدرت نظامی خود را پیدا کردند و آمریکا این فرصت را به آنها داد و همچنین دو دشمن جمهوری اسلامی ایران را آمریکایی ها در شرق و غرب کشور از بین بردند و جمهوری اسلامی ایران پس از مسائل اخیر داعش توانست قدرت نفوذ و تاثیر گذاری سیاسی ، فرهنگی و امنیتی خود را به مدیترانه برساند و ائتلاف آمریکائی – صهیونیستی و عربی را برای شکست دو دولت سوریه و عراق با شکست مواجه سازد.
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب به روند صعودی افول قدرت آمریکا و با استناد به آخرین کتاب برژینسکی اشاره کرد و ادامه داد: با اطمینان می گویم که این روندها نشان می دهند که قدرت آمریکا رو به افول است و آمریکائی ها می دانند که ضعیف شده اند و دیگر ابر قدرت جهان نیستند، آنها اگر می توانستند دولت بشار اسد را ساقط می کردند.
سرلشگر رحیم صفوی توضیح داد: آنها می خواستند قدرت هژمونیک باشند اما جهان به سمت چند قطبی شدن قدرت وچند جانبه گرایی سیاسی در حال حرکت است و یک قطب قدرت چین و وروسیه و هند شکل گرفت و قطب قدرت دیگری که اروپائی ها و آمریکائی ها نمی خواهند از آن اسمی ببرند که همان قطب قدرت جدید جهان اسلام است در حال شکل گیری است.
وی افزود: این قدرت جدید جهان اسلام با مرکزیت انقلاب اسلامی دارد همه ملت های اسلامی را بافرهنگ تمدن سازی نوین زیر پرچم قرآن و اسلام همراه می کند تا سرنوشت خود را به دست بگیرند و انقلاب اسلامی ایران هندسه قدرت جهان را بهم ریخت و مرکزیت خط دهی و روشنگری فعلی در جهان اسلام انقلاب اسلامی و رهبری عزیزمان است.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به راهبرد آمریکا در منطقه و جهان گفت: آقای ترامپ بدنبال تجاری سازی امنیت در منطقه و در جهان است و ایشان به برخی از کشورهای عربی منطقه اعلام کرده اگر می خواهید امریکا در منطقه حضور داشته باشد و امنیت شما حفظ شود باید هزینه کنیدو تمام استراتژی ترامپ در منطقه وجهان در راستای منافع اقتصادی دولت آمریکا و بر علیه امنیت و استقلال سیاسی ملت ها و دولت ها است.
سرلشگر رحیم صفوی عنوان کرد: مسائل ونزوئلا و دخالت آمریکا در سرنوشت مردم ونزوئلا که بر خلاف تمامی قوانین و حقوق بین الملل است از جمله این مسائل می باشند و این در حالی است که اقای ترامپ نمی داند که دیگر دوره ابر قدرتی و سلطه گری بر دولت ها و ملت ها سپری شده است.
وی گفت: اکنون ایران اسلامی تبدیل به قدرت اول منطقه غرب آسیا شده و تاثیر گذار در معادلات جهانی است که هیچ قدرت نظامی فرا منطقه ای نمی تواند به آن آسیب برساند، از این رو سپاه پاسداران و نیروهای مسلح ما باید با حمایت دولت هر سال قوی تر شوند.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا اظهارداشت: نباید از مکر و حیله دشمنان غافل شویم، خصوصا صهیونیست ها و برخی دولت های ضعیف ولی جاه طلب جنوب خلیج فارس که تفکر اشتباهی نسبت به ایران به آنها تلقین شده است./ایرنااخبار مرتبط

icon news

بروجردی: کشورها می‌دانند که بدون حضور و نظرات ایران مشکلات منطقه حل نمی‌شود

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود:  بحران حاکم بر سوریه و عراق که جمه...

ظریف: اقدامات خطرناکی در منطقه در حال شکل گرفتن است

وزیرامور خارجه گفت:  تحریم‌ها نظم بین‌المللی را نشانه گرفته و در صورتی که با آن مقابل...

برخی در تلاشند امنیت شیشه‌ای خلیج فارس را برهم بزنند

 رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود:  کسانی هدف‌شان کشاندن ...

ایران همیشه خود را حافظ امنیت منطقه دیده است

وزیر کشور افزود: ما برخورد منطقی، معقولانه، منصفانه و در چهارچوب نظامات بین المللی را...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news