اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه 29 اسفند 1397
14 اسفند 1397
15:30

98 حزب تاکنون خود را با قانون جدید احزاب تطبیق داده اند

مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: احزابی که خود را با قانون جدید تطبیق نداده‌اند با احراز شرایط لازم در انتخابات بعدی مجمع می‌توانند شرکت کنند.

به گزارش سلام نو، «حمید ملانوری» روز سه شنبه در نشست خبری درباره شانزدهمین جلسه کمیسیون ماده 10، گفت: تصویب گزارش مجمع انتخاباتی حزب «عدالت‌طلبان ایران اسلامی» به دلیل ایرادات به جلسه بعد موکول و همچنین گزارش مجمع انتخاباتی «جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی» تصویب شد.
وی ادامه داد: احزابی که بخواهند براساس بند 10 و تبصره 13 قانون احزاب، جبهه تشکیل دهند، باید در زمان و موضوع مشخص و با اطلاع به کمیسیون ماده 10 احزاب نسبت به این موضوع اقدام کنند‌، یعنی باید زمان و موضوعش به طور کامل مشخص شود.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور خاطرنشان کرد: هر گروهی که وارد فرآیند تطبیق نشده است باید دوباره وارد مرحله درخواست پروانه شوند. ما هیچ حزب و تشکلی را لغو و منحل نمی‌کنیم اما تا زمانی که تأیید نشده‌اند، فعالیتشان غیرقانونی است.
ملانوری اظهار داشت: لیست احزابی که خود را با قانون جدید تطبیق داده‌اند در کمیسیون ماده 10 احزاب بررسی شد و اسامی 14 حزب و مجمع جدید چون کانون همبستگی فرهنگیان ایران، مجمع مشارکت اسلامی جوانان، حزب راه ملت، جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، حزب اتحاد ملی، جمعیت طرفداران نظام و قانون، حزب نیک‌اندیشان ایران اسلامی، مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی، حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی، جامعه اسلامی فرهنگیان، حزب فرزندان ایران، حزب موتلفه اسلامی و جامعه زینب (س) در مجمع عمومی مطرح شده است و قرار شد کمیسیون اسامی خود را به خانه احزاب اعلام کند.
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب یادآور شد: در مجموع 98 حزب تاکنون خود را با قانون جدید احزاب تطبیق داده اند و می‌توانند در انتخابات مجمع عمومی خانه احزاب در روز 23 اسفندماه شرکت کنند. احزابی که خود را با قانون جدید تطبیق نداده‌اند با احراز شرایط لازم در انتخابات بعدی مجمع می‌توانند شرکت کنند.
وی خاطرنشان کرد: تعدادی از احزابی که در این فرایند نواقصی در مدارکشان وجود داشت که اگر آن را تکمیل و رفع نقص کنند نهایتا اسمشان در این لیست قرار خواهد گرفت./ایرنااخبار مرتبط

هنوز برای تصمیم گیری درباره رای دادن یا رای ندادن زود است/اکثر اصلاح‌طلبان با چسبیدن به قدرت رسالت خود را فراموش کرده‎اند

در دو دوره آقای خاتمی اقدامات خوبی در راستای راهبرد اصلاحات و پیگیری برنامه های توسعه...

فرمانده سپاه: سپاه با جریانی که با نفاق و دو‌رویی، سازش را طور دیگری تبلیغ می‌کند، مبارزه همه‌جانبه کرده و آن را افشا می‌کند

فرمانده کل سپاه گفت: سپاه هیچ‌وقت از یک حزب حمایت نکرده، ولی با جریانات انحرافی که مخ...

اعلام نتایج انتخابات خانه احزاب

 نتایج انتخابات مجمع عمومی خانه احزاب اعلام شد.

انتخابات ریاست جمهوری 1400

انتخابات ریاست جمهوری 1400 برای هر دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا اهمیت فزاینده‌ای دارد....

دیدگاه خود را بنویسید