اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 01 شهریور 1398
15 اسفند 1397 15 اسفند 1397
10:05 10:05

لزوم راه اندازی نهضت امربه‌معروف در مورد مسئولان

حجت الاسلام والمسلمین علی قمی در این مراسم اظهار داشت: نقد‌ مسئولان یک کلمه قدسی و الهی است. امر به معروف و نهی از منکر در مورد مسئولانی که امروز پای کج می گذارند یا در معرض هر نوع خطایی هستند؛ ضروری است.

به گزارش سلام نو، سازمان تبلیغات اسلامی روز چهارشنبه میزبان ششمین مجمع دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی کشور و تشکل‌های مردمی بود که برای تبیین و ابلاغ عمومی رویکردها و سیاست‌های جدید اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ای در حوزه امر به معروف گرد هم آمده بودند.


حجت الاسلام والمسلمین علی قمی در این مراسم اظهار داشت: نقد‌ مسئولان یک کلمه قدسی و الهی است. امر به معروف و نهی از منکر در مورد مسئولانی که امروز پای کج می گذارند یا در معرض هر نوع خطایی هستند؛ ضروری است.


وی افزود: پذیرش امر به معروف باعث تحکیم و تثبیت دستگاه‌های اجرایی است.


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی‌ گفت: همه دستگاه‌ها و مجموعه‌هایی که به نحوی به حاکمیت جمهوری اسلامی مرتبط هستند، قطعا وظایف سنگین و مصرحی در باب امر به معروف و نهی از منکر دارند.‌ البته وظایف بعضی سنگین تر از دیگران است.


وی با اشاره به هدف بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از تاسیس سازمان تبلیغات گفت: وظیفه سازمان بر اساس کلام امام‌ خمینی (ره) ترسیم خوبی‌ها و تشویق به انجام آن و تصویر بدی‌ها و نهی از انجام آن است.


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر افزود: این امر ضرورتی است که غفلت از آن باعث خسارت می شود.
وی تصریح کرد: امر به معروف مراتب مختلفی دارد و هر کدام از درجه اهمیت متفاوتی برخوردار است. بالاترین مرتبه امر به معروف حفظ نظام اسلامی و بالاترین مرتبه نهی از منکر تیز تحفظ از تضعیف نظام است.


حجت الاسلام والمسلمین قمی با تاکید بر اجرای امر به معروف و نهی از منکر در مورد مسئولان کشور ادامه داد: نقد مشفقانه موجب تثبیت نظام می شود و در مقابل آن درست کردن حاشیه امن برای آنان تضعیف نظام است.


وی افزود: البته با تاکید بر امر به معروف مسئولان نمی‌خواهیم قید بقیه مراتب امربه معروف را بزنیم.
در این نشست حجت الاسلام و المسلمین جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر و نمایندگانی از وزارتخانه‌ها، شرکت‌های خودروسازی و بانک‌های دولتی و خصوصی حضور داشتند./ایرنااخبار مرتبط

icon news

عقلانی به امر به معروف و نهی از منکر بپردازیم

حجت الاسلام سیدمحمدمهدی رفیع پور مدرس سطح عالی و خارج فقه در اظهار نظری با بیان اینکه...

امر به معروف و نهی از منکر حد و مرز دارد

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی درباره اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد:...

احمد توکلی: زندگی مسئولان از زندگی مردم فاصله گرفت و مسئولان کم‌کم اسیر شیطان درونشان شدند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی وقتی به مجلس می‌آیند می‌خواهند سهم خود را از سفره...

فضائلی: نخبگان و مسئولان کشور به مطالعه بیانیه گام دوم پرداخته و در جهت تبیین، اجرا و تحقق آن تلاش نمایند

معاون دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب گفت:لازم است آحاد مردم با مفاد و محتوای ای...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news