اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 06 خرداد 1398
15 اسفند 1397
11:50

لاریجانی درخت کاشت

صبح امروز چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ به مناسبت فرا رسیدن روز درختکاری، یک اصله نهال سرو را در محوطه فضای سبز مجلس شورای اسلامی غرس کرد.

رئیس مجلس یک اصله درخت کاشت + تصاویر

به گزارش سلام نو، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه فضای سبز برای زیست سالم شهروندان اهمیت بسزایی دارد، گفت: کاشت درخت یکی از سنت‌های حسنه‌‎ای است که توجه مردم را به مسئله محیط زیست سالم جلب می‌‎کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از کاشت این اصله نهال در جمع خبرنگاران عنوان کرد: کاشت درخت یکی از سنت‌های بسیار خوبی است که در روز درختکاری انجام می‌گیرد و به این واسطه مردم به مسئله محیط زیست توجه بیشتری خواهند داشت.

وی با بیان اینکه شرایط کشور امروز به نحوی است که به ویژه شهرهای ما نیاز به توجه بیشتری به توسعه فضای سبز دارد، گفت: کاشت درخت هم برای زندگی مردم و هم برای حیات سالم اهمیت بسزایی دارد  و این این فضای سبز تأثیر مناسبی در شرایط آب و هوایی کشور و برای زیست سالم مردم دارد.

لاریجانی افزود: علاوه بر این از لحاظ زیباسازی نیز کاشت درخت کار مفیدی به شمار می‎آید که در ایام مردم به این موضوع مهم محیط زیستی و درختکاری بپردازند تا از این طریق شهروندان، شهری آباد و سرسبزی داشته باشند.

رئیس قوه مقننه کشور اضافه کرد: امروز کشور ما هرچند مشکل کم آبی دارد اما این امر به باروری بهتر کشور به جهات مختلف کمک می‌کند مخصوصا اگر از درخت‌هایی که زمینه‌های تولیدی آن در منطقه‎‌ای وجود دارد، کاشته شود به این موضوع کمک بسزایی می‌‎کند.

لاریجانی افزود: یکی از مسائلی که همواره در مجلس بر آن تأکید داشتیم نیز مسئله آبخیزداری بود که از بارش باران استفاده مطلوب شود و تبدیل به سیل نشود. در برخی مناطق این ابتکار را به خرج دادند که در کنار آبخیزداری نهال کاری هم صورت گرفت تا علاوه بر بهبود شرایط خاک، درخت نیز کاشته و بعد از مدتی تبدیل به فضایی سبز شود. این اقدام به ویژه در روستاها بسیار موثر است و رسانه‌ها نیز باید به این موضوع بپردازند تا توجه بیشتری به این مسئله جلب شود.

اخبار مرتبط

توصیه رئیس مجلس برای سرمایه گذاری در روستاها

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: جذب سرمایه‌گذاران برای توسعه شهر بسیار اهمیت دارد از ای...

روایت لاریجانی از 30 ساعت استعفای ظریف

رئیس مجلس در مورد استعفای وزیرامورخارجه توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: ظریف برای دیپلما...

سفر لاریجانی به پکن

رئیس مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش وارد پکن شد.

انتقاد لاریجانی از رئیس اتحادیه لوازم خانگی

رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اظهارات رییس اتحادیه لوازم خانگی درباره افزایش قی...

دیدگاه خود را بنویسید