اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 05 خرداد 1398
15 اسفند 1397
15:10

دیدار لاریجانی با همتای عراقی خود/ بدنبال منافع هردو ملت و کشور هستم

رئیس مجلس عراق گفت: نقاط مشترک دینی و جغرافیایی زیادی بین جمهوری اسلامی ایران و عراق وجود دارد و چشم انداز ما گسترش روابط با ایران است.

به گزارش سلام نو،«محمد الحلبوسی» روز چهارشنبه بعد از دیدار با «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست خبری مشترک افزود: نیروهایی در عراق حضور دارند که با درخواست و دعوت دولت عراق در آنجا حضور دارند و ماموریت مشخص آنها مبارزه با گروه های تروریستی است .
رئیس مجلس عراق ادامه داد: این تلاش ها برای کمک های فنی، آموزشی و اطلاعاتی برای مبارزه با گروه های تروریستی از جمله داعش است و این حضور نیروها هیچ خطری برای دولت های منطقه و همسایه های عراق ندارد.
وی اضافه کرد:عراق نیازمند کمک همه است چرا که عراق وارد جنگی شده است که تمامی دنیا را تهدید می کند. ما نیازمند کمک های دوستانمان برای از بین بردن این اندیشه تندروانه و بازگشت و تضمین امنیت و ثبات درعراق هستیم تا بتوانیم با بازسازی عراق روابط خوبی با همسایه های خود داشته باشیم.
رییس مجلس عراق افزود: در مرحله آتی شاهد همکاری های بیشتر بین دولت عراق و جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود چرا که ما بدنبال منافع هردو ملت و کشور هستم.
الحلبوسی در ادامه ضمن ابراز امیدواری برای تقویت همکاری ها و ارتباطات گفت: نقاط مشترک دینی و جغرافیایی زیادی بین جمهوری اسلامی ایران و عراق وجود دارد و چشم انداز ما گسترش روابط با ایران است.
رئیس مجلس عراق با اشاره به دیدار خود با رییس مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در دیدار امروز درباره موضوعات مختلفی از جمله تقویت روابط دوجانبه و یکپارچه شدن دیدگاه ها بویژه در محافل بین المللی که در راستای مصلحت مشترک دو کشور باشد ،گفت و گو کردیم.
وی اضافه کرد: در این نشست درباره استمرار و ادامه همکاری های کمیسیون های مشترک دوستی و پارلمانی بین طرف عراقی و ایرانی ،و همچنین درباره ضرورت استقرار و ثبات و بازسازی عراق پس از جنگ با تروریست های داعش صحبت کردیم.
رییس مجلس عراق ادامه داد:عراق به نیابت از تمام جهان وارد جنگ با تروریست ها شد و با تلاش های فرزندان خود و تمامی مردم عراق توانست این گروه تروریستی را شکست دهد. این مهم جز با کمک ها و پشتیبانی های دوستان عراق از جمله جمهوری اسلامی ایران صورت نمی گرفت.
الحلبوسی ضمن قدردانی از کمک های جمهوری اسلامی ایران در جنگ علیه تروریست ها گفت: در دیدار امروز در رابطه با چالش های پیش روی منطقه و دو کشور صحبت کردیم و از طرف عراق تحریم های یکجانبه بر ملت ها را محکوم کردیم و این تحریم ها مخالف با تمامی عرف های بین المللی است./ایرنااخبار مرتبط

صورت مسئله فشار نامشروع آمریکا به ایران نباید فراموش شود

همه از میانجی گری برای کاهش احتمال درگیری نظامی می گویند در حالی که باید تلاش کنند تا...

کاندیداهای فراکسیون مستقلین برای انتخابات هیات رئیسه

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی از مشخص شدن کاندیداهای این فراکسیون خبر داد...

تقدیر لاریجانی از سردار رشید

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سردار رشید از زبده‌ترین فرماندهان نظامی جمهوری اسلا...

پاکستان به شدت نیازمند انرژی و سوخت است

یک کارشناس مسائل شبه‌قاره افزود:  تهران می‌تواند خرید کالاهای تحریم شده را به اسلام‌آ...

دیدگاه خود را بنویسید