اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 06 خرداد 1398
15 اسفند 1397
17:10

سرلشکر جعفری: برای کاهش محرومیت در جامعه باید علاوه بر بسیج و سپاه ، دستگاه های اجرایی و استانداری نیز حمایت ویژه ای انجام دهند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کمک به توسعه جامعه، ازدواج آسان و تامین جهیزیه از جمله برنامه‌هایی است که برای قشر آسیب پذیر جامعه انجام شده است.
سرلشکر جعفری: کاهش ۳۶ درصدی خط فقر/ مردم‌داری ویژگی اصلی سپاه است

به گزارش سلام نو، سرلشکر محمدعلی جعفری چهارشنبه در آیین اهدای یک هزار جهیزیه به زوج های جوان در شیراز اضافه کرد: سیاست راهبردی و انتظاری که از سپاه و بسیج در جامعه وجود دارد ایجاد رضایت حداکثری مردم است.

وی بیان کرد: این سازمان تلاش های مختلفی را انجام داده که البته علاوه بر تامین امنیت،نگاهی هم به توسعه فعالیت های اجتماعی و محرومیت زدایی و خدمت به مردم داشته است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: کمک به توسعه جامعه، ازدواج آسان و تامین جهیزیه از جمله برنامه‌هایی است که برای قشر آسیب پذیر جامعه انجام شده است و سپاه در استان فارس توانسته با جذب مشارکت های درون استانی نقش موفقی در ارائه خدمت رسانی به مردم داشته باشد.

جعفری استان فارس را استانی موفق در جذب مشارکت های مردمی دانست و افزود: در زمینه تامین اعتبار فعالیت های اجتماعی بودجه های متمرکزی در نظر گرفته شده که بیشتر به استان هایی تخصیص داده می‌شود که بتوانند مشارکت های مردمی و استانی را جذب کنند.

او همچنین درباره فعالیت های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: بیش از یک هزار و ۶۰۰ پروژه عمرانی در استان فارس افتتاح خواهد شد که از ۴۰ هزار پروژه اقتصاد مقاومتی فعال در کشور سهم استان فارس باید در این حوزه افزایش یابد.

جعفری اضافه کرد: برای کاهش محرومیت در جامعه باید علاوه بر بسیج و سپاه ، دستگاه های اجرایی و استانداری نیز حمایت ویژه ای انجام دهند تا شاهد از بین رفتن چهره محرومیت از جامعه باشیم.

کاهش ۳۶ درصدی خط فقر
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که خط فقر ۳۶ درصد کاهش یافته است عنوان کرد: قبل از انقلاب بیش از ۴۶درصد مردم زیر خط فقر بودند یعنی بیش از نیمی از جمعیت ایران در آن زمان اما اکنون خط فقر به ۱۰ درصد رسیده است و علاوه بر آن نیز جمعیت رشد قابل توجهی داشته است.

جعفری اظهار داشت: دشمن جنگ اقتصادی را در پیش گرفته است پس بایستی بیشتر از گذشته به مناطق محروم توجه شود تا مشکلات اقتصادی نتواند ضربه ای به خانواده های حساس وارد کند.

وی بیان کرد: چهل سال از انقلاب گذشته است و شتاب پیشرفت در ایران بسیار زیاد است و نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی توانستیم رشد قابل توجهی داشته باشیم./خبرانلاین

اخبار مرتبط

دشمنان ما از هر قدرت و آمادگى تهى هستند

رئیس ستاد انتفاضه و قدس شوراى هماهنگى تبلیغات اسلامى افزود: سربازان آمریکایى را در ح...

بیانیه سپاه پاسداران بمناسبت سالروز آزادی خرمشهر

در بیانیه سپاه آمده است: به برکت رهبری شجاع، دوراندیش و انقلابی و ملتی بیدار، بصیر و ...

معاون هماهنگ کننده سپاه : سپاه الگوی امت اسلامی است

 سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در آیین ...

پیام تبریک سردار باقری به سرداران فدوی و نقدی

  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح  انتصاب سردار فدوی و نقدی به سمت جانشینی و معاون هماهنگ ک...

دیدگاه خود را بنویسید