اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه 29 اسفند 1397
15 اسفند 1397
17:10

سرلشکر جعفری: برای کاهش محرومیت در جامعه باید علاوه بر بسیج و سپاه ، دستگاه های اجرایی و استانداری نیز حمایت ویژه ای انجام دهند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: کمک به توسعه جامعه، ازدواج آسان و تامین جهیزیه از جمله برنامه‌هایی است که برای قشر آسیب پذیر جامعه انجام شده است.

سرلشکر جعفری: کاهش ۳۶ درصدی خط فقر/ مردم‌داری ویژگی اصلی سپاه است

به گزارش سلام نو، سرلشکر محمدعلی جعفری چهارشنبه در آیین اهدای یک هزار جهیزیه به زوج های جوان در شیراز اضافه کرد: سیاست راهبردی و انتظاری که از سپاه و بسیج در جامعه وجود دارد ایجاد رضایت حداکثری مردم است.

وی بیان کرد: این سازمان تلاش های مختلفی را انجام داده که البته علاوه بر تامین امنیت،نگاهی هم به توسعه فعالیت های اجتماعی و محرومیت زدایی و خدمت به مردم داشته است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: کمک به توسعه جامعه، ازدواج آسان و تامین جهیزیه از جمله برنامه‌هایی است که برای قشر آسیب پذیر جامعه انجام شده است و سپاه در استان فارس توانسته با جذب مشارکت های درون استانی نقش موفقی در ارائه خدمت رسانی به مردم داشته باشد.

جعفری استان فارس را استانی موفق در جذب مشارکت های مردمی دانست و افزود: در زمینه تامین اعتبار فعالیت های اجتماعی بودجه های متمرکزی در نظر گرفته شده که بیشتر به استان هایی تخصیص داده می‌شود که بتوانند مشارکت های مردمی و استانی را جذب کنند.

او همچنین درباره فعالیت های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: بیش از یک هزار و ۶۰۰ پروژه عمرانی در استان فارس افتتاح خواهد شد که از ۴۰ هزار پروژه اقتصاد مقاومتی فعال در کشور سهم استان فارس باید در این حوزه افزایش یابد.

جعفری اضافه کرد: برای کاهش محرومیت در جامعه باید علاوه بر بسیج و سپاه ، دستگاه های اجرایی و استانداری نیز حمایت ویژه ای انجام دهند تا شاهد از بین رفتن چهره محرومیت از جامعه باشیم.

کاهش ۳۶ درصدی خط فقر
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که خط فقر ۳۶ درصد کاهش یافته است عنوان کرد: قبل از انقلاب بیش از ۴۶درصد مردم زیر خط فقر بودند یعنی بیش از نیمی از جمعیت ایران در آن زمان اما اکنون خط فقر به ۱۰ درصد رسیده است و علاوه بر آن نیز جمعیت رشد قابل توجهی داشته است.

جعفری اظهار داشت: دشمن جنگ اقتصادی را در پیش گرفته است پس بایستی بیشتر از گذشته به مناطق محروم توجه شود تا مشکلات اقتصادی نتواند ضربه ای به خانواده های حساس وارد کند.

وی بیان کرد: چهل سال از انقلاب گذشته است و شتاب پیشرفت در ایران بسیار زیاد است و نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی توانستیم رشد قابل توجهی داشته باشیم./خبرانلاین

اخبار مرتبط

فرمانده سپاه: سپاه با جریانی که با نفاق و دو‌رویی، سازش را طور دیگری تبلیغ می‌کند، مبارزه همه‌جانبه کرده و آن را افشا می‌کند

فرمانده کل سپاه گفت: سپاه هیچ‌وقت از یک حزب حمایت نکرده، ولی با جریانات انحرافی که مخ...

برگزاری رزمایش بزرگ پهپاد تهاجمی - رزمی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام " الی بیت المقدس 1"

رزمایش بزرگ پهپاد تهاجمی - رزمی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام " ال...

تکذیب شنود تلفنی یکی از مقامات با مامور MI6 از سوی سپاه

سپاه پاسدارن اظهارات یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر شنود مکالمات تلفنی یک...

دیدگاه خود را بنویسید