اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 28 اسفند 1397
15 اسفند 1397
17:39

مهم‌ترین انتظاری که مردم از دستگاه قضا دارند اجرای عدالت است

فاضل میبدی گفت: آقای رئیسی وقتی به‌صورت رسمی در جایگاه رئیس قوه قضاییه قرار گرفت، نسبت به برگزاری دادگاه محصوران اقدام کند.

به گزارش سلام نو، محمدتقی فاضل‌میبدی درباره انتظارت از حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس جدید دستگاه قضا به حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و حسین کروبی اشاره کرد و به ایرناپلاس گفت: یک روز ادامه حصر به ضرر جمهوری اسلامی است. آقای رئیسی وقتی به‌صورت رسمی در جایگاه رئیس قوه قضاییه قرار گرفت، نسبت به برگزاری دادگاه محصوران اقدام کند.

او یادآور شد: برخی می‌گویند این‌ها اگر هم محاکمه شوند حکم سنگینی دریافت می‌کنند! باید از افرادی که چنین مطلبی مطرح می‌کنند پرسید چرا قبل از محاکمه قضاوت می‌کنید؟ اینکه می‌گویند اگر محصوران محاکمه شوند حکم سنگینی دریافت می‌کنند، حرف بدی است. کسی که نه بازجویی شده، نه در دادگاه حضور پیدا کرده و نه محاکمه شده، چطور می‌توان درباره حکم او قضاوت کرد؟! این‌گونه قضاوت‌ها به معنای این است که دستگاه قضای ما پیش از محاکمه حکم صادر می‌کند.

فاضل‌میبدی تأکید کرد: رئیس جدید قوه قضاییه، شورای عالی امنیت ملی و مقامات امنیتی کشور هرچه زودتر مسئله حصر را حل کنند که این به نفع نظام خواهد بود. هر روز که زمان بگذرد زیان آن بیشتر است.

او همچنین درباره انتظارات دیگر از رئیس جدید قوه قضاییه گفت: مهم‌ترین انتظاری که مردم از دستگاه قضا دارند اجرای عدالت است. در قرآن خداوند تأکید کرده است محبت یا کینه به کسی نباید مانع اجرای عدالت شود. خداوند در قرآن می‌گوید هیچ‌وقت کینه کسی، شما را از اجرای عدالت باز ندارد، یا دوستی با کسی باعث نشود شما در حق کسی که دوستش دارید نسبت به کسی که دوستش ندارید ظلم کنید.

فاضل‌میبدی یادآور شد: یکی دیگر از اقداماتی که رئیس جدید دستگاه قضا باید آن را در دستور کار خود قرار دهد مبارزه با رشوه است. متأسفانه در دو، سه مورد خودم شاهد بودم که در دستگاه قضا رشوه وجود دارد. اگر آقای رئیسی بتواند با رشوه و بی‌عدالتی در دستگاه قضا مبارزه کند، خیلی کار بزرگی کرده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب همچنین تأکید کرد: قوه قضاییه باید با دولت نیز همگامی و همکاری داشته باشد و خدای نکرده رقابت‌های انتخاباتی که در گذشته وجود داشت، باعث نشود مصالح کشور خدشه‌دار شود.

چندی پیش آیت‌الله لاریجانی در گفتگو با نمایندگان مجلس، رشوه و کارچاق‌کنی را آفت دستگاه قضایی دانسته و گفته بود: قوه قضاییه به طور جدی با افراد و خاطیانی که در دستگاه قضایی اهل رشوه و کارچاق‌کنی باشند هر چند تعداد آن‌ها اندک است برخورد جدی می‌کند؛ اما بنابر بر مصالح دستگاه قضایی اعلام رسمی نمی‌کند. با این حال تمام افرادی که با قوه قضاییه سر و کار دارند می‌دانند که برخورد ما با چنین مسایلی شدیدتر شده است./ایرنااخبار مرتبط

تجمع جمعی از مردم ایران مقابل سفارت فرانسه در تهران

جمعی از مردم و دانشجویان ایران اسلامی به منظور حمایت از جنبش جلیقه زردهای فرانسه در م...

سعید جلیلی : روند پیشرفت یک ملت ممکن است به واسطه یک تجربه تلخ متوقف شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بدون حفظ حافظه ملی نمی‌توان تجربه ملی را حفظ کرد، لذا ...

جهانگیری: : آمریکا جنگ علیه اقتصادی با ایران را با ایجاد اتاق جنگ در وزارت خزانه داری خود برنامه ریزی کرد

کعاون اول رئیس جمهور گفت: در برخی مسائل مردم ایران اذیت شدند و مشکلاتی در برخی کالاها...

توکلی: FATF نه وحی مُنزَل است و نه کفر مطلق

احمد توکلی با بیان اینکه مشکل واقعی ما ناکارآمدی و فساد است، گفت: هر تصمیمی که می‌گی...

دیدگاه خود را بنویسید