اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 26 شهریور 1398
15 اسفند 1397 15 اسفند 1397
20:00 20:00

14 گزارش آژانس بین‌المللی، پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام را تایید می کند

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- کنگو گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب با سیاست‌های خصمانه آمریکا روبرو بوده است اما این رفتارها هیچ تاثیری در اراده مردم ایران برای حفظ استقلال و توسعه کشور نداشته است.

به گزارش سلام نو، لوک جوزت اوکیو امروز- چهارشنبه- در دیدار حمیدرضا فولادگر رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کنگو اظهار داشت: برازاویل میزبان هیأتی از پارلمان ایران بوده و دیدارهای متعددی در بالاترین سطح میان دو پارلمان انجام شده که این خود تاکیدی بر روابط قوی و دوستانه دو پارلمان است.
سفیر جدید کنگو با اشاره به استقبال مجلس و دولت برازاویل از تقویت روابط فیمابین افزود: کنگو به دنبال توسعه همکاری‌های خود با جمهوری اسلامی ایران در حوزه تجاری و اقتصادی است.
جوزت اوکیو همچنین تصریح کرد: همچنین در این مسیر علاوه بر تاکید بر اهمیت اجرایی شدن توافقات موجود، خواهان همکاری در حوزه‌های دیگری نیز هستیم چرا که دو طرف توان و ظرفیت بالایی دارند.
سفیر جدید کنگو همچنین در این دیدار یادآور شد: ما یکجانبه‌گرایی در صحنه بین‌المللی را محکوم می‎کنیم.

حمیدرضا فولادگر رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- کنگو نیز در این دیدار ضمن خوشامدگویی به سفیر جدید کنگو، روابط دو کشور مهم خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کنگو برای گذر از دوران سلطه و استبداد هزینه‌های زیادی پرداخت کرده‌اند و در حال حاضر به عنوان کشورهای مستقل در مسیر رشد و توسعه خود گام برمی‌دارند.
وی افزود: دو کشور باید در مجامع بین‌المللی نیز همکاری‌های خود را تقویت کنند و حمایت‌های لازم را از یکدیگر بعمل آورند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های موجود برای ارتقای مناسبات میان ایران و کنگو تصریح کرد: ظرفیت‌های مناسب و خوبی در زمینه‌های مختلف پتروشیمی، صنایع و معادن، کشاورزی، صنایع دارویی، انرژی، صنایع چوب، صنایع دریایی و شیلات، حمل و نقل، بهداشتی و درمانی و آموزش برای ارتقای مناسبات میان دو کشور وجود دارد که باید در این زمینه‌ها گفت وگو و همکاری بیشتری داشته باشیم.
فولادگر در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ابراز امیدواری جهت اجرایی شدن توافقات انجام شده میان دو کشور بیان کرد: امیدواریم برخی از مشکلاتی که در اجرای هر چه بهتر توافقات و تفاهم‌نامه‌های انجام شده در زمینه‌های مختلف از جمله امور اقتصادی و تجاری فی‌مابین وجود دارد حل و فصل شوند.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- کنگو در ادامه با انتقاد از سیاست‌های خصمانه آمریکا و خروج یکجانبه این کشور از برجام خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب با سیاست‌های خصمانه آمریکا روبرو بوده است اما این رفتارها هیچ تاثیری در اراده مردم ایران برای حفظ استقلال و توسعه کشور نداشته است.
فولادگر در این دیدار یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران همواره بر تعهدات خود در برجام پایبند بوده و 14 گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تایید این امر ست.
شایان ذکر است حمید گرمابی عضو گروه دوستی پارلمانی ایران- کنگو در این ملاقات حضور داشت و درخصوص نحوه توسعه روابط دوجانبه با سفیر جدید کنگو در تهران گفت گو و مذاکره کرد./ایرنااخبار مرتبط

icon news

نتانیاهو خواستار افزایش فشارها به ایران شد

با اعلام اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران ، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: نباید...

دلیل اصلی گام سوم کاهش تعهد به برجام چیست؟ +فیلم

رئیس جمهور کشورمان دیروز در جلسه هیات دولت از اجرا شدن گام سوم کاهش تعهدات برجامی خبر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news