اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه 02 خرداد 1398
15 اسفند 1397
18:55

عراقچی: مدیر اینستکس به زودی برای انجام مذاکراتی ز تهران بازدید خواهد کرد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: مدیر اینستکس به زودی برای انجام مذاکراتی نزدیک با همتایان ایرانی از تهران بازدید خواهد کرد.
عراقچی

به گزارش سلام نو، سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی در نشست کمیسیون مشترک برجام، روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در وین اظهار کرد که ایران امیدوار است که سهم خود را از ساز و کار مالی اروپا به دست آورد. وی گفت: امیدوارم که این اتفاق تا پایان سال جاری شمسی رخ دهد.

عراقچی در ادامه با اشاره به نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اظهار کرد که تمامی طرفین در جلسه به طور قاطع از توافق هسته‌ای حمایت کرده‌اند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه همچنین گفت که مدیر اینستکس به زودی برای انجام مذاکراتی نزدیک با همتایان ایرانی از تهران بازدید خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، از روز دوشنبه هفته جاری مذاکرات کارشناسی دوجانبه و چند جانبه بین هیأت‌های کارشناسی ایران و سایر طرف‌ها در خصوص موضوع مقابله با اثرات خروج غیر قانونی آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های این کشور و نحوه عملیاتی کردن تعهدات اعضای باقی مانده در برجام در این ارتباط آغاز شده است.

همچنین صبح روز سه‌شنبه، نشست کارگروه اجرایی کردن لغو تحریم‌ها (که بر اساس پیوست چهارم برجام تشکیل شده است) در وین برگزار شد.

سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه صبح سه‌شنبه وارد وین شد و ملاقات‌های دوجانبه‌ای با همتایان خود از جمله هلگا اشمید، معاون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپایی داشت./ایسنا

اخبار مرتبط

دیدار مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه آلمان با عراقچی

در دیدار  مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه آلمان با عراقچی؛  بر پایان خویشتن‌داری ایران...

هر کس که از راه می‌رسد؛ یک حمله‌ای به دستگاه‌های دولتی می‌کند

کسانی با حمله به عراقچی از افغانی ها حمایت می کنند که کمترین حقوق ملت ایران را به رسم...

شریعتمداری خطاب به عراقچی: از کدام جایگاه سخن می‌گویید و حکم صادر می‌کنید؟

 مدیر مسئول کیهان در پاسخ به اظهارات عراقچی درباره افاغنه افزود: اگر از پیش خود اظهار...

سفر مدیرکل سیاسی وزارت خارجه انگلیس به تهران

  «ریچارد مور» مدیرکل سیاسی وزارت خارجه انگلیس به تهران می آِید.

دیدگاه خود را بنویسید