اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

دوشنبه 05 فروردین 1398
15 اسفند 1397
18:55

عراقچی: مدیر اینستکس به زودی برای انجام مذاکراتی ز تهران بازدید خواهد کرد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: مدیر اینستکس به زودی برای انجام مذاکراتی نزدیک با همتایان ایرانی از تهران بازدید خواهد کرد.

عراقچی

به گزارش سلام نو، سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی در نشست کمیسیون مشترک برجام، روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در وین اظهار کرد که ایران امیدوار است که سهم خود را از ساز و کار مالی اروپا به دست آورد. وی گفت: امیدوارم که این اتفاق تا پایان سال جاری شمسی رخ دهد.

عراقچی در ادامه با اشاره به نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اظهار کرد که تمامی طرفین در جلسه به طور قاطع از توافق هسته‌ای حمایت کرده‌اند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه همچنین گفت که مدیر اینستکس به زودی برای انجام مذاکراتی نزدیک با همتایان ایرانی از تهران بازدید خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، از روز دوشنبه هفته جاری مذاکرات کارشناسی دوجانبه و چند جانبه بین هیأت‌های کارشناسی ایران و سایر طرف‌ها در خصوص موضوع مقابله با اثرات خروج غیر قانونی آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های این کشور و نحوه عملیاتی کردن تعهدات اعضای باقی مانده در برجام در این ارتباط آغاز شده است.

همچنین صبح روز سه‌شنبه، نشست کارگروه اجرایی کردن لغو تحریم‌ها (که بر اساس پیوست چهارم برجام تشکیل شده است) در وین برگزار شد.

سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه صبح سه‌شنبه وارد وین شد و ملاقات‌های دوجانبه‌ای با همتایان خود از جمله هلگا اشمید، معاون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپایی داشت./ایسنا

اخبار مرتبط

دیدار معاون سیاسی وزارت امور خارجه با محمد عمر داوودزی

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان  در دیدار با محمد عمر داوودزی گفتت: ایران توان خو...

روحانی عازم تهران شد

 رئیس جمهوری اسلامی ایران پس از  سفر سه روزه به عراق و دیدار و گفتگو با مقامات بلندپا...

سفر مدیر اینستکس به تهران قدمی مهم جهت گفت‌وگو با همتایان ایرانی

 سفارت انگلیس در تهران، در حساب توئیتری خود نوشت: استقبال از رئیس تازه منصوب شده اینس...

برگزاری نهمین کمیته سیاسی ایران و آفریقای جنوبی / دیدرا عراقچی با همتای افریقایی خود

آخرین وضعیت برجام و کانال ویژه مالی با کشورهای اروپایی، همکاری های دو کشور در حوزه ها...

دیدگاه خود را بنویسید