اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 10 اسفند 1398
15 اسفند 1397 15 اسفند 1397
19:48 19:48

*سفیر ترکیه در ایران: قاچاق امنیت مرزی بین ایران و ترکیه را از بین می برد

لاریجانی با سفیر جدید ترکیه در ایران گفت وگو کرد.

به گزارش سلام نو، علی لاریجانی روز چهارشنبه با «دریا اورس»، در دیدار با سفیر جدید ترکیه در ایران، افزود: انتصاب شما را به عنوان سفیر جدید ترکیه در ایران را تبریک می گویم، روابط ایران و ترکیه در حوزه های مختلف به یکدیگر نزدیک بوده و می تواند فعال تر شده و توسعه یابد.
رئیس نهاد قانونگذاری کشور با بیان اینکه نگاه مردم ایران به ترکیه مثبت است، ادامه داد: این نگاه پس از همکاری هایی که بین ایران، ترکیه و روسیه در خصوص مسائل ترکیه صورت گرفته مثبت تر شده است و مذاکرات بین این سه کشور در موضوع سوریه به خوبی پیش رفته و اختلاف نظرها به راه حل می رسد که این موضوع می تواند مدل خوبی برای حل مسائل منطقه ای باشد.
وی با اشاره به اینکه دغدغه مشترک ایران و ترکیه مبارزه با تروریسم است، اظهار داشت: مسئله مبارزه با تروریسم باید توسعه یابد چرا که یکی از ضایعات منطقه حضور تروریست ها است که جنس مهاجری داشته و از یک کشور به کشور دیگر مهاجرت می کنند.
لاریجانی با بیان اینکه سطح روابط اقتصادی بین ایران و ترکیه باید افزایش یابد، افزود: مشکلاتی در حوزه بانکی بین دو کشور وجود دارد که این مشکلات باید رفع شود چرا که نتیجه این عدم تسهیل گری ها افزایش حجم قاچاق بین دو کشور است.

دریا اورس در این دیدار با بیان اینکه مذاکرات خوبی بین معاونت انتظامی وزارت کشور ایران و وزیر کشور ترکیه صورت گرفته است، گفت: نتیجه این مذاکرات این بوده که در مرز ایران و ترکیه عملیات مشترکی علیه پ.ک.ک باید انجام شود.
سفیر جدید ترکیه در ایران با تاکید بر اینکه قاچاق امنیت مرزی بین دو کشور را از بین می برد، تصریح کرد: هیات های عالیرتبه ایران و ترکیه با یکدیگر مذاکراتی داشته و درصدد ایجاد امنیت مرزی بین دو کشور هستند.
به گزارش ایرنا، روز چهارشنبه حکم انتخاب دریا اورس به عنوان سفیر ترکیه در تهران که مسلط به زبان فارسی بوده و در دیدارهای رجب طیب اردوغان با مقامات ایرانی به عنوان مترجم فعالیت می کرد، در روزنامه رسمی ترکیه منتشر شده است.
انتصاب او به عنوان سفیر جدید ترکیه در ایران، بعد از تایید این انتصاب از سوی ایران و امضای حکم او از سوی رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه در روزنامه رسمی، قطعی شد.
اورس قرار است به جای رضا هاکان تکین سفیر ترکیه به زودی فعالیت خود را در تهران آغاز کند.
در دوره جدید نظام ریاستی ترکیه که از حدود سه ماه پیش در ترکیه برقرار شده، بیش از ١٠ نفر که از کارکنان وزارت امور خارجه این کشور نیستند، به عنوان سفیر انتصاب شده اند./ایرنااخبار مرتبط

icon news

تفاوت مجلس دهم و یازدهم تفاوت لاریجانی و زاکانی خواهد بود

بیراه نیست اگر بگوییم تفاوت مجلس دهم و یازدهم تفاوت لاریجانی و زاکانی خواهد بود. لاری...

علی شمخانی با وزیر خارجه‌ هند دیدار کرد+عکس

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با وزیر امور خارجه هند دیدار و گفتگو کرد.

دیدار سرلشکر حسین سلامی با فرمانده کل ارتش

فرمانده کل سپاه با امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی در ادامه جلسات مشترک فرماندهان نیرو...

دیدار مقام معظم رهبری با بسیجیان+عکس

هزاران نفر از بسیجیان به مناسبت هفته بسیج با حضرت آیت الله خامنه‌ای دیدار کردند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news