اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 25 شهریور 1398
17 اسفند 1397 17 اسفند 1397
12:55 12:55

بیانیه گام دوم ستون فقرات همه تصمیم گیری هاست

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان گفت: اطاعت از رهنمودهای ولایت و مدیریت جهادی برای حل مشکلات ضروری است.

به گزارش سلام نو، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه 24 بهمن ماه جاری در بیانیه ای مهم و راهبردی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان ها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در هفت سرفصل اساسی بیان کردند.
ایشان در این بیانیه ضمن بیان هفت توصیه به جوانان ایرانی از جمله علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی، خواستار توجه آنان به این موضوع شدند.
در بخشی از بیانیه حضرت آیت الله خامنه ای آمده است: جوانان باید شانه‌های خود را به زیر بار مسئولیت دهند، از تجربه‌ها و عبرت های گذشته بهره گیرند، نگاه انقلابی و روحیه انقلابی و عمل جهادی را به کار بندند و ایران عزیز را الگوی کامل نظام پیشرفته‌ اسلامی بسازند.
آیت الله «سیداحمد خاتمی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا در این خصوص اظهار داشت: بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب در واقع نقشه راه 40 سال آینده کشور است، نقشه راهی که با نگاه دقیق به گذشته و وضعیت کنونی جامعه ترسیم شده است.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: عناصر اصلی این نقشه راه، تقویت معنویت، اخلاق، علم و پژوهش، سبک زندگی دینی و نیز استقلال و آزادی عزت ایران اسلامی و ... است.

خاتمی در ادامه بیان کرد: سخن این است که این بیانیه باید ستون فقرات همه تصمیم گیری ها برای سال های پیش رو باشد.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری این بیانیه را بسیار کاربردی دانست و خاطرنشان کرد: ما بایستی در دو عرصه، در رابطه با این بیانیه، تکلیف خودمان را ادا کنیم.
آیت الله خاتمی تصریح کرد: عرصه اول، تبیین است که بایستی کسانی که گذشته و حال انقلاب را به صورت تحلیلی می دانند آن را تبیین و مستند کنند. عرصه دوم این بیانیه نیز بعد اجرایی آن است و آن اینکه این بیانیه نباید در حد یک بیانیه و فقط بر روی صفحه کاغذ محدود شود.
خاتمی با تاکید بر اینکه باید دِینمان را در این عرصه ادا کنیم، اظهار داشت: به ویژه رسانه ها، چه رسانه های مکتوب و شنیداری و چه رسانه های دیداری، و فضای مجازی همه باید در این عرصه فعال وارد شده و نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

**از سوی مردم آنچه هست، وفاداریست
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنان در پی آسیب رساندن به نظام هستند، تاکید کرد: مسئولین دولت آمریکا به صراحت سخن از براندازی دارند، البته آنها این براندازی را فقط در خواب خواهند دید و هیچ گاه به آن نخواهند رسید.
وی ادامه داد: اما آنچه از سوی مردم است، وفاداری است و نشان این وفاداری، راهپیمایی باشکوه 22 بهمن است که یقینا از سال های گذشته باشکوه تر برپا شد.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: آنچه در این عرصه شایسته تذکر است این است که مسئولان محترم نظام اسلامی باید بیش از گذشته قدر این ملت را بدانند و با مدیریت جهادی در پی رفع مشکلات و مسائل آنان باشند.
خاتمی بر ضرورت مدیریت جهادی و اطاعت از رهنمودهای ولایت تاکید کرد و افزود: یقیا حل این مشکلات با کمک خداوند و تدابیر شایسته مسئولان گره گشا است.اخبار مرتبط

icon news

وزیر دفاع: جوانان امروز صنعت دفاعی می بایست هر چه زودتر خود را برای پذیرش مسئولیت های خطیر آماده سازند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:  سراسر تاریخ انقلاب اسلامی از حماسه و حضور جوا...

فضائلی: نخبگان و مسئولان کشور به مطالعه بیانیه گام دوم پرداخته و در جهت تبیین، اجرا و تحقق آن تلاش نمایند

معاون دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب گفت:لازم است آحاد مردم با مفاد و محتوای ای...

نیازمند تقویت بنیه دانشی و مشارکت پذیری هستیم

دبیر کمیسیون حقوق بشر کانون وکلا گفت: نیازمند تقویت بنیه دانشی و مشارکت پذیری در راست...

بیانیه «گام دوم انقلاب» القای ناامیدی از سوی دشمنان را خنثی می کند

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: بیانیه گام دوم انقلاب صیانت از...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news