اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
17 اسفند 1397 17 اسفند 1397
14:30 14:30

صدیقی: حوزه های علمیه، جبهه های جنگ نرم است

امام جمعه موقت تهران گفت: جبهه های جنگ نرم امروز همین حوزه های علمیه است که باید پر شوند.

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران با تبریک میلاد مسعود حضرت باقر العلوم به امام زمان، رهبر معظم انقلاب و نماز گزاران اظهار داشت: شما بندگان خوب خدا را به رعایت تقوای الهی و پرهیز از معصیت و پیشگیری از وقوع در وسوسه های نفس اماره و شیاطین روزگان توصیه می کنم.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به آغاز ماه رجب رجب افزود: رجب نهر بهشت است. کسانی که در خود غبار سراغ دارند خود را در این نهر و ماه رجب شست وشو دهند و خود را پاک کنند و قدر دعاها، روزه ها و نمازهای ماه رجب و همچنین زیارت رجبیه را بدانند. دو دعا از امام زمان در مفاتیح نقل شده که دعاهای نورانی و آرزوهای سازنده ای در این دعاها وجود دارد.
صدیقی گفت: پاکی سنخیتی با صفات الهی دارد. بنده خوب خدا آیینه خداست و آیه خداست باید در حدود صفات پروردگار دیده شود و الا بنده نیست.
امام جمعه موقت تهران افزود: باید همه تردیدها و ابهام ها از کانون قلب ما زدوده شود و اعتقادی شفاف و اثر گذار در وجود ما باشد. خدا مومن است یعنی هر کسی امنیت یا آرامشی دارد، از خداست. خدا خالق امنیت و موجب و مولد امنیت است.
وی ادامه داد: زبان ما باید ایجاد امن بکند، دست ما باید پاک باشد. زبانی که آزاد است، زبانی که آبرو بر است، زبانی که هنجار شکن است، زبانی که نظم خانواده و جامعه را بر هم می ریزد، این زبان زبان امنی نیست و زبان شر است و پناه به خدا می بریم از زبان خودمان. زبان خیر و زبان امر به معروف، زبان مقابله با منکرات و بدی ها و فساد است. حیف نیست زبان مجرای یاد خدا نباشد؟ باید زبان را به ذکر خدا و دعوت بندگان به ذکر خدا عادت بدهیم.
حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه در این روزها اعتکاف واقعا بهشت است، تصریح کرد: جوانان و مومنان با نام نویسی برای کانون های پرورش نیروهای اعتقادی و اخلاقی، در اعتکاف، سربازان و افسران امام را در حوزه علمیه که «هل من ناصر» می گویند، یاری کنند. امام زمان از ما کار و کمک می خواهد.
امام جمعه تهران افزود: بیایید با تقویت ایمان در جوانان و عصمت بانوان در برابر دشمنان ایستادگی کنیم، باید جبهه ها را پر کنید، همان گونه که در هشت سال دفاع مقدس جبهه ها را پر کردید.

صدیقی گفت: جبهه های جنگ نرم امروز همین حوزه های علمیه است که باید پر شوند. رزمنده اگر در مکتب تربیت مکتب نشده باشد، آن رزمنده به درجه شهادت نمی رسد. امروز امامان جمعه کارآمد و همراه مردم فرآوردهای حوزه های علمیه است.
وی گفت: بسیاری از شبکه های ماهواره ای و موسیقی، سینما تاتر و رسانه ها برای جوانان برنامه دارند، در برخی از دانشگاه ها و مدارس برخی معلمین و مدرسانی در کنار اساتید معتکف و هیات علمی متدین به احکام حقوقی و شرعی می تازند و جریان های فمینیستی را ارائه می دهند.
حجت الاسلام صدیقی گفت: مقابله با این افراد در گرو همت شماست که در جنگ فرهنگی، جنگ علم علیه ظلمت حضور پیدا کنید و به تعبیر مرحوم مجتهدی تهرانی خمس فرزندان خود را به امام زمان بپردازید. امام زمان ما امروز غریب است که باید یاری شود.
صدیقی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه تهران اظهار داشت: رویش ها در حدی است که ما را به آینده امیدوار می سازد، تقوای اسلامی تضمین کننده تقواهای زندگی ماست، در این جهت ما همه فرصت را غنمیت بشماریم زیرا که فردا دیر است./ایسنااخبار مرتبط

icon news

مدارای مردم ابدی نیست / دور زدن مجلس مشارکت زداست

فرشاد مومنی، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به عواقب تصمیم‌های اخیر گفت...

سرنگونی پهپاد آمریکایی نشانه افول تمدن استکبار است

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران درباره ساقط شدن پهپاد آمریکایی گفت:  می‌ش...

صفاری‌نطنزی: عراق بازار با پتانسیل زیادی دارد که صادرکنندگان ما می‌توانند در آنجا فعال شوند

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بیشترین...

جایگاه اقتصاد ایران در افغانستان به خوبی قابل مشاهده است

سفیر افغانستان در تهران گفت: ایران هم یکی از بزرگترین کشورها است که نقش زیادی در مقاب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news