اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 26 شهریور 1398
18 اسفند 1397 18 اسفند 1397
00:27 00:27
سلام نو بررسی می‌کند؛

آیا اصولگرایان پس از رد احتمالی FATF می‌توانند این چنین انقلابی و محکم از تصمیم خود دفاع کنند؟

امیدواریم آقایان مصباحی مقدم، احمد توکلی و دوستانشان نیز هفته بعد از رد FATF و پالرمو بتوانند مثل امروز انقلابی و محکم از تصمیم خود دفاع کنند، اتفاقی که بعید به نظر می‌رسد.

سلام نو – سرویس سیاسی: پرده اول: اگر اهل توییتر باشید صبح را احتمالا با هشتگ اسم زنی شروع کردید که همسر یکی از مخالفین مشهور نظام است و حالا متهم به بالا کشیدن پول‌های کشور در زمان تحریم و سیر دور زدن تحریم است. کمی که بیشتر به ماجرا توجه کنید می‌بینید این خانم که امروز برانداز است، دیروز برای انتخابات مجلس عضو لیست اصولگراین و پریروز عضو لیست حزب مشارکت بود!

پرده دوم: مصباحی مقدم، عضو روحانی و اقتصاددان مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده سابق مجلس در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران به FATF تاخت و گفت: « از آقای ظریف پرسیده شد که اگر ما به این دو کنوانسیون اف‌ای‌تی‌اف و پالرمو بپویندیم، اوضاع مالی و تجاری ما بهتر می‌شود؟ آقای ظریف گفت: «قول نمی‌دهم، اما حداقل بدتر نخواهد شد»؛ بنده می‌گویم بدتر خواهد شد. ما برای دور زدن تحریم‌ها ناچاریم معاملات پوششی داشته باشیم، اگر ما به این دو کنوانسیون بپیوندیم باید دست از این داد و ستدها برداریم. اگر می‌توانیم بسم الله، ولی اگر در این شرایط تحریمی نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم، چرا برخی‌ها مثل رئیس جمهور، مجمع تشخیص را تحت فشار قرار می‌دهند؟  ما مصلحت نظام را ترجیح می‌دهیم نه هواها و هوس‌ها را.»

پرده سوم: احمد توکلی، دیگر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده سابق مجلس هم پیش از این گفت‌وگویی کرده بود و تاکید داشت اسم او را هم در لیست مخالفان پالرمو FATF و بنویسند.

آقایان! مسئولیت پذیر باشید!

به نظر می‌رسد آقایان توکلی، مصباحی مقدم و دیگر دوستانشان باید توجه خود را به ماجرایی که روز جمعه در توییتر ترند شد جمع کنند و کلاه خود را کمی بالاتر بگذارند. این مدل عچیب فساد که اصلاح طلب و اصولگرا نمی‌شناسد سال‌ها است که در کشور وجود دارد و همه در پی انکار آن هستند.

این مورد کوچک نوک کوه یخ فساد است! کوه فسادی که نشان می‌دهد دست مشوقین تحریم ایران در خارج از کشور و حامیان داخلی آن در یک کاسه است و اگر حالا جلوی آن را نگیریم فردا دیگر نمی‌توانیم کاری بکنیم.

کسی که نامش جمعه در توییتر ترند شد کاندیدای سابقا اصولگرا و اصلاح طلب بوده که اتفاقا با دفتر یکی از مقامات ارشد دولت احمدی‌نژاد ارتباطات نزدیکی داشت، ارتباطاتی که به طور جدی مالی و اقتصادی بود.

حاالا هم حرفی نیست اگر مجمع تشخیص مصلحت و مصباحی مقدم و احمد توکلی میل دارند که لوایح مبارزه با پولشویی را رد کنند مشکلی نیست، فقط حتما این روزها را به خاطر داشته باشند و وقتی اوضاع دگرگون شد همچون امروز آتشین و انقلابی از رد این لوایح دفاع کنند.

مسئولیت پذیرش برجام را هنوز می‌پذیریم؛ مسئولیت رد FATF را بپذیرید!

مدت‌ها از تصویب برجام گذشته و سیب سیاست در ایران هزاران چرخ خورده، اما به نظر نمی‌رسد از حامیان اصلی و استراتژیک برجام کسی از انتخاب خود پشیمان باشد.

در این جا منظور از حامیان اصلی و استراتژیک چهره‌هایی مثل جواد ظریف، حسن روحانی، علی مطهری، حسین موسویان و دیگر سیاستمدارن و دیپلمات‌های برجسته‌ای است که از روز نخست حامی برجام بودند.

این سیاستمداران نه تنها از برجام پشیمان نیستند بلکه با وجود کم و زیاد و برخی کمبودها در اصل و برخی خطاها در اجرای آن هم‌چنان معتقدند برجام بهترین انتخاب ممکن برای ایران در آن بازه‌ی زمانی بود و تواسنت زندگی مردم ایران را تسهیل کند.

امیدواریم آقایان مصباحی مقدم، احمد توکلی، حدادعادل، محسن رضایی و دوستانشان نیز هفته بعد از رد FATF و پالرمو بتوانند مثل امروز انقلابی و محکم از تصمیم خود دفاع کنند، اتفاقی که بعید به نظر می‌رسد.

اخبار مرتبط

icon news

تاسیس نهاد مستقل مبارزه با فساد؛ گره گشا یا بن بست ساز؟

پیشنهاد احمد توکلی برای تاسیس سازمان جدید برای نظارت و مبارزه با فساد در حالی بیان می...

واکنش توکلی به احکام سنگین کارگران هفت‌تپه؛ بروید سراغ خائنان یقه سفید

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشتی به احکام سنگین کارگران هفت تپه معترض شد و گفت: ...

احمد توکلی خواستار ساماندهی صنعت خودرو در شورای نگهبان شد

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه ای به آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان، ط...

جلوگیری از ورود نمایندگان فاسد به مجلس

احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه ای از رئیس مجلس خواست با ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news