اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 26 شهریور 1398
19 اسفند 1397 19 اسفند 1397
10:09 10:09

مرجان شیخ الاسلامی آل آقا؛ رکورددار فعلی اختلاس در ایران

در روز گذشته بود که تصاویری در صفحه شخصی حجت الاسلام سید مهدی صدرالساداتی منتشر شد که حاکی از اختلاسی دیگر آن هم چندین میلیارد یورویی بود که هشتگ اشرافیت مذهبی را به دنبال داشت.

حجت الاسلام سید مهدی صدرالساداتی در بخشی از متن خود این طور نوشت:

فردی که هم کاندید جبهه مشارکت دوم خرداد بوده و هم در ائتلاف اصولگرایان مستقل و بالاخره سر از قراردادهای نفتی در می آورد و بار خود را می بندد.

خب تا کِی افرادی مثل خاوری و خانم مرجان با چفیه و چادر به اسم اصولگرا یا اصلاح طلب پول ملت را بردارند و فرار کنند؟ آیا ما نیازمند ساختاری شفاف با نظارت عمومی نیستیم؟

پ.ن: اساس ساختارهای نظارتی و قضایی نباید فردمحور باشد...

ریش و تسبیح و چادر جلوی فساد را نمی گیرد! بلکه به نفاق و دورویی و تظاهر ، ریا دامن میزند و در آخر اعتماد به دین و مذهب متلاشی میشود...نظارت عمومی و شفافیت در قراردادها و مجوزها، آراء مجلس و شورای نگهبان و دفاتر و محاکم قضائی و بازرسی ها، تنها راه باقی مانده است.

پس از آن بود که برخی از خبرگزاری ها به بازنشر اختلاس مرجان شیخ الاسلامی آل آقا و برخی از فعالیت های او از گذشته تا به امروز پرداختند.

مرجان شیخ الاسلامی آل آقا در سال ۱۳۴۵به دنیا آمد. وی در دهه ی ۸۰به فعالیت روزنامه نگاری در روزنامه هایی چون «صبح امروز» و «همبستگی» که از روزنامه های اصلاح طلب بودند پرداخت و سپس به عنوان مدیر خبرگزاری میراث فرهنگی منصوب شد.

پس از آن، شیخ الاسلامی در روزنامه اصلاح طلب «همبستگی» به عنوان مسئول گروه پارلمانی به فعالیت پرداخت و در همان دهه به عضویت انجمن روزنامه نگاران درآمد که از میراث فرهنگی حمایت می کردند.

مرجان شیخ الاسلامی آل آقا که همسر مهدی خلجی، یکی از کارمندان انستیتو واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک و از حامیان تحریم ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است از سال ۲۰۱۴به همراه همسرش به ثبت شرکتی تحت عنوان «مرکز ایده برای هنر و فرهنگ» پرداختند که در دو سال گذشته منحل شد و سپس یک مجله ی اینترنتی با نام «قلمرو» را راه اندازی کردند که همچنان به فعالیت خود می پردازد.

نام مرجان شیخ الاسلامی آل آقا به عنوان یکی از اختلاسگران اصلی و فراری شرکت بازرگانی پتروشیمی که بزرگترین اختلاس تاریخ ایران می باشد تیتر رسانه ها شده است.

شیخ الاسلامی فعالیت های سیاسی متعددی در این سال ها انجام داده است که از آن جمله می توان به کاندید جبهه مشارکت از تهران در انتخابات مجلس ششم، کاندید لیست «ائتلاف اصولگرایان مستقل تهران» در انتخابات مجلس هشتم و عضو لیست انتخاباتی جریان اصولگرای جمعیت زنان جمهوری اسلامی در هشتمین انتخابات مجلس تهران اشاره کرد.

مرجان شیخ الاسلامی آل آقا که همسر مهدی خلجی است با بسیاری از مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران ارتباط دارد که یکی از آن ها همسرش می باشد که اخیرا خود را به عنوان یکی از نزدیکان رضا پهلوی معرفی نموده است.

مرجان شیخ الاسلامی آل آقا در دو سال گذشته از همسر اول خود جدا شد و با مهدی خلجی ازدواج کرد. این در حالی ست که خلجی پیش از او با مهرنوش پورضیائی، خبرنگار بی بی سی فارسی ازدواج کرده بود.

مسیح علی‌نژاد یکی دیگر از افرادی ست که مرجان شیخ الاسلامی آل آقا با او ارتباط دارد. علی نژاد از شیخ الاسلامی به عنوان زنی خوشنام با قدی بلند و زیبا یاد کرده که در روزنامه همبستگی زیر بال و پر او را گرفته است به طوری که پس از مدت کوتاهی توانسته به نوشتن مطلب در این روزنامه بپردازد و وارد عرصه خبرنگاری شود.

بخشی از فساد اقتصادی مرجان شیخ الاسلامی آل آقا که در رسانه ها بسیار فراگیر شده است مبلغ هفت میلیون و ۶۵هزار و ۵۲۹یورو و هشت میلیون و ۷۱۰هزار و ۳۸۴دلار می باشد که به دنبال آن، او هم همانند اختلاسگرانی چون محمودرضا خاوری متواری در کانادا است.

برخی از فعالیت های اقتصادی و فسادهای مالی مرجان شیخ الاسلامی آل آقا

در اواخر دهه ی هشتاد بود که مرجان شیخ الاسلامی آل آقا وارد فعالیت های اقتصادی در حوزه نفت و گاز شد که گفته می شود دلیل ورود او دور زدن تحریم ها بوده است و به همین خاطر با شرکت سپانیر که یکی از مجموعه های قرارگاه اقتصادی سپاه می باشد همکاری و معاملاتی انجام داده است و پس از عمل نکردن به وعده هایی چون ورود کالاهای تحریمی به ایران از کشور متواری شده و به کانادا رفته است.

مرجان شیخ الاسلامی آل آقا همچنین مدیر عامل « شرکت بازرگانی دنیز و هترا تجارت» بوده است که نام وی در میان متهمان این پرونده به چشم می خورد که مبلغ این اختلاس ۶ میلیارد و ۶۵۶میلیون یورو است و نکته شایان ذکر در آن این است که بزرگترین پرونده تاریخ اختلاس ایران می باشد.

مرجان شیخ الاسلامی آل آقا همچنین مشارکت هایی با همسر خود مهدی خلجی در خارج از کشور دارد که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران می باشد.

مرجان شیخ الاسلامی آل آقا پس از خروج از ایران که در سه سال گذشته این کار انجام شده است ملکی به مبلغ ۰۰۰/۳۵۰/۲دلار در واشنگتن را خریداری کرده که گفته شده است این ملک جدای از املاک و سرمایه او در کانادا و ترکیه می باشد.

وی در حال حاضر یک شرکت تجاری تحت عنوان «ونتیو» در شهر تورنتو کانادا را تأسیس کرده و در آن جا مشغول به فعالیت است.

اخبار مرتبط

icon news

فرار شهردار اختلاسگر صدرا / وثیقه ضامنین اجرا گذاشته شد

شهردار اسبق شهر جدید صدرا که از مفسدان اقتصادی است از کشور فرار کرد. منوچهر قائدی که ...

۴ پرسنل آموزش و پرورش سرباز به جرم اختلاس دستگیر شدند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان گفت: ۴ نفر از پرسنل آموزش و پرورش...

صدور کیفرخواست برای مدیران بانک سرمایه

 نماینده دادستان اظهار کرد: برای متهمان بانک سرمایه کیفر خواست صادر شده است.

آخرین اخبار از پرونده مدیران بانک سرمایه

رییس شعبه سوم دادگاه‌های ویژه رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی از ارسال پرونده مدیران بان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news