اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 28 تیر 1398
19 اسفند 1397 19 اسفند 1397
13:48 13:48

بیوگرافی سید ابراهیم رئیسی

یکی از دلایلی که باعث شناخته تر شدن هر چه بیشتر سید ابراهیم رئیسی شد، کاندید شدن او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶بود که او به عنوان یکی از نامزدهای اصولگرا توانست حدود ۳۸درصد آراء را به خود اختصاص دهد و‌پس از آن در تابستان ۹۶طی حکمی از طرف ایت الله سید علی خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران توانست برای مدت پنج ساله به عنوان یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب شود.

سید ابراهیم رئیس الساداتی مشهور به سید ابراهیم رئیسی در سال ۱۳۳۹به دنیا آمد.

وی پس از این که مقطع ابتدایی را به اتمام رساند،وارد حوزه شد و ابتدا در شهر مشهد و سپس در شهر قم به ادامه تحصیلات حوزوی پرداخت.

سید ابراهیم رئیسی در محضر استادانی چون علی مشکینی، مجتبی تهرانی، حسین نوری همدانی،مرعشی، محمد فاضل لنکرانی، ابوالقاسم خزعلی، فاضل هرندی، ستوده، مروی خراسانی، سید محمود هاشمی شاهرودی کسب علم نمود.

و سپس رئیسی توانست دکترای خود را در رشته فقه و حقوق خصوصی از دانشگاه شهید بهشتی اخذ کند.

ازدواج سید ابراهیم رئیسی

سید ابراهیم رئیسی با جمیله علم الهدی، دختر سید احمد علم الهدی که امام جمعه شهر مشهد و نماینده ولی فقیه خراسان رضوی می باشد، ازدواج کرده است.

جمیله علم الهدی در اوایل دهه ی ۸۰بود که توانست در مقطع دکتری دانشگاه تربیت مدرس فارغ التحصیل شود و در دانشکده علوم تربیتی دانشگاه شهید بهشتی تهران در حال تدریس می باشد.

همچنین، جمیله علم الهدی رئیس کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

حاصل ازدواج سید ابراهیم رئیسی و جمیله علم الهدی دو دختر می باشد و آن ها دارای دو نوه هستند.

آغاز فعالیت های کاری سید ابراهیم رئیسی

سید ابراهیم رئیسی بیست ساله بود که به عنوان دادستان شهر کرج منصوب شد و سپس به طور همزمان دادستان شهر همدان شد.

وی در سال ۱۳۶۴هنگامی که بیست و پنج ساله بود به شهر تهران رفت و به عنوان جانشین دادستان پایتخت منصوب شد.

در سال ۶۸ هنگامی که آیت الله سید علی خامنه ای به عنوان رهبر کشور منصوب شد،محمد یزدی که رئیس وقت قوه قضاییه بود، سید ابراهیم رئیسی را در سمت دادستان شهر تهران انتخاب کرد.

پس از آن بود که در سال ۷۳رئیسی به عنوان رئیس سازمان بازرسی کل کشور انتخاب شد و این سمت او ده ساله بود.

وی از سال ۷۶یکی از اعضای شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز و در نیمه های دهه ی ۸۰نماینده شهر خراسان جنوبی و از اعضای هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان بود.

سید ابراهیم رئیسی از سال ۸۳تا۹۳به مدت ده سال به عنوان معاون اول قوه قضاییه و از سال ۹۳تا ۹۴ به مدت یک سال به عنوان دادستان کل کشور انتخاب شد.

در اسفندماه سال ۹۴بود که طی حکم آیت الله سید علی خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران، سید ابراهیم رئیسی عهده دار تولیت آستان قدس رضوی شد؛ این در حالی ست که وی پیش از آن تجربه تولیت امامزاده صالح را بر عهده داشت.

یکی از دلایلی که باعث شناخته تر شدن هر چه بیشتر سید ابراهیم رئیسی شد، کاندید شدن او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶بود که او به عنوان یکی از نامزدهای اصولگرا توانست حدود ۳۸درصد آراء را به خود اختصاص دهد و‌پس از آن در تابستان ۹۶طی حکمی از طرف ایت الله سید علی خامنه ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران توانست برای مدت پنج ساله به عنوان یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب شود.

یکی از دیدگاه های سید ابراهیم رئیسی

سید ابراهیم رئیسی یکی از افرادی است که حامی دیدگاه تفکیک جنسیتی است؛ به طوری که در تابستان سال ۹۳ در یکی از مصاحبه های خبری اش در خصوص اجرای این طرح در شهر تهران اظهار کرد:

«به نظر من اینکار حرکت بسیار خوبی است؛ زیرا قاطبه زنان برای انجام یک کار بهتر به یک فضای کاملاً آرام و مناسب نیازمند هستند. جلوگیری از اختلاط زن و مرد در محیط اداری به این جهت است که زن و مرد بتوانند خدمت‌رسانی بهتری به مردم داشته باشند و این کار یک حرکت خوب در جهت ایجاد فضای مناسب کار و تلاش برای بانوان است.»

اخبار مرتبط

icon news

رئیسی: در قوه قضاییه مصمم به اتخاذ برخورد عبرت‌آموز با مفسدان اقتصادی هستیم

  رئیس قوه قضائیه افزود: تصدی‌گری دولت در بخش اقتصاد می‌تواند یکی از منافذ فسادزا باش...

ابلاغ بخشنامه اقتصاد مقاومتی

 رئیس قوه قضائیه بخشنامه  در خصوص اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کرد.

دیدار رئیس شورای عالی قضایی عراق با رئیس قوه قضاییه

فائق زیدان در جریان سفرش به ایران  با آیت الله رئیسی دیدار و گفت و گو کرد.

رئیسی: باید با تخریب محیط زیست برخورد شود

 حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود:  تخریب‌گران محیط زیست کسانی هستند که صاحب قدرت و...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news