اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 30 فروردین 1398
19 اسفند 1397
14:30

دخالتی که برای نازنین زاغری گران تمام شد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  اظهار کرد: بهترین کار درباره پرونده خانم زاغری این است که کشورهای خارجی مداخله‌ای درباره‌ی موضوع قضایی ایران نکنند و اجازه دهند این موضوع طبق قوانین حقوقی و قضایی ایران بررسی شود و رأفت اسلامی از طرف خود این افراد مطرح شود نه این‌که این دولت‌ها با هدف مداخله چنین موضوعی را بیان کنند.مداخله انگلیسی‌ها در پرونده نازنین زاغری به ضرر زاغری تمام شد.

حشمت الله فلاحت پیشه

به گزارش سلام نو، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه ، در واکنش به اعطای "حمایت دیپلماتیک" به نازنین زاغری اظهار کرد: اگر انگلیسی‌ها این کارها را انجام نمی‌دادند موضوع زاغری در قالب رأفت اسلامی قابل حل بود. انگلیس و برخی کشورهای اروپایی، پرونده‌هایی که کاملا جنبه حقوقی و قضایی دارد را سیاسی می‌کنند. سیاسی کردن این پرونده‌ها باعث می‌شود کشورهایی همچون انگلیس کمکی به متهمین خود نکنند.

وی اضافه کرد: بهترین کار درباره پرونده خانم زاغری این است که کشورهای خارجی مداخله‌ای درباره‌ی موضوع قضایی ایران نکنند و اجازه دهند این موضوع طبق قوانین حقوقی و قضایی ایران بررسی شود و رأفت اسلامی از طرف خود این افراد مطرح شود نه این‌که این دولت‌ها با هدف مداخله چنین موضوعی را بیان کنند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان و در جمع‌بندی اظهار کرد: مداخله انگلیسی‌ها در پرونده نازنین زاغری به ضرر زاغری تمام شد.

نازنین زاغری در سال ۲۰۱۶ در تهران بازداشت و به اتهامات امنیتی به پنج سال حبس محکوم شد. اخیرا انگلیس در اقدامی نادر حمایت دیپلماتیک به نازنین زاغری اعطا کرد و این پرونده را از حالت کنسولی به مساله‌ای میان دو کشور تبدیل نمود.

بعیدی‌نژاد سفیر ایران در انگلیس در واکنش به اعطای حمایت دیپلماتیک آن را مخالف حقوق بین‌الملل و فاقد آثار حقوقی و اجرایی دانست./ایسنا

اخبار مرتبط

مراقب ورود داعش به افغانستان باشید

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواستار اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از و...

ایران و عراق در مبارزه با تروریسم جدی هستند

وی با تأکید بر اینکه بهتر بود آقای روحانی زودتر از اینها به کشور عراق سفر می‌کرد، اظه...

موضوع فروش نفت در سازوکار مالی اروپا هنوز مبهم است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: در سازوکار مالی اروپا هنوز دربار...

فلاحت‌پیشه: کشورهای اروپایی و آمریکا متهم اصلی کش‌دار کردن بحران‌های منطقه‌ای در زمان جنگ ایران و عراق هستند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: عامل اصلی کش دار شدن بحرا...

دیدگاه خود را بنویسید