اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 05 خرداد 1398
19 اسفند 1397
16:20

امنیت منطقه در سایه روابط ایران و عراق تقویت می‌شود

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: دو کشور ایران و عراق با تقویت روابط خود می توانند امنیت را در منطقه فراهم کنند.

به گزارش سلام نو، 'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه در کنفرانس خبری با 'محمدعلی الحکیم' همتای عراقی خود پس از مذاکرات چند ساعته هیات های کارشناسی و سیاسی دو کشور در بغداد، گفت: مذاکرات خوب و مفیدی با برادرم الحکیم در خصوص روابط دو جانبه و مسائل منطقه ای داشتیم.


ظریف افزود: دیدگاه های دو کشور در امور منطقه ای و بین المللی بسیار شبیه به یکدیگر است و می تواند به امنیت منطقه کمک کند.


وی از همبستگی و مواضع ملت و دولت عراق در رد تحریم های ظالمانه و غیر قانونی آمریکا علیه مردم ایران قدردانی کرد و گفت: روابط دو کشور بدون دخالت خارجی در حال حاضر مستحکم است و امیدواریم در جریان سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به بغداد بیش از پیش مستحکم شود.


وی با بسیار مثبت ارزیابی کردن مذاکرات امروز گفت: دو طرف توجه ویژه ای در تفاهمات برای خدمت بیشتر به مردم دو کشور بوده است و بر همین اساس هیات های دو طرف اسنادی را جهت توافق نهایی آماده کرده اند.


ظریف گفت: هیات های سیاسی و کارشناسی دو طرف در ادامه مذاکرات در حال آماده سازی تفاهمات بیشتر جهت توافق نهایی در جریان سفر دکتر روحانی به بغداد هستند.


وی گفت: دو طرف در زمینه های مختلف بهداشت، تجارت، رفت و آمد زائر و مسافر، و تسهیل در این حوزه ها برای رفاه بیشتر مردم دو کشور مذاکرات و تفاهمات خوبی تاکنون داشته اند.


ظریف ابراز امیدواری کرد: تفاهم ها و توافقات نهایی در جریان سفر روز دوشنبه دکتر روحانی به بغداد بیش از پیش موجب تحکیم مناسبات دوجانبه شده و نیز به عراق برای ورود جدی به مرحله بازسازی پس از پیروزی بر افراط گرایی تکفیری و داعش کمک کند./ایرنااخبار مرتبط

ظریف: قادریم به تنهایی نیازهای کشورمان را بر طررف کنیم

وزیر امرو خارجه کشورمان اظهار کرد: ما یک کشور بسیار ثروتمند هستیم و قادریم نیازهای خو...

ظریف به ترامپ هشدار داد

محمد جواد ظریف با انتشار پیامی در توییتر به توییت تهدیدآمیز ترامپ واکنش نشان داد.

پاسخ وزارت خارجه به اتهامات مغرضانه امیراحمدی

روابط عمومی وزارت امور خارجه اظهار کرد: تمامی اتهامات و افتراهای نامبرده به وزیر امور...

دیدگاه خود را بنویسید