اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه
جمعه 01 شهریور 1398
20 اسفند 1397 20 اسفند 1397
08:00 08:00

افزایش 400 هزار تومان حقوق کارمندان نیز تاثیرات منفی خودش را بر بازار می‌گذارد

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: کارمندان باید چند برابر بیش از این افزایش حقوق هزینه کنند تا بتوانند تورم موجود را پاسخگو باشند.

دستمزد یک میلیون و 200 هزار تومانی شوخی است

به گزارش سلام نو، عضو کمیسیون کشاروزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اقتصاد را نمی‌توان به‌صورت دستوری اداره کرد، گفت: افزایش دستمزد باید متناسب با شرایط واقعی و گرانی و تورم باشد. البته دستمزد یک میلیون و 200 هزار تومانی بیشتر به شوخی شباهت دارد گرچه باید شرایط کارفرمایان را نیز در نظر بگیریم.

شمش‌الله شریعت‌نژاد با پذیرفتن اینکه دستمزد کارگران بسیار پایین است، گفت: اینکه تورم و گرانی بالا رفته و دستمزد کارگران دیگر جوابگوی هزینه‌های زندگی آنان نیست، امری بسیار بدیهی است و ما شکی نداریم که باید دستمزد افرایش داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه طبیعتا افزایش دستمزد تبعاتی برای کارفرمایان دارد، خواستار بررسی‌های کارشناسانه در مورد افزایش دستمزد شد و گفت: در تمامی سال‌های گذشته به محض آنکه دستمزد نیروی کار بالا رفته، قیمت کالا  و خدمات نیز رشد سرسام‌آوری داشته است. لذا ایده‌ال‌ترین شرایط آن است که سعی کنیم قیمت‌ها ثابت بماند که کار سختی است.

نماینده تنکابن با تاکید بر اینکه افزایش 400 هزار تومان حقوق کارمندان نیز تاثیرات منفی خودش را بر بازار می‌گذارد، گفت: اگرچه حقوق کارمندان ربطی به گرانی کالاها ندارد اما همین افزایش بهانه‌ای برای کسبه می‌شود تا قیمت کالاها را بالا ببرند.

وی 400 هزار تومان را در شرایط گرانی وتورم کنونی مبلغ قابل توجهی ندانست و گفت: همین کارمندان باید چند برابر بیش از این افزایش حقوق هزینه کنند تا بتوانند تورم موجود را پاسخگو باشند بنابر این هیچ منتی برای افزایش حقوق کارمندان نداریم زیرا مبلغ قابل توجهی افزایش نیافته که زندگی کارمندان را متحول کرده باشد./ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

دولت باید بداند با گرانی حامل های انرژی به خصوص بنزین نمی تواند درآمد موثر کسب کند

یک نماینده مجلس دهم با بیان اینکه  باید از بخش کشاورزی حمایت کامل شود، افزود: قیمت تع...

اعلام رژیم ارزی بر مبنای نرخ ثابت ٤٢٠٠ به نوعی درمان‌های مقطعی بر زخم اقتصاد کشور است

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامیاظهار کرد: با اهتمام به موضوع رونق تولید از ب...

زیمباوه دست به گریبان با بحران اقتصادی

مشکلات اقتصادی سیستماتیک سال هاست که بر شرایط زیمبابوه تاثیر گذاشته، اما برکناری رابر...

ضرورت برابری حقوق کارگران با کارمندان / مجلس نمی‌تواند برای بنگاه اقتصادی بخش خصوصی تصمیم بگیرد

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که افزایش دستمزد کارگران از درآمد بنگاه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news