اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 02 فروردین 1398
20 اسفند 1397
09:20

فلاحت‌پیشه: ما انتظار داشتیم که رئیس جمهور زودتر از این به عراق سفر کند

رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مبادلات مرزی ایران و عراق به یک سری توافقات ترجیحی نیازمند است که باید زیرساختهای مشترک بین طرفین وضع شده و اختلافات در مرزها برطرف و یا به حداقل برسد.

حشمت الله فلاحت پیشه

به گزارش سلام نو، حشمت الله فلاحت پیشه با اشاره به سفر رئیس جمهور به عراق گفت: ما انتظار داشتیم که رئیس جمهور زودتر از این به عراق سفر کند لذا از این سفر استقبال می‌کنیم چون مهمترین راه برای شناخت و افزایش فصل مناسبات سفر به کشورها است.

وی توضیح داد: براساس آمارهای موجود به خصوص در بعد اقتصادی مناسبات ما با کشورهای خارجی به اندازه مناسباتمان با عراق در طول یک سال گذشته نبوده است. قبل از آن موضوع داعش مطرح بود که با خروج داعش زمینه برای گسترش مناسبات فراهم تر شد.

وی افزود: البته یک سری مسائل بین دو کشور وجود دارد که دو طرف موفق شدند موانع بر سر مناسبات راهبردی طرفین رفع شود.

به گفته وی مسائل مربوط به داعش نشان داد که مناسبات و مولفه‌های هیچ دو کشوری به اندازه ایران و عراق به یکدیگر نزدیک نیست این مناسبات و مولفه‌ها در حوزه‌های اقتصادی و زیرساختی باید تعریف شود که انتظار می‌رود در سفر رئیس جمهور به نتیجه رسیده و منجر به ساماندهی مبادلات مرزی بین دو کشور گردد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: مبادلات مرزی ایران و عراق به یک سری توافقات ترجیحی نیازمند است که باید زیرساختهای مشترک بین طرفین وضع شده و اختلافات در مرزها برطرف و یا به حداقل برسد. محدود کردن اختلافات باید به گونه‌ای باشد که زیرساختهای دو طرف به یکدیگر وصل شود. نمونه آن انتقال راه آهن ایران به بغداد در شلمچه و خسروی است. همچنین باید یک سری مرزهای بین دو کشور همچون مرز خسروی ساماندهی پیدا کند./ایسنا

اخبار مرتبط

باید اختلافات را کنار بگذارید تا مشکلات حل شود

 آیت الله سید محمد علوی گرگانی گفت:  دشمن در اطراف ما منتظر است تا ما با اختلافات خود...

گفت‌وگوهای ایران،عراق و سوریه برای مقابله با تروریسم

به زودی در دمشق، پایتخت سوریه نشست سه جانبه‌ای میان ایران،عراق و سوریه برای مقابله با...

واعظی: نقل و انتقالات پول بین بانکهای خارجی سخت شده است

 رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: سفرهایی که رئیس جمهوری و اعضای کابینه به کشورهای مختلف می...

دیدگاه خود را بنویسید