اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398
20 اسفند 1397
09:20

فلاحت‌پیشه: ما انتظار داشتیم که رئیس جمهور زودتر از این به عراق سفر کند

رئیس کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مبادلات مرزی ایران و عراق به یک سری توافقات ترجیحی نیازمند است که باید زیرساختهای مشترک بین طرفین وضع شده و اختلافات در مرزها برطرف و یا به حداقل برسد.

حشمت الله فلاحت پیشه

به گزارش سلام نو، حشمت الله فلاحت پیشه با اشاره به سفر رئیس جمهور به عراق گفت: ما انتظار داشتیم که رئیس جمهور زودتر از این به عراق سفر کند لذا از این سفر استقبال می‌کنیم چون مهمترین راه برای شناخت و افزایش فصل مناسبات سفر به کشورها است.

وی توضیح داد: براساس آمارهای موجود به خصوص در بعد اقتصادی مناسبات ما با کشورهای خارجی به اندازه مناسباتمان با عراق در طول یک سال گذشته نبوده است. قبل از آن موضوع داعش مطرح بود که با خروج داعش زمینه برای گسترش مناسبات فراهم تر شد.

وی افزود: البته یک سری مسائل بین دو کشور وجود دارد که دو طرف موفق شدند موانع بر سر مناسبات راهبردی طرفین رفع شود.

به گفته وی مسائل مربوط به داعش نشان داد که مناسبات و مولفه‌های هیچ دو کشوری به اندازه ایران و عراق به یکدیگر نزدیک نیست این مناسبات و مولفه‌ها در حوزه‌های اقتصادی و زیرساختی باید تعریف شود که انتظار می‌رود در سفر رئیس جمهور به نتیجه رسیده و منجر به ساماندهی مبادلات مرزی بین دو کشور گردد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: مبادلات مرزی ایران و عراق به یک سری توافقات ترجیحی نیازمند است که باید زیرساختهای مشترک بین طرفین وضع شده و اختلافات در مرزها برطرف و یا به حداقل برسد. محدود کردن اختلافات باید به گونه‌ای باشد که زیرساختهای دو طرف به یکدیگر وصل شود. نمونه آن انتقال راه آهن ایران به بغداد در شلمچه و خسروی است. همچنین باید یک سری مرزهای بین دو کشور همچون مرز خسروی ساماندهی پیدا کند./ایسنا

اخبار مرتبط

تخلف دولت در مورد افزایش حقوق‌ها

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس گفت:  دوت افزاش حقوق کارمندان را اجرا نمی کند لذا م...

انتقاد «لاهوتی» از حسن روحانی

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی از گلایه رئیس جمهور نسبت به مجلس درباره تفکی...

جزئیاتی از افطاری رئیس جمهور با هنرمندان

در افطاری رئیس جمهور با هنرمندان آن ها نکاتی درباره وضعیت امروز فرهنگ و هنر کشور مطرح...

مخالفت شورای نگهبان با لایحه استانی شدن انتخابات

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورا ایرادات لایحه مذکور را به مجلس ارسال خواهد کرد.

دیدگاه خود را بنویسید