اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 27 مرداد 1398
20 اسفند 1397 20 اسفند 1397
17:30 17:30

سفر روحانی به دمشق

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه اظهار کرد: احتمال دارد رئیس جمهور در روزهای آینده به سوریه سفر کند.

جواد ترک ابادی

به گزارش سلام نو، جواد ترک آبادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق در گفت‌وگو با پایگاه خبری العهد در پاسخ به سوالی در رابطه با سفر بشار اسد به تهران و احتمال سفر حسن روحانی به دمشق گفت: مقامات دو کشور ایران و سوریه بطور دائم در ارتباط هستند به نظر من سفر بشار اسد به تهران سفری بسیار موفقیت آمیز بود و نشان دهنده عمق محبت مسئولان ایران نسبت به ملت و دولت سوریه است. در حقیقت ما انتظار داریم که این سفرها و ارتباطات ادامه‌دار باشد و ان شاءالله سفری که به آن اشاره کردید (سفر روحانی به دمشق) بزودی انجام شود.

وی در رابطه با ایجاد منطقه امن در شمال سوریه گفت: مواضع ما ثابت است، ما حامی تحقق خواسته‌های ملت سوریه هستیم، ملت سوریه حق دارد که از طریق دولت قانونی که ریاست آنرا بشار اسد برعهده دارد سرنوشت خود را رقم بزند. این موضع ثابت ما است و از آن بازنمی‌گردیم.

وی با اشاره به اینکه فرزندان این کشور باید از مشکلات عبور کنند و فردای خود را با دستان خود بسازند افزود: سوریه با پیروزی‌های خود امنیت و ثبات را برای تمام منطقه ایجاد کرد. برخی‌ها از طریق توطئه تلاش کردند تا جنگ‌های داخلی و مذهبی و فرقه‌ای در داخل سوریه ایجاد کنند، آنها این منطقه را که مادر تمدن‌ها است هدف قرار داده بودند اما پیروزی‌هایی که در سوریه محقق شد این دیدگاه شیطانی را از بین برد و توطئه‌های دشمنان شکست خورد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در دمشق در پاسخ به سوالی در رابطه تسلیم شدن امت‌های عربی و اسلامی در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی گفت: برخی حکام بر این باورند که با ذلیل کردن خود می‌توانند سلطه گری شأن بر منابع طبیعی کشورها را حفظ کنند، اما آنها نخواهند توانست. امت اسلامی تنها این حکام نیستند. امت اسلامی امتی باعزت است و در قرآن کریم به عنوان بهترین امت توصیف شده است. ما به حق ایمان داریم و هرکس برحق باشد پیروز خواهد شد بنابراین ما خود را پیروز می‌دانیم، ما هیچ گونه ترس و یا نگرانی نداریم و مسیر خود را ادامه می‌دهیم.

ترک آبادی در پایان گفت: ما نه می‌ترسیم و نه نگران هستیم زیرا مواضع خود را بر پایه خواست اشخاص اتخاذ نمی‌کنیم بلکه ما پایبند به یک دیدگاه و عقیده برحق هستیم./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

حمله تند آیت‌الله یزدی به حسن روحانی و صادق لاریجانی/ تایید تلویحی شایعه قهر آملی لاریجانی

آیت‌الله محمد محمدی یزدی، عضو فقهای شورای نگهبان و عضو مجلس خبرگان رهبری در تازه‌ترین...

تاکید روحانی و اردوغان بر توسعه روابط دوجانیه

روسای جمهوری ایران و ترکیه در تماسی تلفنی ضمن تبریک عید قربان بر توسعه و تقویت روابط ...

روحانی: توان دولت محدود و صبر ملت نامحدود است!

رئیس جمهور اعلام کرد که دولت برای رفع آثار تحریم ها تلاش می کند اما توان دولت محدود و...

قدردانی جواد ظریف از رییس جمهور به خاطر حمایت از وزارت خارجه

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در نامه‌ای خطاب به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی،...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news