اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه 04 اردیبهشت 1398
20 اسفند 1397
19:20

ویزای جدید اروپا

اروپا نوع جدیدی از روادید را با عنوان ETIAS، مخفف عبارت «سامانه مجوز و اطلاعات سفر اروپا» راه‌اندازی کرده است و شهروندان آمریکایی از سه سال دیگر باید این نوع روادید را دریافت کنند.

آمریکایی‌ها هم برای سفر به اروپا باید ویزا بگیرند

به گزارش سلام نو، اتحادیه اروپا اعلام کرد که همانند دیگر کشورها و مناطق جهان، اروپا هم باهدف جلوگیری از مشکلات بیشتر در برخورد با مهاجرت غیرقانونی و تروریسم تصیم گرفته‌ است سطح ایمنی ورود به منطقه شنگن را افزایش دهد.

از این‌رو از ابتدای سال ۲۰۲۱ تمام شهروندان آمریکایی برای سفر به کشورهای منطقه شنگن باید روادید دریافت کنند.

اروپا نوع جدیدی از روادید را با عنوان ETIAS، مخفف عبارت «سامانه مجوز و اطلاعات سفر اروپا» راه‌اندازی کرده است و شهروندان آمریکایی از سه سال دیگر باید این نوع روادید را دریافت کنند.

شنگن، منطقه‌ای متشکل از ۲۶ کشور اروپایی است که مرزهای داخلی ندارد و مردم این کشورها یا افرادی که روادید ورود به منطقه شنگن را در اختیار دارند می‌توانند آزادانه به این کشورها سفر کنند.

اسپانیا، فرانسه، یونان، ایتالیا، آلمان و لهستان ازجمله کشورهای منطقه شنگن هستند که سالانه گردشگران بسیاری را جذب می‌کنند.

در حال‌ حاضر، شهروندان آمریکایی برای سفر حداکثر ۹۰ روز به کشورهای منطقه شنگن به روادید نیاز ندارند. اما اتحادیه اروپا از سال ۲۰۲۱ فقط به آمریکایی‌هایی که روادید ETIAS را دریافت کنند اجازه ورود می‌دهد.

پارلمان اروپا در ژوئن ۲۰۱۸ نسبت به اختصاص روادید به شهروندان آمریکایی رای داد. بنابراین با آغاز این طرح، آمریکایی‌ها باید با گذرنامه معتبر، پست‌الکترونیک و کارت اعتباری یا کارت بانکی فعال فرم درخواست روادید نوع ETIAS را ارائه کنند./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

آمریکا آماده جنگ با ایران نیست

یک کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار کرد: اکنون در این شرایط ایران کاملا می‌داند، آمریکا ...

صهیونیست‌ها ترامپ را اداره می‌کنند

مشاور عالی مقام معظم رهبری  اظهار کرد: رهبران بی خرد ملت ها و دولت ها را به به سمت اف...

تروریست خواندن سپاه تلاش برای سرپوش گذاشن به ناکامی‌های آمریکا در منطقه است

در بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح آمده است که: اقدام دولت ایالات متحده در تروریست خواندن...

حرف های مقامات آمریکایی بی ارزش است

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه وقتی رئیس‌‌جمهور امریکا ترامپ است، آیا دیگر حر...

دیدگاه خود را بنویسید