اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 26 شهریور 1398
21 اسفند 1397 21 اسفند 1397
15:23 15:23

اقبال مردم بریتانیا به خرید کتاب‌های سیاسی

در نظرسنجی های اخیر در بریتانیا شاهد افزایش اقبال مردم بریتانیا به خرید کتاب های سیاسی هستیم.

کتاب آتش و خشم

آمار فروش کتاب‌های سیاسی در بریتانیا با بیش از ۱.۸ میلیون نسخه در سال گذشته با رشد ۱۷۰ درصدی روبه‌رو بوده است.

به گزارش سلام نو به نقل از گاردین،‌ بر اساس اطلاعات ارائه‌شده در کنفرانس نمایشگاه کتاب لندن،‌ در سال ۲۰۱۸ کتاب‌های شامل عناوین سیاسی از رشد بسیار سریع ۱۷۰ درصدی در شاخه کتاب‌های غیرداستانی برخوردار بوده‌اند. با وجود کتاب «آتش و خشم»‌ نوشته «مایکل وولف»‌ که با فروش ۲.۵ میلیون پوندی مواجه شد و کتاب «چرا دیگر با سفیدپوستان درباره ‌نژادپرستی حرف نمی‌زنم» نوشته «‌رنی ادو لاج»‌ که بیش از ۱۰۰ هزار نسخه از آن به فروش رفت، فروش کتاب‌های سیاسی در سال گذشته به رقم کلی ۲۰.۴ میلیون پوند رسید؛ این درحالی است که این رقم در سال ۲۰۱۶ معادل ۱۱.۷ میلیون دلار بود.

بسیاری از کتاب‌های سال گذشته از جمله کتاب «‌وولف»، کتاب «‌وحشت»‌ نوشته «باب وودوارد»‌ و «اگر فقط آن‌ها انگلیسی صحبت نمی‌کردند»‌ نوشته «‌جان ساپل»، به «‌دونالد ترامپ» مربوط هستند. اما خوانندگان به دنبال آثار کلاسیک‌تری نیز بودند. بیش از ۲۰ هزار نسخه از «یادداشت‌هایی درباره ناسیونالیسم» نوشته «جورج اورول» به فروش رفت و این اثر را به سیزدهمین اثر پرفروش سیاسی سال گذشته تبدیل کرد. همچنین «بیانیه حزب کمونیست» نوشته «کارل مارکس» با فروش بیش از ۱۶ هزار نسخه در رده پانزدهم این لیست قرار گرفت.

آثاری همچون «قصه‌های شب برای دختران سرکش»‌ که در ستایش نقش زنان در تاریخ نوشته شده است به رشد این آمار در شاخه کتاب‌های غیرداستانی کودکان که به گفته‌ «نیلسن بوک» با افزایش ۳۰ درصدی در سال گذشته و فروش ۵۹۰ هزار نسخه بیشتر از سال ۲۰۱۷ مواجه شده، کمک کرده است. با این حال از دیگر عواملی که سبب رشد آمار فروش کتاب‌های غیرداستانی کودکان شده است می‌توان به داستان‌های الهام‌بخش برای کودکان  همچون «تو خارق‌العاده هستی» نوشته «متیو سید» که برای کمک به ارتقای اعتماد به نفس کودکان نوشته شده است، اشاره کرد.

«‌جک توماس» مدیر نمایشگاه کتاب لندن در این‌باره بیان کرد: این رشد نشان‌دهنده اهمیت نقش حیاتی کتاب در ایجاد درک عمیق‌تر از جهان است.

همچنین مالک «واتر استونز»، بزرگترین فروشگاه‌ زنجیره‌ای ‌کتاب در بریتانیا گفت: در ابتدا فروش بسیاری از کتاب‌های مربوط به اتحادیه اروپا و همه‌پرسی و مسائل مربوط به «برگزیت» را علت فروش بالای کتاب‌های سیاسی درنظر می‌گرفتم، اما با وجود رای‌گیری ماه ژوئن و انتخابات ایالات متحده، آمار فروش این کتاب‌ها بیش از پیش با افزایش روبه‌رو شد./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ناو جنگی انگلیسی در راه خلیج فارس

طبق اعلام نیروی دریایی انگلیس، «اچ ام اس کنت»، ناو جنگی نیروی دریایی بریتانیا به خلیج...

همسر فراری حاکم دبی از بریتانیا درخواست کمک کرد

شاهدخت هیا بنت حسین همسر حاکم دبی که به بریتانیا فرار کرده است از دیوان عالی این کشور...

نقد سید جواد طباطبایی بر یکی از تئوری‌های کارل مارکس

سید جواد طباطبائی در یادداشتی می‌نویسد: اگر بتوان یک اصل خدشه‌ناپذیر در تاریخ مارکسیس...

رهبرانقلاب: دزدی دریایی انگلیس خبیث را بی‌جواب نمی‌گذاریم

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: آنها که خباثتشان برای همه آشکار است کشتی ما را با را...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news