اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
21 اسفند 1397 21 اسفند 1397
20:39 20:39

قرار است این بار CFT ما را مبتلا به خود تحریمی کند!؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از تأکید دولت بر تصویب لوایح مرتبط با FATF انتقاد کرد.

تصویب CFT خود تحریمی است/ دولت «برجام» را رها کند

به گزارش سلام نو، عباس گودرزی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی را با دستاوردهای بزرگی در حوزه‌های مختلف پشت سر گذاشتیم که این انقلاب به برکت رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب، مجاهدت‌های شهدا و ایستادگی مردم تحقق یافته است.

وی با اشاره به اینکه آرمان انقلاب اسلامی گسترش عدالت است، افزود: درباره کالاهای اساسی باید گفت که در سال ۹۸ باید به صورت جدی به این مسئله ورود کنیم و چرا دولت اهتمام لازم را در این زمینه به خرج نمی‌دهد؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس متذکر شد: در بودجه سال آینده ۱۴ میلیارد دلار برای تأمین کالاهای اساسی در نظر گرفته شده است که به گفته رئیس بانک مرکزی بیشتر این پول به جیب دلالان می‌رود و همه می‌دانیم این بسته‌های حمایتی و سبدهای کالا به دست بیشتر مردم و به ویژه محرومان نرسیده است.

وی با بیان اینکه باید در این مصوبه اصلاحات اساسی صورت گیرد، بیان کرد: تورم کالاهایی که ارز دولتی گرفته‌اند بیش از کالاهایی است که با ارز آزاد وارد شده‌اند و دولت باید با سلطان هایی از قبیل سلطان سکه، شکر و کاغذ برخورد کند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس با اشاره به اینکه باید سیاست تأمین کالاهای اساسی تغییر کند گفت: دولت در کنترل قیمت‌ها توفیق چندانی نداشته و همچنین کالاهای اساسی و ضروری مردم به صورت عادلانه در میان آنها توزیع نشده و بسیاری از مستضعفان جامعه به این کالاها دسترسی ندارند و این مسئله باید مورد توجه جدی مجلس و دولت قرار گیرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تأکید بر اینکه مجلس در سال ۹۸ باید از روزمرگی بیرون بیاید، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی ما بخش زیادی از زمان مجلس را صرف استانی شدن انتخابات کردیم و سوال این است که آیا ضرورت امروز مجلس این است که اندازه پوستر کاندیدای مجلس چه قدر باشد!؟

وی تأکید کرد: وزرا هر هفته باید به مجلس گزارش دهند که چه دردی از دردهای مردم را دوا کرده‌اند و مجلس باید فارغ از دعواهای سیاسی اصول گرایی و اصلاح طلبی و سیاسی کاری، پاسخگویی را تقویت کند و از وزرا بخواهد پاسخ دهند.

گودرزی با انتقاد از تأکید دولت بر تصویب لوایح مرتبط با FATF گفت: برجام امضا و اجرا شد و FATF هم امضا و هم بندهای زیادی از آن اجرا شد اما اتفاقی نیفتاد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: آیا قرار است این بار CFT دست و پای ما را ببندد و جلوی دور زدن تحریم‌ها را از ما بگیرد و ما را مبتلا به خود تحریمی کند!؟

وی خاطرنشان کرد: بز این دولت برجام است که باید این بز را کشت چرا که این درخت، میوه ندارد و دولت باید آن را رها کند و متکی به ظرفیت‌های داخلی کشور باشد./مهر

اخبار مرتبط

icon news

افشا گری وزیر بهداشت از یک فساد بزرگ در وزارت بهداشت

 وزیر بهداشت چندی پیش از شبکه انحصار و احتکار در واردات دارو یاد کرد و گفت که سرنوشت ...

ابلاغ قانون موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت ایران و دولت جمهوری چک

 دو قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد...

مصطفی تاجزاده: در هیچ دوره‌ای به اندازه امسال میان اصلاح‌طلبان درباره انتخابات اختلاف نظر وجود نداشته است

  یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: در مورد استراتژی عبور از انتخابات و گذر از صندوق رأی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news