اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 06 اردیبهشت 1398
21 اسفند 1397
18:59

فلاحت‌پیشه: دیدار روحانی با آیت‌الله سیستانی اثرات عمده ای در مناسبات دو کشور ایجاد می کند

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مشترک بین ایران و عراق هستیم و باید اختلافات در مرزها برطرف و یا به حداقل برسد.

فلاحت‌پیشه: دیدار روحانی با آیت‌الله سیستانی منحصر به فرد و تحول‌بخش است

به گزارش سلام نو، حشمت‌الله فلاحت‌ پیشه روز سه شنبه در خصوص سفر رئیس جمهوری به عراق، اظهار داشت: انتظار داشتیم که رئیس جمهوری زودتر از این به عراق سفر کند به همین جهت از این سفر استقبال می‌کنیم، از آنجایی که مهمترین راه شناخت سطح مناسبات سفر به کشورها آمارهای اقتصادی است. براساس آمارهای موجود به خصوص در بُعد اقتصادی، در یک سال گذشته مناسبات ایران با دیگر کشورها به اندازه مناسبات با عراق افزایش پیدا نکرده است، با خروج داعش زمینه برای گسترش این مناسبات فراهم تر شده است.

وی افزود: برخی مسائل بین ایران و عراق وجود داشت که طرفین توانستند این موضوع را تحدید کنند که مانعی در مناسبات راهبردی آن‌ها باقی نماند، همکاری دو کشور در مبارزه با داعش نشان داد که هیچ دو کشوری در منطقه به اندازه ایران و عراق مولفه‌هایشان به یکدیگر نزدیک نیست، لذا انتظار می‌رود که در سفر رئیس جمهوری به عراق این مولفه‌ها تقویت شود.انتظار می‌رود در سفر رئیس جمهوری به عراق منجر به ساماندهی مبادلات مرزی بین دو کشور گردد، اکنون مبادلات مرزی ایران و عراق از یک سری توافقات ترجیحی دور است که باید توافقات ترجیحی بین دو کشور ایجاد شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مشترک بین ایران و عراق هستیم و باید اختلافات در مرزها برطرف و یا به حداقل برسد. محدود کردن اختلافات باید به گونه‌ای باشد که زیرساخت‌های دو طرف به یکدیگر وصل شود، نمونه آن انتقال راه آهن ایران به بغداد در شلمچه و خسروی است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید یک سری مرزهای بین دو کشور همچون مرز خسروی ساماندهی پیدا کند، بیان کرد: اخیرا دو کشور در خصوص بازگشایی مرز خسروی حکم داده‌اند، اما ساز و کارها و اجرائی شدن آن در زمان اربعین مهمترین انتظارات است./خبرانلاین

اخبار مرتبط

رئیس‌جمهور قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات آسیا را تبریک گفت

  رئیس‌جمهور در پی قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات آسیا پیام تبریک صادر کرد.

سفر روحانی به آفریقای جنوبی

سفیر آفریقای جنوبی در تهران از سفر  رئیس جمهور ایران  به این کشور خبرداد.

جنگ، مذاکره یا صبر استراتژیک؛ ایران با آمریکا چه خواهد کرد؟

این چنین به نظر می‌رسد که رهبر انقلاب به عنوان فرمانده کل قوا راهبرد فعلی ایران در حو...

رئیس الحشد الشعبی:ایران نقش گسترده‌ای در پیروزی بر داعش داشت

رئیس الحشد الشعبی عراق گفت: ایران اولین حامی عراق در جنگ با داعش بوده لذا وظیفه ماست ...

دیدگاه خود را بنویسید