اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 05 خرداد 1398
22 اسفند 1397
09:00

صفاری‌نطنزی: عراق بازار با پتانسیل زیادی دارد که صادرکنندگان ما می‌توانند در آنجا فعال شوند

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بیشترین روابط تجاری ما در منطقه با کشور عراق است.

مرتضی صفاری

به گزارش سلام نو، مرتضی صفاری نطنزی  با اشاره به سفر رئیس جمهور به عراق، اظهار کرد: ما ۶۰ هزار کیلومتر مرز مشترک با عراق داریم، به لحاظ مذهبی و اقتصادی به یکدیگر نزدیکیم و ارتباط تجاری بین دو کشور جریان زیادی دارد.

وی ادامه داد: بیشترین تردد بین ایران و عراق در کشورهای همسایه رخ می‌دهد به لحاظ مراکز مذهبی و پیوندهای تاریخی و طولانی‌مدت ما با عراق نزدیکی بسیاری داریم. این‌که رییس جمهور به عنوان بالاترین مقام سیاسی کشور به عراق رفته است، خود می‌تواند در توسعه و تحکیم روابط نقش‌آفرین باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط منطقه و مقابله با جریان افراطی‌گری و تروریسم در منطقه، ایران و عراق به شدت برای مقابله با داعش و افراطی‌گری فعال بودند و ایران به عراق کمک‌های چشم‌گیر و قابل توجهی کرد. همه اینها مولفه مهمی در سفر رئیس جمهور به عراق به‌شمار می‌آید که امیدواریم تاثیر و نقش آن درباره دو کشور و مسائل منطقه‌ای تاثیرگذار باشد و همچنین تاثیرات آن را در ارتباطات بین‌المللی ببینیم.

صفاری نطنزی با بیان این‌که «بیشترین روابط تجاری ما در منطقه با کشور عراق است»، گفت: دو کشور ظرفیت زیادی در حوزه تجاری دارند، عراق بازاری با پتانسیل بالا برای صادرکنندگان ما است که می‌توان به دلیل شرایط تحریمی از این فضا استفاده کرد کما این‌که واردات هم دارای اهمیت است./ایلنا

اخبار مرتبط

دانایی فر: آمریکایی ها برنامه ای در عراق ندارند

سفیر سابق ایران در عراق افزود:  دست ایران در برابر آمریکا بسته نیست .

بهترین دوست ما در منطقه عراق است که منافع ملی خود را به ما ترجیح می‌دهد!

کواکبیان اظهار کرد: هم اکنون بهترین دوست ما در منطقه عراق است که اگر احساس کند منافع ...

تکذیب خبر ارسال پیام آیت الله سیستانی به رهبران عراق درباره ایران

نماینده سابق نجف در پارلمان عراق افزود:  دیدارش با رئیس جمهوری، نخست وزیر و رئیس پارل...

ترامپ می‌خواهد از وقوع هر نوع جنگ جدید در خاورمیانه اجتناب کند

نویسنده انگلیسی معتقد است:  سیاست احمقانه ترامپ علیه ایران، احتمال جنگ را افزایش می‌د...

دیدگاه خود را بنویسید