اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398
23 اسفند 1397
16:30

نگذاریم یاد شهیدان فراموش شود/ دشمن می‌خواهد مقاومت ما را بشکند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:  در شرایط فعلی که مردم در تنگنا هستند و دشمن می‌خواهد مقاومت ما را بشکند باید مثل دوران دفاع مقدس همه به هم کمک کنیم.

فسادهای گوناگون نشان می دهد از راه شهیدان فاصله گرفته ایم

به گزارش  سلام نو،  مجید انصاری در همایش تکریم شقایق‌ها که عصر دیروز در منطقه ۲۱ برگزار شد، گفت: مجلسی که به نام و یاد شهیدان برپا می‌شود مجلس زندگی و حیات طیبه است و هیچ‌گاه نباید آن را با مجالس ختم و فاتحه خوانی اشتباه گرفت. شهیدان به استناد آیات قرآن زنده اند و در پیشگاه خدا متنعم هستند. آنها به سرچشمه اصل وجود هستی وصل شده و نزد خدا هستند. این مقامی است که حتی پیامبر اکرم می‌فرماید که دوست دارد به آن مقام برسد.

انصاری ادامه داد: تکریم شهیدان تکریم زندگی و زایش حیات طیبه است نگذاریم یاد شهیدان فراموش شود. شهیدان به این بزرگداشت‌ها نیاز ندارند بلکه ما هستیم که در این دنیا به آنها نیاز داریم. من به جوانان و نسل سوم و چهارم توصیه می‌کنم که در این دنیای وانفسا که برای اینکه راه را گم نکنند یاد شهیدان باشند. من به عنوان یک شهروند همین جا از شهرداری منطقه ۲۱ تشکر می‌کنم که این جلسه را تشکیل داد.

وی در پایان گفت: در شرایط فعلی که مردم در تنگنا هستند و دشمن می‌خواهد مقاومت ما را بشکند باید مثل دوران دفاع مقدس همه به هم کمک کنیم. من در آن زمان نماینده زرند کرمان بودم، شهر کوچکی که بیشتر مردمش در معادن زغال سنگ در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌کردند اما در مواقعی که لازم بود به عنوان رزمنده به جبهه‌ها می‌رفتند و با حقوق مختصری که می‌گرفتند به جبهه‌ها کمک می‌کردند. اگر ما در جنگ پیروز شدیم به خاطر رزمندگان شجاع و پشت جبهه ایثارگر و خالص بود و همین بود که می‌توانستیم این کشور را با ۷ میلیارد دلار اداره کنیم. باید به آن دوران برگردیم و این نمی‌شود مگر اینکه به راه شهیدان و مرام آنها متعهد باشیم.
پیش از سخنان مجید انصاری با حضور شهردار از کتاب خاطرات شهیدان منطقه ۲۱ رونمایی شد./مهر

اخبار مرتبط

لوایح مبارزه با پولشویی معطل تصمیم مجمع / صدر: لوایح از دستور خارج شده / مجمع: لوایح در کمیسیون‌ها در حال بررسی است

عملکرد هیات نظارت مجمع درباره لوایح مربوط به اف ای تی اف و دیگر قوانین مصوب مجلس باعث...

هیمنه آمریکا در روند زوال قرار گرفته است/ نظام سیاسی امریکا دچار پوکی استخوان است

فرمانده کل سپاه افزود: نظام سیاسی امریکا ترک برداشته و استحکام خود را از دست داده است...

محمد هاشمی: اراده‌ای برای تصمیم‌گیری در مجمع وجود ندارد

عضو سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام  از عملکرد مجمع تشخیص مصلحت نظام انتقاد کرد.

ممکن است مردم به خاطر گرانی و کمبود گلایه کنند، اما به قرآن و اسلام پشت نمی‌کنند

 رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود:  روحیه جوانمردی اکثریت مردم ایران، شباهت بسیار ...

دیدگاه خود را بنویسید