اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

چهارشنبه 29 اسفند 1397
23 اسفند 1397
16:30

نگذاریم یاد شهیدان فراموش شود/ دشمن می‌خواهد مقاومت ما را بشکند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:  در شرایط فعلی که مردم در تنگنا هستند و دشمن می‌خواهد مقاومت ما را بشکند باید مثل دوران دفاع مقدس همه به هم کمک کنیم.

فسادهای گوناگون نشان می دهد از راه شهیدان فاصله گرفته ایم

به گزارش  سلام نو،  مجید انصاری در همایش تکریم شقایق‌ها که عصر دیروز در منطقه ۲۱ برگزار شد، گفت: مجلسی که به نام و یاد شهیدان برپا می‌شود مجلس زندگی و حیات طیبه است و هیچ‌گاه نباید آن را با مجالس ختم و فاتحه خوانی اشتباه گرفت. شهیدان به استناد آیات قرآن زنده اند و در پیشگاه خدا متنعم هستند. آنها به سرچشمه اصل وجود هستی وصل شده و نزد خدا هستند. این مقامی است که حتی پیامبر اکرم می‌فرماید که دوست دارد به آن مقام برسد.

انصاری ادامه داد: تکریم شهیدان تکریم زندگی و زایش حیات طیبه است نگذاریم یاد شهیدان فراموش شود. شهیدان به این بزرگداشت‌ها نیاز ندارند بلکه ما هستیم که در این دنیا به آنها نیاز داریم. من به جوانان و نسل سوم و چهارم توصیه می‌کنم که در این دنیای وانفسا که برای اینکه راه را گم نکنند یاد شهیدان باشند. من به عنوان یک شهروند همین جا از شهرداری منطقه ۲۱ تشکر می‌کنم که این جلسه را تشکیل داد.

وی در پایان گفت: در شرایط فعلی که مردم در تنگنا هستند و دشمن می‌خواهد مقاومت ما را بشکند باید مثل دوران دفاع مقدس همه به هم کمک کنیم. من در آن زمان نماینده زرند کرمان بودم، شهر کوچکی که بیشتر مردمش در معادن زغال سنگ در سخت‌ترین شرایط زندگی می‌کردند اما در مواقعی که لازم بود به عنوان رزمنده به جبهه‌ها می‌رفتند و با حقوق مختصری که می‌گرفتند به جبهه‌ها کمک می‌کردند. اگر ما در جنگ پیروز شدیم به خاطر رزمندگان شجاع و پشت جبهه ایثارگر و خالص بود و همین بود که می‌توانستیم این کشور را با ۷ میلیارد دلار اداره کنیم. باید به آن دوران برگردیم و این نمی‌شود مگر اینکه به راه شهیدان و مرام آنها متعهد باشیم.
پیش از سخنان مجید انصاری با حضور شهردار از کتاب خاطرات شهیدان منطقه ۲۱ رونمایی شد./مهر

اخبار مرتبط

پیام توئیتری محسن رضایی در مورد پالرمو و FATF

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در صفحه شخصی خود نوشت : اکثریت اعضای مجمع تشخیص مصلحت در ش...

عارف: عدم الحاق به FATF می‌تواند خسارات جدی به دنبال داشته باشد

رئیس فراکسیون امید گفت: ان‌شاءالله مجمع تشخیص منافع ملی را در نظر می‌گیرد. مجمع این م...

شرط مجمع برای تصویب FATF چیست؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شرط این مجمع را برای تصویب لوایح بین الملی پالرمو و FATF ت...

بهروز نعمتی: مجلس همچنان در راس امور است

بهروز نعمتی سخنگوی هیأت رئیسه مجلس گفت: اقدامات مجلس در عرصه قانون‌گذاری از اقداماتی ...

دیدگاه خود را بنویسید