اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 06 فروردین 1398
23 اسفند 1397
16:10

فضائلی: نخبگان و مسئولان کشور به مطالعه بیانیه گام دوم پرداخته و در جهت تبیین، اجرا و تحقق آن تلاش نمایند

معاون دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب گفت:لازم است آحاد مردم با مفاد و محتوای این بیانیه آشنایی پیدا کرده و حداقل یک‌بار آن را مطالعه کنند. 

مهدي فضائلي

به گزارش سلام نو، مهدی فضائلی در آئین اختتامیه و دهمین نشست از سلسله نشست‌های عصر انقلاب اسلامی با موضوع بررسی ابعاد گفتمان‌های انقلاب اسلامی، اظهار کرد: بخش قابل توجهی از ویژگی‌های شخصیتی رهبر معظم انقلاب، با توجه به ارجاعات قرآنی، احادیث ائمه اطهار (ع) و تحلیل ایشان بر این منابع، قابل فهم است.

وی با بیان اینکه بازتعریف برخی از داستان‌های قرآنی توسط رهبر معظم انقلاب در دیدارهای عمومی با مردم و مسئولان بسیار حائز اهمیت است، عنوان کرد: از داستان‌هایی که شخص ایشان مکرر به آن استناد می‌کنند، داستان خروج حضرت موسی (ع) و یارانش به قصد حفظ جان از شهر بوده که این داستان به وضعیت کنونی جامعه اسلامی بسیار شبیه است. جامعه‌ای که با برخی مشکلات و دشمنان قسم‌خورده و کینه‌توز روبه رو است.

فضائلی گفت: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی مقام معظم رهبری، باورمندی ایشان نسبت به اسلام، تعالیم اسلامی و وعده‌های الهی است. در جایگاهی که یک رهبر الهی قرار دارد، باورمندی به این وعده‌ها تعیین‌کننده است. امیدی که رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب مطرح می‌کنند، بدون پشتوانه نیست، زیرا اگر کسی وعده‌ها و نصرت الهی را باور دارد، دچار یاس و ناامیدی نخواهد شد.

معاون دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: لازم است آحاد مردم با مفاد و محتوای این بیانیه آشنایی پیدا کرده و حداقل یک‌بار آن را مطالعه کنند. نخبگان و مسئولان کشور باید به مطالعه این بیانیه پرداخته و در جهت تبیین، اجرا و تحقق آن تلاش نمایند.

وی بیان کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های رهبر معظم انقلاب ایمان به مردم است. ایشان به عنوان رهبر جامعه، مردم را ایستاده پای انقلاب می‌داند و می‌بیند و به امت اسلامی به عنوان یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های انقلاب که رکن بقای این نظام است، ایمان قلبی دارد.

فضائلی به معرفی امام خمینی(ره) در کلام شهید مطهری پرداخت و خاطرنشان کرد: علامه مرتضی مطهری بیان می‌کند که من، امام(ره) را شخصی با ایمان به هدف، راه، مردم و پروردگار خود دیدم. حال از آنجایی که رهبر معظم انقلاب را شاگرد مکتب امام راحل (ره) می‌دانیم، این ویژگی‌ها در شخص ایشان نیز متبلور است.

معاون دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه ارکان عقلانیت انقلابی، آرمان‌خواهی و واقع‌بینی است، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب با صداقتی مثال‌نزدنی با امت خود تعامل دارد و این مهم در دیدارها و رفتار ایشان مشهود است.

وی به تبیین تعدادی از گفتمان‌های رهبر معظم انقلاب همچون گفتمان پیشرفت، گفتمان نرم‌افزاری، گفتمان اقتصاد مقاومتی و غیره پرداخت و گفت: در اندیشه رهبر معظم انقلاب، گفتمانی به تکامل خواهد رسید که در یک زمان مشخص، تبدیل به یک مطالبه عمومی شود.

فضائلی بیان کرد: جدیدترین کتاب انتشارات انقلاب اسلامی به نام «خون دلی که لعل شد» با محتوای ترجمه زندگینامه رهبر معظم انقلاب که به قلم ایشان به عربی نگاشته شده، انتشار یافته است./ایسنا

اخبار مرتبط

وزیر دفاع: جوانان امروز صنعت دفاعی می بایست هر چه زودتر خود را برای پذیرش مسئولیت های خطیر آماده سازند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:  سراسر تاریخ انقلاب اسلامی از حماسه و حضور جوا...

جنتی: انقلاب اسلامی ثمره خون شهدا است/ آمدن بشار اسد به ایران برای دنیا پیام دارد

 رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید بیانیه گام دوم رهبری را در خبرگان بخوانیم،...

بیانیه گام دوم ستون فقرات همه تصمیم گیری هاست

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان گفت: اطاعت از رهنمودهای ولایت و مدیریت جهادی برای حل مشکلا...

نیازمند تقویت بنیه دانشی و مشارکت پذیری هستیم

دبیر کمیسیون حقوق بشر کانون وکلا گفت: نیازمند تقویت بنیه دانشی و مشارکت پذیری در راست...

دیدگاه خود را بنویسید