اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 27 تیر 1398
23 اسفند 1397 23 اسفند 1397
17:54 17:54

امیر دریادار خان‌زادی: دریای خزر فرصت بزرگی برای افزایش تعامل با کشورهای منطقه است

 فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: نسل جدید انقلاب با تأمین امنیت دریایی، برای ملت شریف ایران منزلت و اقتدار را به ارمغان می‌آورد و این ظرفیت‌های بزرگ نیازمند برقراری امنیت پایدار و جمعی است.

امیر دریادار خان‌زادی: سکان اقتدار دریایی در گام دوم انقلاب به جوانان سپرده می‌شود

به گزارش سلام نو، امیر دریادار حسین خانزادی ظهر امروز (پنجشنبه) در مراسم دانش آموختگی و دریافت درجه دانش آموزان مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم رشت اظهار کرد: ایمان، شجاعت و دانش سه ویژگی مهم کارکنان نداجا است که در کنار حفظ روحیه و امید، باید از آن برخوردار باشند.

وی افزود: در عرصه‌های مختلف، کار تمدن سازی آغاز شده و تکلیف بزرگ ما، احیا تمدن دریایی ایران است و امروز در آغاز راهی هستیم که نیروی دریایی مکلف است مظهر اقتدار در منطقه باشد.

دریادار خانزادی با اشاره به موقعیت سوق الجیشی ایران در منطقه خاورمیانه و دارا بودن سهم عمده‌ای از انرژی جهان اضافه کرد: جوانانی که گام دوم انقلاب باید به دست آنان محقق شود؛ توجه داشته باشند که قرار گرفتن در منطقه خاورمیانه، ظرفیت‌های بزرگی را از نظر گذرگاهی و محور بودن در کره زمین و به عنوان نقطه اتصال سه قاره بزرگ جهان برای ایران مهیا کرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه ایجاد کوچک‌ترین خلل در جابجایی انرژی در مسیرهای مختلف خاورمیانه، فاجعه بزرگ جهانی را به دنبال دارد، افزود: جمهوری اسلامی ایران به تنهایی در خلیج فارس، سواحل گسترده‌ای را از آن خود کرده و ظرفیت بهره‌مندی از دریا را برای انباشت ثروت از طریق تجارت در دریا فراهم ساخته است.

دریادار خانزادی گفت: خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و منطقه اقیانوس هند ظرفیت بسیار بزرگ دریایی را در اختیار ایران قرار می‌دهند تا به عنوان کشور دریایی علاوه بر بهره‌مندی از آنها، بعنوان تمدن دریایی اتصال خود را با جهان برقرار کند.

وی تاکید کرد: دریای خزر در شمال ایران فرصت بزرگی برای افزایش تعامل و دوستی و همکاری با کشورهای منطقه است و اتصال این دریا به جنوب از طریق کریدور شمال - جنوب، ظرفیت‌های عظیمی در جهت انتقال و جابجایی کالا با بهایی کمتر فراهم ساخته است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه امنیت این مسیرها برعهده مردانی است که با تجهیزات نیروی دریایی امکان بهره مندی از این فرصت طلایی را برای ایران اسلامی فراهم می‌سازند، گفت: نسل جدید انقلاب با تأمین امنیت دریایی، برای ملت شریف ایران منزلت و اقتدار را به ارمغان می‌آورد و این ظرفیت‌های بزرگ نیازمند برقراری امنیت پایدار و جمعی است.

دریادار خانزادی با تاکید بر لزوم افتخار به گذشته و امید به آینده در راستای پاسداشت ارزش‌ها و آرمان‌هایی که انقلاب اسلامی را به این درجه از اقتدار رسانده، افزود: نگاه به گذشته، چهار دهه افتخار و غرور را نمایش می‌دهد و کاری که فرزندان انقلاب در دوران دفاع مقدس و دهه اول انقلاب انجام دادند، باعث شد تا دست دشمنان برای همیشه از ایران اسلامی کوتاه شود و با اقتدار اجازه ندادیم یک وجب از خاک ایران به دست دشمن بیفتد.

وی با تاکید بر اینکه نداجا در آموزش به استقلال و خودکفایی رسیده، گفت: اگر در گذشته نیازمند اعزام نیروی انسانی به خارج از کشور بودیم؛ امروز به استقلال و خودکفایی رسیده ایم و در عرصه سازندگی با استفاده از ظرفیت‌های ملی و دانش بومی در مراکز صنعتی و تحقیقاتی و آموزشی، جوانان این سرزمین به پیچیده‌ترین تجهیزات نظامی دست یافته اند.

دریادار خانزادی تاکید کرد: منطقه خاورمیانه از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است حال اینکه طی سال‌های متمادی، جریان‌های استکباری اجازه نداده اند ملت‌های منطقه از ظرفیت‌ها بهره مند شوند اما جمهوری اسلامی ایران در مرکز منطقه غرب آسیا، موقعیت گذرگاهی ویژه ای دارد./خبرانلاین

اخبار مرتبط

icon news

گام دوم انقلاب باعث خودکفایی کشور می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: با توجه به گام دوم انقلاب که عرصه خودکفایی و عدم...

برگزاری تمرین مشترک ایران و آذربایجان در دریای خزر

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران و آذربایجان تمرین مشترک د...

گسترش روابط ایران و جمهوری آذربایجان در عرصه دفاعی

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره تفاهمات صورت گرفته میان هیات‌های نظامی ایران و جمهو...

ثبت قراردادهایی با کشورهای چین، روسیه و اندونزی برای صادرات تجهیزات صنایع هوایی

مدیر عامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح با بیان اینکه در نمایشگاه هوایی کیش خدمات...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news