اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه
سه‌شنبه 29 مرداد 1398
23 اسفند 1397 23 اسفند 1397
20:37 20:37

سلمان خدادادی زیر تیغ اتهام! / محکومیت نماینده مجلس صحت دارد؟

روز گذشته بار دیگر ماجرای سلمان خدادادی مورد توجه قرار گرفت و خبری در رسانه ها مبنی بر محکومیت او منتشر شد. خبرگزاری رکنا خبر داد  99 ضربه شلاق،  ۲سال تبعید و 2 سال انفصال از خدمت حکمی است که برای س. خ صادر شده است. با این حال سخنگوی هیات نظارت بر نمایندگان هم این خبر را تکذیب کرده است.

سلام نو – سرویس سیاسی: چند وقتی است سلمان خدادادی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و نماینده ملکان حاشیه ساز شده است. ادعای سنگین مورد آزار قرار دادن دختر جوانی که در سن 28 سالگی به طرز مشکوکی از دنیا رفته است توسط این نماینده باعث شده جوی فوق العاده منفی علیه او ایجاد شود.

به گزارش سلام نو، چندی پیش انتشار یک فایل صوتی در فضای مجازی که از فحوای آن به نظر می رسید سلمان خدادادی با خانمی صحبت می کند و او را تهدید می کند جنجال زیادی به پا کرد. ابعاد مختلف این ماجرا تا حدی رسانه ای شد که هیات نظارت بر نمایندگان هم به داستان ورود کرد. در این فایل صوتی از دفتر این نماینده در میدان ولیعصر یاد شده بود اما او از اساس داشتن چنین دفتری را تکذیب کرده بود. این در حالی است که بنا بر اطلاعات واقع در سایت بیمه مرکزی صاحب دفتر بیمه ایران در میدان ولیعصر کسی نیست جز سلمان خدادادی. این حرف نادرست از خدادادی بر شائبه ها بیشتر دامن زده است.

پس از برملا شدن این مساله خدادادی یک گام عقب نشست و در پاسخ به خبرنگاری اظهار کرد: من آنجا رفت و آمد ندارم. «احتمالا» دفتر به نام من باشد، اما متعلق به افرادی است که همانجا کار می‌کنند.

زهرا نویدپور همان خانم 28 ساله در فایل تصویری که از خودش منتشر کرده بود از رفتن به شورای نگهبان برای پیگیری این ماجرا خبر داده بود. همه این مسائل در حالی رخ داده بود که خدادادی معتقد است همه این کارها برای تخریب او در کمیسیون اجتماعی مجلس اتفاق افتاده است.

سلمان خدادادی، نماینده مجالس پنجم، ششم، هفتم، هشتم و دهم است که در مجلس هشتم و دهم به سختی توانست اعتبارنامه اش را از مجلس بگیرد. مسعود پزشکیان نماینده ای که همواره از او به عنوان حامی خدادادی یاد می شود، در دی ماه سال جاری گفته بود: اگر تخلف سلمان خدادادی در خصوص خودکشی دختر جوان و مدعی آزار و اذیت آشکار شود غیرقابل گذشت است.

روز گذشته بار دیگر ماجرای سلمان خدادادی مورد توجه قرار گرفت و خبری در رسانه ها مبنی بر محکومیت او منتشر شد. خبرگزاری رکنا خبر داد  99 ضربه شلاق،  ۲سال تبعید و 2 سال انفصال از خدمت حکمی است که برای س. خ صادر شده است. رکنا ادعا کرده بود این نماینده مجلس  در شعبه ۵ دادگاه کیفری پای میز محاکمه ایستاده و پس از دفاعیات او در برابر هیئت قضایی شعبه 5 دادگاه کیفری یک استان تهران وی به دلیل رابطه نامشروع محکوم شده است. رکنا البته خبر داده بود که این حکم هنوز قطعی نیست و در صورت اعتراض طرفین پرونده در دادگاه تجدید نظربررسی و درباره قطعیت آن تصمیم گیری خواهد شد.

سلمان خدادادی نسبت به حواشی پیرامون این خبر واکنش تندی نشان داده و ضمن تکذیب آن تاکید کرده هیچ حکمی به او ابلاغ نشده و به دنبال پیگیری قضایی رسانه منتشر کننده این خبر است.

محمدجواد جمالی نوبندگانی، سخنگوی هیات نظارت بر نمایندگان هم این خبر را تکذیب کرده است و خاطرنشان کرده است: اگر حکمی برای سلمان خدادادی صادر شود از آن‌ مرجع به اطلاع ما خواهد رسید اما تا سه شنبه هفته جاری هیچ مطلبی در این خصوص به ما گزارش نشده است.

او همچنین یادآور شده است: با توجه به این که پنجشنبه و جمعه روزهای پایانی هفته و تقریباً تعطیل هستند بعید می دانم که طی این دو روز حکمی صادر و یا در رابطه با این پرونده کاری انجام شود و در این دو روز قطعا کسی پاسخگو نیست و با این اخبار فقط آبروی فرد را می‌برند.

باید منتظر ماند و دید در روزهای آتی چه اتفاقی برای این پرونده خواهد افتاد. اگر مساله در حد سرکشی در زندگی خصوصی یک نماینده باشد قطعا جست و جو در آن امر مذمومی است اما اگر ماجرا فراتر از این باشد انتظار می رود هر چه زودتر تکلیف این داستان مشخص شود.

اخبار مرتبط

icon news

هنگامی که خصوصی‌سازی در دستور کار قرار گرفت، شاهد فساد بیشتر شدیم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: معنای خصوصی‌سازی در ذهن مردم با رانت و فسا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news