اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه 29 اردیبهشت 1398
24 اسفند 1397
18:00

بهره برداری قسمتی از خط ۷ مترو

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) از بهره برداری قسمتی از خط 7 مترو تهران خبر داد.

بهره برداری از ۱۴ کیلومتر دیگر از خط ۷ مترو

به گزارش سلام نو، سعید محمد، با بیان اینکه کل این پروژه ۲۷ کیلومتر با ۲۲ ایستگاه است که از منطقه شمال غرب تهران در منطقه سعادت آباد آغاز می‌شود و در منطقه جنوب شرق تهران، بالای افسریه، محدوده شهرک امیرالمومنین پایان می‌یابد، گفت: این خط مترو عمیق‌ترین خط مترو است و بیشترین تعداد ایستگاه تبادلی را با سایر خطوط مترو دارد و در طراحی این پروژه، الزامات پدافند غیرعامل هم در ایستگاه‌ها و در عمق خط، رعایت شده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) افزود: تیر امسال حدود هفت کیلومتر از این مسیر از ایستگاه مهدیه تهران تا نواب به بهره برداری رسید و شنبه آینده ۱۴ کیلومتر دیگر از این مسیر با ۸ ایستگاه از مهدیه تهران تا میدان صنعت به بهره برداری می‌رسد.

محمد گفت: برای اجرای این پروژه تا امروز حدود دو هزار و پانصد میلیارد تومان هزینه شده است که شش هزار نفر مستقیم و دو هزار نفر غیرمستقیم در آن اشتغال داشته اند.

وی ادامه داد: در صورت تأمین منابع مالی، تا پایان سال آینده کل ۲۷ کیلومتر این پروژه به اتمام خواهد رسید.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) گفت: این پروژه ظرفیت انتقال یکصد هزار مسافر با چهار قطار و سرفاصله زمانی پانزده دقیقه جابه جایی را دارد و پس از تکمیل کار این زمان به دو دقیقه تقلیل می‌یابد.

محمد خاطرنشان کرد: با توجه به ایستگاه‌های تبادلی که این خط با کل خطوط تهران دارد می‌تواند در جابه جایی و انتقال مسافران به سایر خطوط کمک کند و نقش مهمی در کاهش ترافیک و آلودگی هوای تهران خواهد داشت./مهر

اخبار مرتبط

فعالیت مترو تهران در ماه رمضان تغییری نمی‌کند

 مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو گفت: ساعت کاری مترو تهران به جز...

قول رئیس شورای شهر تهران به رئیس جمهور

محسن هاشمی خطاب به روحانی گفت: اگر تجهیز مترو به موقع انجام شود من از سوی کارکنان متر...

سال ۹۸ شش ایستگاه خط 6 مترو تهران بهره برداری می‌شود

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه از بهره برداری 6 ایستگاه خط شش مترو تهران در ...

دیدگاه خود را بنویسید