کد خبر: ۲۳۲۲۸
تاریخ انتشار:۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
گیاهانی که استرس را ازبین می برند

اضطراب یکی از مهم ترین عواملی ست که سلامتی انسان را به خطر می اندازد.هنگامی که دچار اضطراب و نگرانی می شویم،سلامتی ما نیز دستخوش تغییراتی می شود که جبران ناپذیر است و انسان را به سمت بیماری و پیری می کشاند،اما شما با این گیاهان می توانید خودتان را آرام و استرستان را کنترل کنید.

ازبین بردن استرس با زالزالک

زالزالک خواص آرام بخشی دارد.کپسول های این گیاه تپش قلب،حالت های عصبی،زودرنجی یا احساسات افراطی را کاهش داده و ضربان قلب را تنظیم می کند.تمام این ها هم باعث می شود که آرامشتان را بازیابید و اضطرابتان کمتر شود.در این صورت خواب راحتی هم تجربه می کنید.

ازبین بردن استرس با اسطوخودوس

یک گیاه ضد اضطراب می باشد.این گیاه به راحتی می تواند اعصابتان را آرام و عضلاتتان را شل کند.می توانید روزانه دو تا سه فنجان دم کرده اسطوخودوس میل کنید.از این گیاه مفید برای رفع اختلالات خواب،سردرد و ناراحتی های عصبی نیز استفاده می شود.

ازبین بردن استرس با سنبل الطیب

سنبل الطیب یک درمانگر همه کاره است.دم کرده یا کپسول های آن آرامشبخش اعصاب است،حالت های عصبی را کاهش داده و کیفیت خواب شما را بهبود می بخشد.

درواقع این گیاه خواب راحتی برای شما فراهم می کند بدون اینکه بعد از مصرف آن دچار خواب آلودگی شده باشید.

ازبین بردن استرس با بابونه

بابونه هم یکی از آن گیاهان همه کاره هست.علاوه بر اثر مفیدی که روی پوست می گذارد آرامشبخش،ضد اسپاسم،ضد التهاب،ضد عفونی کننده،بادشکن و برطرف کننده جراحات می باشد.

اگر دچار حالت های عصبی شده اید،مضطرب،نگران،آشفته،بی خواب هستید و سردردهای عصبی و میگرنی گرفته اید بابونه گزینه ی مناسبی است.

این گیاه به جذب مواد معدنی کمک زیادی می کند.توصیه می کنیم از عطار یا دکتر داروساز نحوه مصرف این گیاه را بر حسب نوع نیازتان جویا شوید.