کد خبر: ۲۳۳۴۸
تاریخ انتشار:۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
جهان در سال ۲۰۵۰
مهندسی "هوا-فضا"،به سبک و فناوری های جدید باتری،حمل و نقل وسایل الکترونیکی را در روی زمین و در هوا میسر می سازد.یعنی به راحتی می توان روی آسمان هواپیما راند!

در سال های گذشته،موسسه تامسون رویترز پیش بینی هایی درخصوص وضعیت جهان برای سال ۲۰۵۰ارائه داد.در این مطلب همراه ما باشید...

تبدیل خورشید به منبع اصلی انرژی

در سال ۲۰۵۰روش های جمع آوری،ذخیره سازی و تبدیل انرژی خورشیدی به قدری پیشرفته و کارآمد می شوند که خورشید به منبع اصلی انرژی در سیاره ما تبدیل می شود.

پایان یافتن قحطی غذا در جهان

به دلیل بروز پیشرفت ها در فناوری های روشنایی و روش های تصویربرداری به همراه اصلاح ژنتیکی گیاهان زراعی،کمبود موادغذایی و نوسانات قیمت مواد غذایی به تاریخ می پیوندد.

همه چیز دیجیتالی خواهد شد

براساس این گزارش در سال ۲۰۵۰همه چیز از ماشین ها و خانه ها که به هر آرزوی انسان،پاسخ می دهند،گرفته تا لوازمی که برای خود فکر می کنند و حتی مناطق جغرافیایی به هم پیوسته،به صورت دیجیتالی هدایت خواهند شد.

گیاهی شدن کیسه های بسته بندی

در سال ۲۰۵۰بسته بندی ناشی از سلولز که ۱۰۰درصد برای زیست تخریب کننده است ممنوع خواهد شد و دیگر اثری از بسته بندی مبتنی بر نفت(محصولات مانند کیسه های پلاستیکی)نخواهد بود.همه بسته بندی ها گیاهی خواهد شد.

رواج پیدا کردن کوانتومی

اگرچه در سال ۲۰۵۰انسان هنوز نمی تواند از طریق فضا اقدام به انتقال اطلاعات کند،اما سرمایه گذاری قابل توجهی در زمینه انتقال اطلاعات کوانتومی صورت می گیرد و این موضوع به امری عادی تبدیل می شود.

حمل و نقل هوایی به راحتی انجام می شود

مهندسی "هوا-فضا"،به سبک و فناوری های جدید باتری،حمل و نقل وسایل الکترونیکی را در روی زمین و در هوا میسر می سازد.یعنی به راحتی می توان روی آسمان هواپیما راند!

درواقع هواپیماهای میکرو تجاری،برای سفرهای هوایی کوتاه مدت در آسمان پرواز خواهند کرد.

از آنجایی که این هواپیماهای جدید،قادر به پرواز و فرود در فضاهای بسیار کوچک تر هستند،گرفتن گواهینامه خلبانی،حق عبور جدیدی برای جوانان در قرن ۲۱ایجاد می کند.