در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۱۲۲۸۶
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۲
تذکر سلام نو به نمایندگان اصلاح‌طلب شورای شهر/
غیبت نمایندگان مردم تهران در شورای این شهر و آن هم در جلسه‌ای که بحث مهمی چون بودجه یکسال شهرداری در آن مطرح شده را چیزی جز بی‌مسئولیتی نمی‌توان دانست. بدیهی است که نمایندگان نباید فرض خود را بر این بگذارند که...
سرویس سیاسی: شاید پیش از انتخابات ۲۴ خرداد تعداد زیادی از افراد بودند که امید چندانی به تغییرات اساسی در دولت نداشتند. به تبع همین دیدگاه این قشر بزرگ از رای دهندگان و حتی فعالین اصلاح‌طلب هم انتخابات شورای شهر تهران را چندان جدی نگرفته بودند.

کرسی‌هایی که در دامن اصلاح‌طلبان افتاد

ناظرین و مفسرین معتقدند که شهرداری تهران به لحاظ گستردگی ساختاری و حجم تراکنش‌های مالی با چندین وزارتخانه برابری می‌کند. از همین جهت شورای شهر تهران که انتخاب کننده شهردار و ناظر قانونی بر عملکرد او می‌باشد نیز اهمیت پیدا می‌کند.

هرچند که به خاطر فضایی که پیش از انتخابات بر کشور حاکم بود، بسیاری از گزینه‌های مطرح اصلاح‌طلب در انتخابات شورای شهر تهران کاندیدا نشدند و بسیاری هم در این انتخابات مشارکت جدی نکردند، ولی در ‌‌نهایت حدود نیمی از صندلی‌های این شورا به کاندیداهای لیست اصلاح‌طلبان اختصاص یافت.

شاهکار راستگو!

در ادامه با رای مشکوک الهه راستگو به گزینه اصولگرایان، محمدباقر قالیباف برای سومین بار به عنوان شهردار تهران انتخاب شد. اما آنچه انتظار می‌رفت این بود که اعضای شورای شهر و خصوصا آن‌ها که دیدگاه اصلاح‌طلبی دارند و مدعی اصلاحات هستند، در این شورا نظارت دقیقی را بر عملکرد شهرداری و خصوصا وجود مالی آن انجام دهند.

با توجه به حرف و حدیث‌های فراوانی که در خصوص عملکرد مالی شهرداری تهران و خصوصا نحوه واگذاری پروژه‌ها به پیمانکاران خاص وجود دارد، لزوم این مساله بیشتر احساس می‌شود که اعضای شورای شهر با دقت کافی از درست خرج شدن پول مردم توسط شهرداری تهران اطمینان پیدا کنند.

آنچه تاکنون انجام شده، به هیچ وجه نمی‌تواند رضایت رای دهندگان را جلب کند. اعضای شورای شهر تهران، با قول و وعده پیگیری حقوق و مطالبات مردم رای آن‌ها را گرفتند و وارد ساختمان شورا شدند اما تاکنون حتی یک گزارش دقیق و کافی از عملکرد مالی شهرداری تهران به مردم ارائه نشده است.

وظایفی که فراموش شدند

حال که به نظر می‌رسد اعضای محترم شورای شهر تهران مطالبات اساسی مردم را فراموش کرده‌اند و یا آنکه توان فنی و علمی کافی را برای نظارت بر عملکرد شهرداری ندارند، حداقل انتظاری که وجود دارد این است که آن‌ها وظایف ابتدایی خود را به درستی انجام دهند.

حضور در جلسات شورا حداقل کاری است که آن‌ها می‌توانند در پاسداشت رای مردم انجام دهند. در خبر‌ها آمده که امروز قرار بود در جلسه این شورا بودجه سال ۹۳ شهرداری مورد بحث قرار گیرد اما با گذشت یک ساعت از زمان شروع جلسه، بیش از ده نفر از اعضای شورا در محل جلسه حاضر نشده بودند.

هیأت رئیسه شورای شهر مقرر کرده بود که جلسه امروز شورا در ساعت ۸ صبح برای بررسی لایحه بودجه ۹۳ شروع شود، اما تا یک ساعت پس از آن تنها ۲۰ عضو در جلسه حاضر شدند. غیبت نمایندگان مردم تهران در شورای این شهر و آن هم در جلسه‌ای که بحث مهمی چون بودجه یکسال شهرداری در آن مطرح شده را چیزی جز بی‌مسئولیتی نمی‌توان دانست. بدیهی است که نمایندگان نباید فرض خود را بر این بگذارند که فقط تا لحظه انتخابات با مردم کار دارند. اصل نمایندگی این است که افراد رای مردم را می‌گیرند تا برا احقاق حقوق و مطالبات آنها تلاش کنند و نه آنکه اینگونه بعد از انتخابات وظایف خود را به فراموشی بسپارند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
حميد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
0
4
متاسفانه همان مكانيزم پيچيد ه اي كه در جريان انتخاب مجدد آقاي قاليباف نقش داشت امروز هم ادامه دارد .
اين مكانيزم با همراه كردن محسن سرخو يكي از منتقدان اصلي شهرداري با قاليباف در سفر به چين همچنان در صدد جذب مخالفان به نفع قاليباف است .
احتمالا براي آقاي حكيمي پور و ساير اصلاح طلبها هم بر نامه دارند
نتيجه اقدامات قبلي اين جريان را مي توان دقيقا در نوع عملكرد بعضي از اعضاي كنوني شوراي شهر به وضوح ديد .
اعضايي كه متاسفانه به جاي نمايندگي مردم در حقيقت به درجه ذلالت نمايندگي شهردار تهران رسيده اند .
افراد كه در همراهي آشكار با شهرداري تهران به خاطر منافع شخصي چشم و گوش را به روي بسياري از تخلفات شهرداري بسته اند
افرادي كه بود و نبود آنان در جلسات تاثيري ندارد براي چه بيايند ؟
البته اينجانب تنها راه مقابله با اين پديده زشت را سه چيز ميدانم روشنگري و روشنگري و روشنگري
امیدوار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
0
3
کاملا درست است اگر به اینصورت عمل کنند دیگر ما به لیستها اطمینان نکرده و ناچار خودمان باید افراد را انتخاب کنیم.که ان هم احتمال اشتباه زیاد بوده ودر نهایت به نفع رقیب خواهد بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
0
0
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار