در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۰۶
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۲
مدیر مسئول روزنامه شرق گفت: شخصیت‌های محوری کشور مثل آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی باید وارد صحنه سیاسی کشور شوند و به نهادینه شدن احزاب در کشور کمک کنند.
مهدی رحمانیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه "اکنون کسانی از احزاب فراگیر صحبت می‌کنند که خودشان شخصیت‌های فراگیری نیستند"، اظهار کرد: حزب فراگیر زمانی موضوعیت پیدا می‌کند که فرهنگ کار حزبی در کشور تحقق پیدا کرده باشد.

وی در ادامه افزود: در کشور ما فرهنگ کار حزبی نهادینه نشده است و بسیاری از بزرگان کشور به وابسته نبودن به احزاب و گروه‌ها افتخار می‌کنند. در دنیایی که تحزب نهادینه شده است، این ویژگی مثبت تلقی نمی‌شود زیرا احزاب هستند که برای اداره کشور برنامه و کادر معرفی می‌کنند.

مدیرمسئول روزنامه شرق با بیان اینکه "مشکل اساسی ما نبود فرهنگ حزبی است"،‌ تصریح کرد: نه مردم چندان دل خوشی برای عضویت در احزاب دارند و نه مسئولان چندان علاقه‌ای دارند که احزاب در کشور نهادینه شود. نهادینه شدن احزاب زمان‌بر است و افرادی که در کشور محوریت دارند باید برای حل این مشکل تلاش کنند و نگاه مردم را نسبت به احزاب اصلاح کنند.

رحمانیان در ادامه خاطرنشان کرد: به نظر من آقای روحانی تاحدودی دغدغه نهادینه کردن احزاب را در کشور دارد و می‌تواند موانع سر راه احزاب را از بین ببرد. دولت می‌تواند برای اصلاح قانون احزاب لایحه‌ای ارایه کرده و همچنین برای فعالیت احزاب مانع‌تراشی نکند.

وی همچنین با اشاره به اینکه "درصورت تشکیل احزاب فراگیر نیازی نیست که احزاب کوچک‌تر منحل شوند"، ‌افزود: احزاب کوچک‌تر می‌توانند با احزاب فراگیری که با برنامه‌های آنها نزدیک‌تر است همکاری کنند. به طور مثال در کشور آمریکا دو حزب فراگیر وجود دارد که قدرت بین این دو رد و بدل می‌شود و احزاب دیگر چندان نمودی ندارند. خود این احزاب میل پیدا کرده‌اند که در ذیل این احزاب فراگیر فعالیت کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار