در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۲۱۶۶۲
تعداد نظرات: ۷۰ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۳
>> خبر
تفسیر عجیب شریعتمداری از سخنان مقام معظم رهبری /
من نصیحت می‌کنم این شخص را که ایشان در سنی نیستند که کینه‌توزی نسبت به یک آدم شریف مثل آقای مهندس موسوی داشته باشند ...
یکی از تاکیدات رهبری در دیدار اخیر با هیات دولت، «خط قرمز» بودن «مساله فتنه و فتنه گران» بود که در دو روز اخیر حامیان دولت احمدی نژاد سعی در تفسیر به رای خود از آن دارند؛ در حالی که شواهد عکس تفسیر آنها را ثابت می کند.

«مساله فتنه و فتنه گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همانگونه که در جلسه رأی اعتماد خود بر فاصله گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند». (مقام معظم رهبری در دیدار با هیات دولت، چهارشنبه ی گذشته)

به گزارش انصاف نیوز، روزنامه ی کیهان در سرمقاله ی روز پنجشنبه با تیتر «روغن ریخته فتنه!»، سعی کرد مانند همیشه که «رطب و یابس بهم می بافد»، این سخنان را هشداری به «رسوخ و نفوذ فتنه‌گران به بدنه دولت» تفسیر کند.

در رد این تفسیر چند نکته قابل ذکر است:

یکم: روزنامه ی کیهان به دلیل اینکه حسین شریعتمداری به عنوان سرپرست آن از سوی رهبری تعیین شده است، همیشه خود را مفسر صالح سخنان ایشان معرفی می کند و افراطیون و براندازان فرنگ نشین نیز با بزرگ کردن تفسیرهای افراطی و یا تحریف های این روزنامه، سعی می کنند که آن را سخنگوی نظام جا بیاندازند تا نتیجه ی خود را از آن بگیرند.

این در حالی است که سیدمحمود دعایی، سرپرست روزنامه های اطلاعات و مسیح مهاجری، سرپرست روزنامه ی جمهوری اسلامی نیز از این نظر همسطح با شریعتمداری تعیین می شوند ولی دیدگاهی کاملا متفاوت و متناقض با او در مورد اتفاقات سال 88 و تعبیر فتنه دارند.

چرا افراطیون دو سوی میدان سیاسی در توافقی نانوشته، با بزرگ نمایی کیهان، رفتار و گفتار و تفسیرهای عجیب و تندروی های آن را عین جمهوری اسلامی می دانند ولی نگاه معتدل روزنامه های جمهوری اسلامی و اطلاعات را که اتفاقا مورد تایید اکثریت جامعه است، نمی بینند؟

دوم: چند روز پیش، خبرگزاری اصولگرای تسنیم در خبری با تیتر ناشی از عصبانیت «دفاع تمام قد مدیرمسوول روزنامه ی جمهوری اسلامی از یکی از سران فتنه»، به نقل از وی نوشت: «لازم می‌دانم از مهندس موسوی یاد کنم و آرزوی استخلاص ایشان را داشته باشم؛ بنده هر روز در هر نماز برای آزادی ایشان دعا می‌کنم. ایشان حق بزرگی به گردن مطبوعات در ایران دارد. کسانی که آن دوره‌ها را به یاد می‌آورند می‌توانند تأیید کنند که راه درست فهمیدن مسائل و تحلیل مسائل داخلی و خارجی،‌ بیان حرف مردم در مطبوعات، مبارزه با ناحق و ایستادن در مقابل قدرت را آقای موسوی در روزنامه جمهوری اسلامی ترویج و او بود که افرادی در حوزه سیاست،‌ مطبوعات و دفاع مقدس تربیت کرد».

در ادامه، بخشی از گفته های مسیح مهاجری در گفتگوی دو ماه پیش او در واکنش به اظهارات یکی از اعضای حزب موتلفه و دیگر واکنش های مدعیان ولایت مداری می آید:

«من نصیحت می‌کنم این شخص را که ایشان در سنی نیستند که کینه‌توزی نسبت به یک آدم شریف مثل آقای مهندس موسوی داشته باشند. من توصیه می‌کنم به ایشان که مثل آقای عسگر اولادی که در ماه‌ها و روزهای اواخر عمرشان مطالبی گفتند و خود را نسبت به آقای موسوی و کروبی بری الذمه و راحت کردند، این کار را بکند خودش را نجات دهد چون در روز قیامت باید جواب پس دهد. 

البته این را هم اضافه می‌کنم که اگر این شخص نصیحت مرا نپذیرد و به این کارها ادامه دهد، بنده مطالبی را از برخوردها و مسایلی که او در داخل حزب داشت، در معرض افکار عمومی قرار می‌دهم که پشیمان شود. کسی که امکان این را ندارد که جواب او را بدهد به چه مجوز شرعی اصلا صحبت می‌کند؟‌ باید یک وقتی را تعیین کرد و خود آقای موسوی حضور داشته باشند و در یک مناظره آقای موسوی بتواند جواب دهد. ولی زمانی که کسی حضور ندارد و نمی‌تواند پاسخ دهد این جور حرف زدن خلاف اخلاق است و البته افرادی مثل ما که بودیم و دیدیم که چه مسایلی گذشت نمی‌‌گذاریم و مطالب را می‌گوییم و باز هم نصیحت می‌کنم که ایشان به این حرف‌ها ادامه ندهد.

... این آقایان در همان زمانی که در حزب موتلفه بودند این اختلافات [با مهندس موسوی] را طوری پیش می‌بردند که خلاف مروت و اخلاق اسلامی بود ... خود من از آن زمان مقالات و سرمقالاتی در روزنامه می‌نوشتم که در آنها می‌گفتم، کسانی هستند که سنگ ولایت فقیه را به سینه می‌زنند ولی به ولایت فقیه معتقد نیستند. یعنی به ولایت بر فقیه معتقد هستند. ولایت بر فقیه یعنی اگر همان چیزی را که ما می‌گوییم ولی‌فقیه هم بگوید خوب است و در غیراینصورت خیر. این اعتقاد تا الان هم باقی مانده و خیلی از این حرف‌هایی که این‌ها می‌زنند بر این پایه است.

به هرحال در انتخابات سال 88 یک اتفاقاتی برای مهندس موسوی پیش آمد. پرونده‌ای است که آن را باید دستگاه قضایی رسیدگی کند. چون این وظیفه دستگاه قضایی است و خود آنها هم باید در آن دنیا پاسخگو باشند. اما به چه مجوزی هرکسی یک حکمی را برای آقای موسوی تعیین می‌کند؟ به چه مجوزی هرکسی هر تهمتی را که بخواهد به او نسبت می‌دهد؟

حرف‌های این افراد حتی خلاف حرف‌های رهبر انقلاب هم هست. چونکه آنچه ما از رهبری درباره مهندس موسوی شنیدیم تا قبل از انتخابات 88 تعریف و تمجید است. و حتی ایشان بارها حکم آقای موسوی را برای مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی دادند و در جلسات تصمیم‌گیری سران گذشته او را شرکت دادند مثل مسایل هسته‌ای و مسایل دیگر و درجلساتی که رهبری در ابتدای شروع زعامت خود برای مشاوره برقرار می‌کردند، آقای موسوی حضور داشت و رهبری با تعابیری مثل،‌ آدم نجیبی هست، خوش‌فکر هست و... از او تمجید می‌کردند.

بعد از سال 88 هم هیچ‌گاه رهبری،‌ آقایان موسوی و کروبی را به وابستگی به بیگانگان متهم نکردند. هر مطلبی گفتند،‌ گله نسبت به اعتراض به نتایج انتخابات بود و اینکه دیگران از اعمال آنها سوء استفاده کردند. شما اگر صحبت‌های ایشان را که در رسانه‌ها پخش شد نگاه کنید، از این تهمت‌هایی که بعضی از افراد می‌زنند در صحبت‌های ایشان وجود ندارد. بنابراین، این‌ها خلاف نظر امام و رهبری فعلی است این نوع حرف‌زدن‌ها.

... رهبری نظرشان این بود که این‌ها باید مواخذه بشوند به خاطر این که دشمن از رفتار این‌ها سوءاستفاده کرده و یک عده‌ا‌ی در روزنامه‌ها و مصاحبه‌هاشان در تلویزیون و رسانه‌های دیگر پرونده‌سازی‌هایی می‌کنند از این‌ها که اصلا در آ‌ن صحبت‌ها نبوده و نظر رهبری هم نبوده و از خودشان یک سری چیزها را برای آنها می‌سازند و الان خودشان هم نمی‌دانند برای کسانی که این چنین پرونده‌سازی کردند حالا باید چکار بکنند».

سوم: کیهان نوشته است: «رفتارشناسی جریان فتنه در قبال دولت یازدهم جالب و قابل تامل است. از ابتدای پیروزی آقای روحانی در انتخابات سال 92 به دفعات این گزاره از سوی برخی جریانات تکرار شده است که دولت یازدهم مدیون فلان شخص و بهمان جریان است. البته سهم‌خواهی در عالم سیاست امر غریبی نیست و درباره دولت‌های پیشین نیز این قضیه موضوعیت داشته است. ماجرا وقتی جالب و البته قابل تامل می‌شود که جریانات و محافل فتنه‏گر که تا دیروز با انواع و اقسام توهین‌‌ها به حضور روحانی در انتخابات می‌تاختند، امروز با نعره «انا شریک» می‌خواهند خود را سرسفره جای دهند! ... اصحاب فتنه روغن ریخته را نذر دولت یازدهم کرده و سهم می‌خواهند و مدعی هستند هواداران پرشمار ما بودند که روحانی را راهی پاستور کردند و رئیس جمهور نباید آنها را ناامید کند. ... توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی به دولت روحانی درباره خط قرمز بودن فتنه و فتنه‌گران، صرفاً یک هشدار سیاسی نیست. این توصیه یک فرمول عینی و عملی برای سلامت و موفقیت دولت یازدهم است. رسوخ و نفوذ فتنه‌گران به بدنه دولت، آن را گرفتار حواشی و بیراهه‌‌ها کرده و تابلو‌ها و اهدافی غیرواقعی را در این مسیر جلوی پای دولتمردان می‌گذارد، وقت و انرژی دولت را هدر می‌دهد و در نهایت مانند تله‌های انفجاری عمل کرده و میزبان خود را اگر نگوییم متلاشی، حداقل مجروح می‌کند. دولت چنانچه نگران میزان محبوبیت خود است، باید هرچه بیشتر در خدمت به مردم کوشا باشد. نظرات جماعتی مجازی که تنها هنرشان مبارزه با ابزار «لایک» و بزرگ‌ترین نگرانی‌شان «پهنای باند» است، نباید دولت را در تشخیص مطالبات مردم و میزان درستی جهت‌گیری‌های خود، دچار خطای محاسباتی کند». 

این ادعاهای کیهان و تفسیر به رای از سخنان رهبری در حالی است که به طور منطقی، تفسیر مدیر مسوول جمهوری اسلامی به واقعیت نزدیک تر به نظر می رسد زیرا:

روزنامه ی حامی احمدی نژاد که «قهر 11 روزه» اش در تاریخ ثبت شده است، در روزهای پیش از انتخابات 24 خرداد 92 در کیهان به هواداران «فتنه گر» حسن روحانی اشاره های فراوانی کرده بودند و نسبت به آن هشدار می دادند، اما تاکید رهبری انقلاب بر حق الناس بودن رای مردم اجازه ی دخالت در کاندیداتوری و رای مردم را به افراطیون نداد و روحانی با رای باور نکردنی در مقابل کاندیداهای بیشمار کیهان پیروز شد.

در مرحله ی بعد، باز هم این کیهان و حامیان پایداری اش بودند که پیش از جلسه ی رای اعتماد مجلس به سابقه ی وزرای پیشنهادی در انتخابات 88 و حوادث پس از آن اشاره ی صریح و بی پرده ای داشتند اما علی ربیعی، محمود حجتی، بیژن زنگنه، عباس آخوندی، معصومه ابتکار، محمدعلی نجفی و دیگرانی که به اذعان این رسانه ها، همگی فتنه گر های رنگ و وارنگ از جمله مبدع فتنه 88، عضو مرکزیت مشارکت، عضو اتاق فتنه سبز، فعال فتنه و امثال آن بودند، وزیر و معاون وزیر شدند.

چهارم: در اینجا به نمونه ای از تغییر ادبیات و نگاه رسمی اشاره می شود:

«طراح ایده تقلب نباید رای اعتماد بگیرد»، این تیتر خبرگزاری فارس از زبان عضو تیم مذاکره ی سعید جلیلی، علیه علی ربیعی بود؛ پیش از اینکه وزیر شود، اما حالا نه تنها دولت جدید با تدبیر از توانایی او استفاده کرده، بلکه اردیبهشت ماه تریبون نماز جمعه نیز به روی او گشوده شد.

مسایل سال 88 خیلی «ساده» در حال حل شدن است، با سرعتی کم یا زیاد اما فضا به تدریج در حال گشوده شدن به روی همه ی کسانی است که روزگاری نه چندان دور فتنه گر و حتی مانند علی ربیعی طراح ایرده تقلب خوانده می شدند.

به نظر می رسد بسیاری از کسانی که بعد از انتخابات سال 88 کنار گذاشته شدند، اتهامات و تاثیرگذاریشان - طبق استناد همین جملات بالا - از علی ربیعی بسیار کمتر بوده است؛ کسانی که دولت و دیگر نهادها می توانند از آنها به نفع پیشرفت کشور بهره ببرند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵۸
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۱۱
ترسو از عذاب قیامت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
1
180
حضرت علی(ع) میفرماید.بدبخت ترین انسان کسی است که برای دنیای دیگران آخرت خود را میفروشد.قیامت خبری خواهد بود!
هانست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
3
158
آب كه. سر. بالا. ميره. قورباغه. ابو عطا مي خونه
عادل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
328
134
کیهان وآقای شریعتمداری هرگز بدون سند چیزی نمی نویسند وسخنی بر زبا نمی راند او همواره تاکید می کند به همکارانش که قبل از نوشتن هر موضوع یا مطلبی اسناد صحت آنرا بگذارید جلویتان وبعد بنویسید
در ثانی دینداری همین است که نسبت به ظالمان به اسلام اعلام برائت وکینه داشتن ونسبت به دوستان عشق ومحبت ..
این جمله ومرام حضرت امام روح الله بوده است اگر غیر ازاین چیزی دارید منتش کنید
موسوی به همان اندازه که مغضوب ملت ایران است محبوب منافقین وسلطنت طلبان و بهایی ها و آمریکا واسرائیل است
شما که معتقد به دانستن حق همه است واز سانسور بدتان می آید اجازه بدهید این کامنتها منتشر شود تا مردم قضاوت کنند
اگر بچه شما هم مانند آن کارگر شهرستانی که از سر جو زدگی از پایگاه بسیج بالا رفت وکشته شد کشته می شد اندکی درک می کردید که موسوی چقدر خیانت کرده است
پاسخ ها
هادی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
اشتباه مثبت دادم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
شوخی نکن کسی که بلده گاز بگیره پارس نمیکنه
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
عادل خان برات متاسفم .
بيابي
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
خائن وخيانتكار انهايي هستند كه ادعاي پيروي از علي عليه السلام رادارند ولي هيچ انتقادي را برنمي تابند وشبانه شهروندي را ميكشند وميگويند ما نبوديم وقتلهاي زنجيره اي راه مي اندازند وبيت المال را غارت ميكنند وكسي دم بر نمي ارد اري حضرت علي كسي بود كه وقتي خلخال به پاي شهروندي در حكومتش زدند فرمود اگر كسي دق كند وبميرد جا دارد
منتظر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
البته اسناد محرمانه هست و نميشه كسي اونا روببينه!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
اشتباهی منفی دادم. ببخشید.
ایران دوست
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
عنوان جو زدگی بیشتر لایق خودته پس پشت سر کسی که نیست دفاع کنه حرف نزن.
اون کارگر شهرستانی به خاطر بی تدبیری دولت وقت کارد به اسخونش رسیده بود که به رحمت خدا رفت.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۹
شما یک نفرید نه یک ملت
امیرحسین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۹
و البته این اسناد را جز خود ایشان کسی ندیده و و هرگز هم نخواهد دید!
عادل جان تعصب رو بذار کنار تا به حقیقت برسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
96
54
راستی چرا بسیاری از مخالفان میرحسین موسوی گذشته ای مشکوک دارند؟ یکی در جشن سپاس آریامهر به پابوس محمدرضا پهلوی رفته است، دیگری در فیلم های مستهجن ساواک بازی کرده است .... جالب تر آن که این آقایان با این مایه از دشمنی با میرحسین، چنان به نجابت نخست وزیر امام اطمینان دارند که می دانند محال است میرحسین این نقاط ضعف شان را به رخ شان بکشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
میشه بگی مثلا کی از مخالفان میرحسینه و این سابقه رو داره و اینجوری که شما نوشتی، باید از طرفدارای کیهان هم باشه.
لطفا اسمشو افشا کن البته اگهالکی نگفتی!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
شما از امام خميني(ره) بيشتر ميدوني ؟
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
47
73
آقایان موسوی و کروبی حداقل17میلیون نفر رای دهنده دارند حالا یعنی دولت باید از چند درصد مردم فاصله بگیرد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
داشتند دیگه ندارند اخوی!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۱
بنی صدر هم بالاتر از اینها بود و رییس جمهور هم شد ! حالا چی و کجاست و چنتا رای داره ؟؟
سپند
| Japan |
۰۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۴
بنی صدر بالاتر نبود. آدرس غلط ندهید.
آذرخش
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
به نظر من، افراد خائنی مانند مسعود رجوی هزاران بار از موسوی مردتر هستند..
حسن ب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
42
104
خدایا شریعتمداری را بر مدار شریعت برگردان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
خدايا ايشون را برمدار طبيعت بگردان و ببر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
2
54
اگر هم در خیایان بی گناه توسط عوامل لباس شخصی خاص کتک میخوردی یا کشته می شدی چی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۱
لباس شخصی میتونه هر کسی باشه از منافقین و عوامل بیگانه گرفته تا خود شما !! مهم اینه که توی خیابون چیکار میکردی و هدف اون قاتل چی بوده ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
14
50
جالبه هنوز هم مخالفان میر حسین اداره یک نانوایی راندارند.
پاسخ ها
غضنفر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
خانم من، روشنفکرترین زن ایرانه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
194
111
شريعتمداري در دفاع از اصول نظام با هيچ عهدي معامله نميكند و شاهد بر اين مدعا تيترها و مقالات عليه جريان انحرافي و مفاسد اقتصادي دولت قبل. اما نكته قابل تامل اينه كه با توجه به سخنان رهبر ددر جمع هيات دولت و تاكيد صريح و بدون ملاحظه ايشان در خط قرمز بودن فتنه و قتنه گران ديگر جايي براي توجيه و به حاشيه روندن اين مبحث كه مير حسين موسوي فتنه گره باقي نمونده ولي با اين حال رسانه هاي حامي و طرفدار ايشون هنوز در صدد تنوير افكار عمومي و بي گناه جلوه دادن ايشون هستند كه اين جاي بسي تعجب داره و صد البته تاسف.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
آفرین خوشم اومد از حرفت.
ناشناس
| United States |
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
احدي ( نه عهدي) گلم!
هموطن
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۳
شریعتمداری می خواهد در بین اهل قلم یک جوری نشان دهد که من هم هستم!!!!مثل آن پسری که در خانواده مورد بی مهری پدر واقع می شد و در نهایت....
سورنا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
خدایا چرا کسانی که به موسوی رأی دادند، اینقدر متحجر و افراطی هستند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
148
60
آقاي نويسنده مطلب:
چرا از خود سوال نمي كنيد كه فتنه گران و فتنه در سال 88 چه كرده اند كه خط قرمز نظام شده اند ؟
چرا موسوي و كروبي عليرغم شعار قانون گرايي زير ميز بازي زدند و با دعوت رهبري باز به لجاجت كورشان ادامه دادند و خونهاي از دو طرف به ناحق ريخته شده و هنوز هم بر سر قانون شكني شان ايستاده داند و در فكر قهرمان بازي كودكانه خويش مستند واگر در هر دادگاه صالحه اي محاكمه شوند باز هم به راي آن تمكين نخواهند كرد .
سراسر مطلبتان پر از تناقض هست و دلايل ادعاهايتان از همه خنده دار تر .
ميخواهيد راستي آزمايي كنيد هربار كه رهبري از فتنه 88 صحبت مي كنند ببينيد رنگ از رخسار چه كسي مي پرد و ديگه اينكه خدايي چند تا كامنت بعد از سخنان رهبري در مخالفت كينه توزانه با ايشان برايتان ارسال مي شود كه خود سايت سلام نيز حاضر به نمايش آن نيست
بدانيد فتنه گران با رفتار شان آنها را شادمان مي كنند .
راستي زياد به نمره حداقلي اكثريتتان ننازيد اين راي به تفكر شما نبود مردم مي خواستند از عملكرد احمدي نژاد و جريان انحراف در دوسال آخر رياستشان خلاص شوند كه با بي تدبيري اصولگراها با نمره ناپلئوني قبول شديد پس زياد به اكثريت ي كه با اين سياست هاي فرهنگي و دانشگاهي و اقتصادي شكسته شده ننازيد و به آن استناد نكنيد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
139
108
«مساله فتنه و فتنه گران، از مسائل مهم و از خطوط قرمز است که آقایان وزرا باید همانگونه که در جلسه رأی اعتماد خود بر فاصله گذاری با آن تأکید کردند، همچنان بر آن پایبند باشند». (مقام معظم رهبری
این در حالی است که سیدمحمود دعایی، سرپرست روزنامه های اطلاعات و مسیح مهاجری، سرپرست روزنامه ی جمهوری اسلامی نیز از این نظر همسطح با شریعتمداری تعیین می شوند ولی دیدگاهی کاملا متفاوت و متناقض با او در مورد اتفاقات سال 88 و تعبیر فتنه دارند.
سلام نو:اي فتنه گر تفرقه بيانداز انگليسي دو مطلب بالا را ببين از خودت است .حال اگر اقاي دعاي ومهاجري مخالف نظر مقام عظماي ولايت حركت ميكنند و به فتنه اعتقاد ندارند واز فتنه گران باتمام توان وبيت المال در اختيار حمايت مي كنند مشكل دار هستند يا اقاي شريعتمداري كه با تمام توان در خدمت اقا مي باشد كمي حيا داشته باش ولا اقل به مطالب منتشره خودت اعتقاد داشته باش
پاسخ ها
ناشناس
| Japan |
۰۳:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۴
تعبیرها فرق می کند. شما هم الان سند دارید و لابد تهمت هم نمی زنید؟انگلیسی؟از کجا فهمیدید که مثلاً آلمانی و هلندی و کانادایی نیست؟
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
5
18
متاسفم بر اين افكار دگم.
با بصیرت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
24
47
این که مرتب تاکید دارد با بصیرت عمل کنید به دنبال مشترکات بروید و مسایل اختلافی را مطرح نکید برای افراد بی بصیرتی مانند مدیر مسول کیهان است.
عاقل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
19
81
مهندس موسوی در هشت سال جنگ کشور را اداره کرد طوری که مواد غذایی به همه مردم اعم از غنی و فقیر می رسید تورم کنترل شده بود، جبهه ها پر بود از بسیجی، او بود که گفت بسیج مدرسه عشق است، جریان انحرافی برای رای نیاوردن او بگم بگم ها کرد ولی هیچ نداشت که بگوید چون او سالم بود، و احساس خطر کرده بود احساسی که امروز همه مردم با گذشت چند سال می کنند، هشت سال درآمد نفت به یغما رفت و قفر باقی ماند هنوز هم از رو نمی روند، بیشترین خدمت را به دشمنان اسلام کردند، و دم از امام زمان می زنند، موجب شدند شورای امنیت چندین قطع نامه علیه ایران بدهد، و مصداق دولتی شدند که سنگی را در چاه می اندازد و چندین دولت باید تلاش کنند درش بیاورند، دوستانشان را غنی و مردم را فقیر کردند. بله واقعا روز قیامت دیدنی است، من منتظرم شما هم منتظر باشید، زمستان میرود رو سیاهی به ذغال می ماند، هر چه توان دارید بکنید ما منتظرانیم.
سیمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
7
9
ای بابا , ول کنید هر چی که بود تموم شد رفت پی کارش , ۵ سال از فتنه ی ٨٨ گذشته . ولی نمی دونم چرا هم مردم و هم مقامات کشور هی نبش قبر می کنن!!! تازه آقای موسوی از اصلاح طلبان بود که شاید درست یا غلط ایشون به قدرت نرسید ولی حالا دیگر نماینده ی اصلاح طلبان , آقای روحانی رییس جمهور شدن و مردم هم به خواسته شون رسیدن پس دیگه دردتون چیه؟! وحدت ملی رو حفظ کنید که با از دست رفتن وحدت ملی فقط دشمن شاد میشیم !! گذشته ها هم گذشته……………………………
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
دفاع از مظلوم بر هر مسلماني واجب است
ناشناس
| Austria |
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۱
معلومه ازون منفعت طلبایی که عضو حزب بادن یه ذره عزت داشته باش
ناجی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۴
تازمانی که عوامل فتنه مجاکمه نشوند این بحث ها ادامه خواهد داشت بعضی از آقایون نیز همینو میخواهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
36
3
سلام نو چرا الكي زور مي زني مثل اينكه ايشان نماينده رهبري و زير نظر ايشان كار مي كنند بهتر از شما مي دانند كه نظر رهبري چه مي باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
15
39
کیهان از میرحسین عصبانی باش واز شدت عصبانیت بمیر.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۱
میرحسین ارزش عصبانیت رو نداره ! ولی روشنگری همیشه لازمه .
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
3
23
دوستان ببخشید من ریاضی ام خوب نیست 18 میلیون رای بیشتره یا 4 میلیون رای ممنون میشم یکی از برادران ارزشی و اصول گرا برام توضیح بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
کوجولو 24 میلیون بیشتره یا13 میلیون ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۱
خیلی از اصلاح طلبان ریاضیشون خوب نیست وگرنه تهمت تقلب رو به رای اکثریت مردم نمیزدن !؟ بهتره جای سیاست کمی ریاضی کار کنن برای شروع :
24 میلیون بزرگتر است یا 13 میلیون ؟
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
1
21
انشاالله فرصتی در شرایطی مناسب و عادلانه ایجاد شود تا جریان سال 88 موشکافانه و دقیق و در فضایی سالم مورد بازبینی قرار گیرد و مشخص شود که چگونه یک اعتراض آرام به بلوایی تبدیل شد که افراد زیادی به خصوص از معترضین مظلومانه به شهادت رسیدند ، چگونه است که در کشوری مثل پاکستان یک سال پس از انتخابات راهپیماییهایی به آن گستردگی صورت میگیرد و به نتایج انتخابات اعتراض میشود ولی امنیت ملی مورد تهدید قرار نمی گیرد ، کسی کشته نمی شود ،جایی تخریب نمی شود ،بانکی آتش زده نمی شود ، با آنکه دو حزب عمده مخالف دولت و دو حزب عمده موافق دولت هستند و در عین حال طالبان هم با دولت در جنگ است ، ولی آن اعمال مشکوک به دست افراد نامعلومی در کشور ما به وقوع پیوست ، در حالی که اگر گفته شود از منافقین بوده اند طالبان در پاکستان از قدرتی به مراتب بیشتر برخوردار است، گویی عده ای تعمدا اعتراضات آرام را به خشونت سوق دادند تا از آب گل آلوده ماهی مقصود خود را صید کنند ، که احتمالا به مقصود خود هم تا حدودی رسیدند و بعد از آن سعی کردند و می کنند که با دست آویز قرار دادن آن ، رقبای خود را تحت عنوان فتنه گرها به حاشیه برانند و چه خیال باطلی که مردم هوشیار تر از آن هستند که به ترفند آنها پی نبرند همانگونه که پس از هشت سال در بوق فتنه دمیدن در انتخابات سال قبل نه بزرگی به آنها گفتند و برخلاف میل آنها به جناب آقای روحانی رای دادند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
3
10
مگه رهبر نمیتونه با این آقا برخورد کنه ؟
aomidia
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۰
1
13
ایشان کاره ای نیست که بخواهد در روزی نامه کیهان تصمیم به توهین آمیزی نسبت به مهندس موسوی بگیرد
خط امامي راستين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۱
0
17
آقايان موسوي و كروبي با بصيت شان و دانسته از احمدي نژاد و تيم دوروبرش مثل رحيمي و پسرش ، مرتضوي با پرونده اختلاس و فساد دلار و تامين اجتماعي و 3000 ميلياردي انتقاد كردند كه كار به فرصت طلبي كاسبان فتنه رسيد اما به فرمايش امام علي (ع) هرگاه از ظالمي حمايت كني همان ظالم به خودت هم ظلم مي كنه لطفا انصاف داشته باشين و از ظالم حمايت نكنين .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۱
32
0
این تیتر شما هم نشان از کینه ی عمیقتون نسبت به کیهان و اقای شریعتمداری داره که با موضع گیریهاتون خیلی هم خوبه !!! کم نیستن افراد و رسانه هایی که از کیهان هنوز دارن میسوزن ! اب رو بریز اونجایی که میسوزه !
پاسخ ها
سید محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۹
واقعا متاسفم واسه این ادب و تربیت.
درد اینجاس که شما ادعای مومن و انقلابی بودن هم دارید و متاسفانه دقیقا این بی ادبی و بی تربیتی شما به حساب دین و انقلاب گذاشته میشه
علي آذري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۴
1
22
ياشاسين نخست وزير امام
aomidia
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۵
1
51
شرعتمداری دارد حکومت میکند اگر این سخنان مخالف را نزند بر کنار میشود چقدر خوبست که تیرا این روزی نامه را با تیراژرونامه آفتاب یزد واعتماد مقایسه بکنید روزینامه کیهان تا چند روز در کیوسک مطبوعات برجای میماند وبعد جمع آوری میشود ولی روزنامه های دیگر ذکر شده کمتر از چند ساعت نایاب میشوداگر کیهان را مفت ببنده بدهند نمیگیرم ولی اعتماد ویا آفتاب یزد تاریخگذشته را میخرم ولی پیدا نمیشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
0
0
وقتی قورباغه هفت تیر کشه... حق بده من پیر بشم.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۷
0
58
این اقای کیهان کلا با همه مشکل داره! بیت المال صرف چاپ چه چیزهایی میشه!! اقای موسوی بهتره خدایش یا احمدی نژاد شما که 8 سال کشور رو به فنا داد؟؟؟؟؟
حبیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۹
0
0
چرا اصرار دارید که از این آقایان استفاده شود مگر در مملکت ما نیروی متخصص و متعهد کم است . این سوالی است برای من از نویسنده مطلب
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار